Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 11.10.2020 r. o 21:39
Na początek - lokacje

M
ój znakomity poprzednik na urzędzie Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, wymyślił coś bardzo ciekawego: lokacje. Zgodnie z nowym Prawem Lokacyjnym, obywatel hasselandzki może dostać ziemię do samodzielnego nią zarządzania.

1zJ4TSfq.jpg

Na czym polega lokacja? Jest to coś "o szczebel niżej" od lenna. Zainteresowany wskazuje teren - miasto, a może jego część (wyobrażam sobie np. dzielnicę stołecznego Angemont jako lokację), wieś, część wyspy - i otrzymuje nad nim zarząd. Zostaje Lordem Namiestnikiem, określa lokalne przepisy, tworzy narrację, szuka mieszkańców, rozbudowuje swoją lokację. A jeśli będzie to korzystne, może zaproponować przekształcenia lokacji w lenno.
Wstępnie nakreśliłem pewne warunki. Lokacja nie może obejmować całego Angemont - to jakby oczywiste. W Shimontsen są bazy wojskowe, więc one też muszą być z lokacji wyłączone. Cyberia jest regionem szczególnym, zajmę się nim sam. Na terenach zamieszkanych przez Razuryjczyków trzeba uwzględnić ich specyfikę. Ale to nie powinno przeszkadzać w tworzeniu własnych, wspaniałych, niezwykłych lokacji.
Zamierzam też wskazać tereny, na których dopuszczone zostaną lokacje uwzględniające jakieś istnienie magii. Oczywiście, w ograniczonym zakresie, bo nie jest moim zamiarem przekształcanie Hasselandu w jakiś kraj magów. Tym niemniej pewne elementy magii pojawiły się już w moim Lennie Gór Złotego Dzwonu.
Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby snuć swoją wizję najpiękniejszych miast i urokliwych wiosek, ziem zamieszkanych przez tubylców i nowoczesnych osiedli. Lokacje pozwalają na snucie swoich wizji. Lokacje pozwolą nam zaludnić Hasseland w sposób nieoczekiwany i niezwykły. Lub też zupełnie zwykły, jeśli ktoś woli zwyczajność. Oczywiście, w jakichś sensownych ramach - bo Hasseland musi pozostać tym, czym był i jest: ziemią w przeszłości "azjatycką", ale zamieszkaną też przez ludność "europejską".
Wkrótce przedstawię bardziej szczegółowe zasady tworzenia lokacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 997,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Michał Jerzy Potocki, Piotr Jankowski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Severin Verwaltung-Esteladio, Eugenia von Sarm, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Mkbewe Czarniecki
Dziejowe odkrycie. Boję się co będzie, gdy Hasselandcy naukowcy i wizjonerzy pójdą krok dalej.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@Mkbewe Będzie szczęśliwość powszechna :) hasselandzcy naukowcy i wizjonerzy pracują w swych Tajny, Laboratorium Szczęścia! 秘密運氣實驗室
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Ciekawe. Czekam na następne części.
Odpowiedz Permalink
Eugenia von Sarm
Czy taki obszar, teren do samodzielnego będzie jakoś w systemie, tym informatycznym?
Czy będzie na forum jakiś specjalny wątek wydzielony?
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie pomyślane, ciekawy jestem na ile jest to do utrzymania. W obecnym kryzysie demograficznym, oraz jak się to ma do miejsc istotnych dla KH ?
Permalink
Piotr de Zaym
Lokacja będzie narracyjna - czyli na forum. A miejscem istotnym dla KH jest cały Hasseland... Na poważnie: lepiej mieć ciekawą narrację w sprawie jakiejś małej wioski, niż nudę w Angemont.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.