Brama Sarmacka, Prokrustes, 28.09.2020 r. o 12:10
Przegląd wydarzeń (28.IX.2020)
Seria wydawnicza: Przegląd wydarzeń

***

Trwa nabór na urząd Prefekta Generalnego.

***

Trwa stan nadzwyczajny w Królestwie Hasselandu. Między innymi opublikowany został Dekret ws wyboru Lorda Szambelana.

***

W Unisławowie nareszcie spokój. Czarnoleska Brygada Organizacyjno-Techniczna z powodzeniem wyłapała ostatnie dziki ukrywające się w miejskim parku. Czekamy na dalsze informacje o losach spacyfikowanego stada.

***

Zakończył się FOTowy turniej literaków. Bezapelacyjnie zwyciężyła Juliette Alatriste.

***

Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski odbył oficjalną wizytę zagraniczną w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

***

JKM Andrzej Fryderyk wyraził współczucie w związku ze zniszczeniami elektrowni w Wedli (Republika Baridas).

***

Marszałek Sejmu Brunon Krasnodębski złożył wniosek do Trybunału Koronnego o zbadanie zgodności traktatów stowarzyszeniowych z Konstytucją.

***

Sejm przyjął nowelizację Ordynacji Wyborczej do Sejmu. Żegnamy się z metodą głosów przechodnich.

***

Sejm przyjął również kolejną nowelizację Ordynacji Wyborczej mającą zapewnić ciągłość władzy ustawodawczej w przypadku rozwiązania Sejmu. Oczekuje ona na decyzję i podpis Księcia.

***

Sejm przyjął nowelizację Ustawy o Finansach - uproszczeniu ulegnie mechanika Pracy Społecznej

***

Sejm ponownie, pomimo sprzeciwu JKM Andrzeja Fryderyka, przyjął zmiany w Kodeksie Sprawiedliwości. W odpowiedzi JKM zarządził referendum w sprawie przyjęcia tej ustawy.

***

Część restauracyjna Karczmy pod Rozbrykanym Kucykiem przeniosła się na stronę Księstwa Sarmacji. Zmienia się również mechanika jej działania.

***

W związku z nadchodzącymi referendami JKM Andrzej Fryderyk pozbawił obywatestwa osoby nieobecne w systemie informatycznym Księstwa.

***

W związku z obywatelskim wnioskien, Marszałek Sejmu zarządził referendum w sprawie rozwiązania Sejmu na dzień 24 października. Chwilę później JKM Andrzej Fryderyk zarzadził identyczne referendum jednak na termin o wiele wcześniejszy - najbliższy weekend.

***

W ramach Korpusu Administracji Rządowej powstała Kancelaria Rady Ministrów. Jej pierwszym pracownikiem został Adam van der Chocheln Gilbert I.

***

W Sarmackiej Lidze Piłkarskiej FC Czarnolas wrócił na pozycję lidera po wygranej 5:0 z Crocodilas oraz równoczesnej pechowej porażce FKK Rantiochskie Krasnoludy z CKS Grabarnią Grodzisk.

Rejestr zmian

  • Prokrustes, dn. 28.09.2020 o 13:19:15: Edycja: korekta
  • Prokrustes, dn. 28.09.2020 o 13:19:54: Edycja: korekta
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 645,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr vel Bocian, Joahim von Ribertrop von Sarm, Orjon von Thorn-Surma, Adrianna Raina Alatristé, Andrzej Fryderyk, Juliette Alatriste, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Severin von Verwaltung, Brunon Krasnodębski, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Ola Marcjan-Chojnacka
REPUBLIKA BARIDAS NIE BARIDASU
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ok. Poprawiam :)
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Dziękuję za podsumowanie ostatnich wydarzeń oraz za umieszczenie linków - dzięki temu znalazłem odpowiedzi na kilka pytań. Zostało mi już tylko jedno: gdzie mógłbym znaleźć wyjaśnienie na jakiej podstawie zgłoszono wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie rozwiązania Sejmu?
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Jeżeli chodzi o podstawę prawną to:
http://prawo.sarmacja.org/akt,8360.html - art. 22

Jeżeli chodzi o ogólną motywację to sam wnioskodawca jej nie podał ale w trakcie dyskusji pojawiło się kilka uzasadnień poparcia idei referendum:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=30874
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@Prokrustes Tak, chodziło mi raczej jaki był powód złożenia takiego wniosku. Dziękuję za link.

Dodam, że niestety w podanym wątku nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Owszem, widzę dyskusję o rozwiązaniu Sejmu i przeprowadzeniu referendum, jednak nie widzę tego czego szukałem - podania przyczyn ze strony wnioskodawcy. Widzę tylko wypowiedzi, które (nawet w przypadku JKM) są jedynie opiniami rozmówców popierającymi złożony już wniosek lub negującymi decyzję.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Super podsumowanie.
Odpowiedz Permalink
Adrianna Raina Alatristé
Dobre podsumowanie. Oczywiście, że można napisać Republika Baridasu, analogicznie do Hondurasu. :)
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
@Bocian Wnioskodawca na forum nie argumentował. Pytałem o uzasadnienie na Discordzie, ale go wprost nie dostałem. Może się tam gdzieś na jakimś kanale przewinęło, jednak głowy nie dam.

Przypuszczalnie chodzi o brak aktywności i debaty od poszczególnych posłów, bardzo kontrowersyjną nowelizację kodeksu sprawiedliwości wobec której Wnioskodawca był przeciw oraz którą krytykował JKM (głosowanie). Poczynania posła Hansa też mogły dać się we znaki, z racji tego że mają też ze sobą często kontakt w ScL.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.