Mój ogólny, Sarmacki cel

W
itam! Nie wiem, czy wiecie, ale chcę być Prefektem Generalnym. Nie mam doświadczenia, ale mam CEL i CHĘĆ do jego osiągnięcia, krócej: JESTEM ASERTYWNY. W tym artykule chcę przedstawić mój cel (wiem, że nie możecie mi pomóc, ale chciałbym Was o tym poinformować…)

N
ajpierw celem było TYLKO zwiększanie aktywności Sarmatów. Teraz też to jest istotne, ale chcę też wspomagać potrzebujących Sarmatów. Ja też w pierwszych tygodniach takiej biedoty, i wiem, jak się czuje w takiej sytuacji.
JKM Andrzej Fryderyk
Sarmacja jest dla mnie przede wszystkim specyficzną formą rozrywki i społecznością, gdzie można poznać ciekawych ludzi. Wszelkie funkcje publiczne, jakie pełniłem – przynajmniej w ostatnich latach – staram się obejmować przede wszystkim po to, by dołożyć cegiełkę do budowy naszej społeczności, dobrze się przy tym bawiąc. Chciałbym, aby tak też wyglądała Sarmacja: jako miejsce, gdzie mimo nawet zaciekłych sporów ideologicznych, dokładamy wszyscy po cegiełce do budowy Naszego Księstwa.

T
ak, tak. Popieram JKM Andrzeja Fryderyka w tym fragmencie i też chcę dołożyć cegiełkę. Mogę zacząć teraz… I zaczynam. Chcę skończyć na jakimś poważniejszym stanowisku! Nie na zwykłym Obywatelstwie. Nie ważne, czy Szlachcic, Arystokrata, Prefekt, Poseł na Sejm, Minister… I chcę zacząć kolejną kłaść. Chcę położyć tyle tych cegiełek, ile się da! Nie ważne, czy to technologia, polityka, stosunki zagraniczne, pieniądze, aktywność… Ja mam motywację i nikt mnie nie powstrzyma! HA!

T
ak, jestem chciwy! Tak chciwy, że MUSZĘ zrealizować ten plan! Jak nie… ZARAZ! NIE MA "NIE"!!! Ja to po prostu ZROBIĘ. A Wy, Drodzy Sarmaci, możecie mi w tym pomóc. Na Prefekta - nie, na Posła - na pewno, a na resztę… No cóż, muszę sobie zasłużyć… :)

P
iszę, bo Sejm jest w trudnej sytuacji… Proszę, głosujcie żeby nie rozwiązano… To jakiś absurd! Sejm to jedna z władz KS! Bez niego Księstwo było by inne, mniej atrakcyjne! Pierwszą cegłę chcecie wyciągnąć? Wszystko się sypnie! Nie zgadzam się! SPRZECIW! SPRZECIW! Proszę, pomóżcie! Bez Sejmu sypnie się wszystko! Władze chcą usunąć… To przekręt Filipa I Gryfa był już bardziej korzystny od tego czegoś…

Trochę mnie poniosło… Ok, to teraz sprawa, JAK ZAMIERZAM POMÓC, no nie? :)


1. INSTYTUCJA

Pierwszym sposobem jest stworzenie instytucji "Fundusz Równych Szans". Będę co 2 tygodnie wpłacał 10 tys. lt i będę STOPNIOWO pomagał biednym a Wy możecie się do tego przyczynić… sercować, komentować z tantiemą a nawet przelewać pieniądze :)

1.1 Można też pisać w Firmie Betellon ;)

2. WPŁATY Z MOJEGO KONTA

Jeżeli mi nie pomożecie i nie uzbieram w ciągu dwóch tygodni 75 tys. lt, które są na tą instytucje potrzebne, to wpłacam z mojego konta biednym. Oki doki! Teraz też możecie pomóc! Jednak instytucja będzie odznaczona, pieniądze z niej pójdą na pomoc…

3. ZMIENIĆ FIRMĘ BETELLON W FUNDUSZ RÓWNYCH SZANS

To najłatwiejsze… Fundusze Firmy pójdą na wspieranie potrzebujących, koniec problemu! Może się nawet na to zdecyduję…


Do napisania,
(-)Karol von Sarm


PS. W sumie to nie wiem dlaczego to napisałem ;) Ale napisałem! I to się liczy! :D Napisałem to głównie też do Kanclerza, ale do Obywateli też
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
880,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr Jankowski.
Komentarze
Prokrustes
Dla instytucji o szczytnym celu istnieje możliwość zwolnienia z opłaty rejestracyjnej. Tak tylko mówię - nie wiem jak Rada Ministrów jako całość zdecyduje.

Nie pisałbym wprost "biednych". Może "potrzebujących" ? Albo Fundusz Równych Szans ?
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@Prokrustes :) Fundusz Równych Szans brzmi fajnie! To zmieniam
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Doceniam chęć i zaangażowanie, serio. Niestety, do bycia Prefektem Generalnym nie wystarczy odrobina chęci. Trzeba mieć też odrobinę wiedzy, żeby cegiełkę z tytułu pełnienia tej funkcji dołożyć. Jakby został Pan np. skierowany na studia prawnicze do Akademii Neksjalistycznej przed powołaniem na funkcję, to podejmie je Pan? Może warto rozważyć start swojej kariery w Korpusie Administracji Rządowej, a cel objęcia funkcji Prefekta Generalnego przełożyć sobie na później — po zdobyciu pierwszych doświadczeń?
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@Seweryn Ok, skieruję się jeszcze dziś :D Ale doświadczenie mam… Byłem z miesiąc w Voxlandzie marszałkiem, a dziś zgłoszę się na te studia w Akademii i przeczytam Konstytucję, żebym wiedział co i jak :) Dziękuję za poradę!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.