Rada Ministrów, Prokrustes, 07.09.2020 r. o 19:38
Życie gospodarcze

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ambicje całej Rady Ministrów a w tym moje osobiste jako Kanclerza sięgają gwiazd. Nie jest to jednak ambicja próżnej władzy a ambicja by różne elementy sarmackiej układanki działały lepiej tu i teraz. Jednym z elementów naszego krajobrazu jest życie gospodarcze. Chociaż w gwiazdach do których sięgamy zapisany jest nam system gospodarczy to póki co jako życie gospodarcze przychodzi nam rozumieć wszelkie inicjatywy oraz systemy pobudzające obrót liberta. Nie obrót podatków ale świadomą konsumpcję.

Dlatego też każdego tygodnia osobiście kocentruję się na jednym z "narzędzi" jakie mamy a które służą konsumpcji i obrotowi. Należy również wspomnieć, że działania te są wspierane przez Dwór Książęcy oraz NIA - w czynie a czasem w radach.

Dwa tygodnie temu przedmiotem rządowych działań była Poczta Baridejska. Efekt nie był spektalularny ale koniec końców zszedł nakład znaczków FOT i również kilka zalegających znaczków rocznicowych Królestwa Hasselandu i Republiki Baridasu znalazło swoich właścicieli. Ważne były tutaj zachęty na Forum Centralnym oraz Discordzie a także zmiany systemowe. NIA wydłużyło czas w którym aplikacja Poczty na stronie głównej informuje o nowej emisji a także sama ikona aplikacji linkuje bezpośrednio kasę. Trzeba też podkreślić niestrudzone wysiłki MSW JKM Joanny Izabeli w celu zlicytowania znaczków Cudzoziemca. Pomimo spekulacji na temat zbyt wysokiej ceny rynkowej aukcji póki co nie są w obszarze wyceny wprowadzane żadne zmiany.


19krolestwohasselandu.png18rocznicabaridasu.png

W minionym tygodniu dużo pracy włożyliśmy w Loterię Państwową. Liczby przed powołaniem naszej kadencji były bezlitosne - w ciągu ostatnich 12 miesięcy najwyższa miesięczna sprzedaż losów wynosiła 16 ! Jak pokazuje świeżo uruchomiony wykres https://www.sarmacja.org/siss/wykresyGospodarczeMiesieczne/2020 już we wrześniu przekroczyliśmy granicę 70 losów co jest najlepszym wynikiem od lutego 2018 r. Miesiąc się dopiero zaczyna więc z pewnością zbliżymy się bardziej do najlepszych historycznych rezultatów.


losy.jpg

Zaczęliśmy od prostej informacji w GAP na temat aktualnej kumulacji. Później doszła informacja o kwocie bieżącej kumulacji na ikonie aplikacji oraz powiadomienia na Froum Centralnym (Informator) oraz Discordzie (bot) gdy pula zwrośnie o conajmniej 20 tysięcy libertów. Poza wspomnianym wykresem statystycznym dodano również listę najwyższych wygranych w historii co jest po prostu fajną historyczną informacją.


pula_notif.jpg

Każdy kolejny tydzień przynosi nowe rozwiązania i wnioski na temat funkcjonujących. Już teraz trwają dyskusje czy powiadomienia o rosnącej puli nie powinny być rzadziej - np. w co najmniej 12 godzinnych ostępach. Widzimy też potrzebę usuwania starych powiadomień z Informatora. To co pojawiło się przy Loterii z pewnością zostanie odpowiednio przeniesione na grunt Poczty Baridejskiej oraz innych kwalifikujących się instytucji... gdy znajdą się w centrum naszej uwagi.

Staramy się również połączyć animację życia gospodarczego z programem demograficznym. Wśród zadań adresowanych do nowych mieszkańców są również zadania związane ze wspominanymi aplikacjami. Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza skorzystanie z Poczty może być trudne dla nowego mieszkańca i rozważamy wrowadzenie specjalnego tańszego znaczka dostępnego jedynie dla nowych mieszkańców - takiego którym bezboleśnie mogliby otworzyć swoją kolekcję.

W rozpoczynającym się tygodniu podejmiemy przymiarki do rozruszania, w porozumieniu z władzami Konfederacji Sclavińskiej, Mennicy w Eldoracie. A w kolejnym będziemy wraz z Dyrektor SOBOS oraz NIA przyglądać się SOBOSowi i poruszanymi wcześniej problemami z propagowaniem informacji o nowych sondażach czy też nagradzaniu uczestników (Ustawa o SOBOS).
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
11 177,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Piotr Jankowski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Ola Marcjan-Chojnacka, Avril von Levengothon, Heinz-Werner Grüner, Eugeniusz Maat, Piotr vel Bocian, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Ludwik Tomović, Adam Jerzy Piastowski, Orjon Surma, Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Tomasz Ivo Hugo, Juliette Altrimenti, Michał Jerzy Potocki, Eugenia von Sarm.
Komentarze
GdL
Jako zwykłemu obywatelowi bardzo podoba mi się aktywność Rady Ministrów. Trzymam kciuki za kolejne kroki.
Odpowiedz Permalink
Piotr Jankowski
Tańszy znaczek dla nowych?
Moim zdaniem świetny pomysł! Od początku chciałem zbierać znaczki, ale nie uśmiechało mi się wydawać na nie całego majątku. Reszta propozycji też brzmi bardzo ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Akafon von Sarm
A będzie tańszy znaczek
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
myślę, że niebawem będzie gdzie wydać trochę Libertów :)
Odpowiedz Permalink
GdL
@mtk zarówno w prowincjach jak i państwach stowarzyszonych, bo nie wiem czy szykować portfel? xD
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
W calej Sarmacji
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Loteria fajny pomysł.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.