Park Stołeczny, Heinz-Werner Grüner, 03.09.2020 r. o 12:07
RMAW - co i jak z tymi rajdami?

svTrFn7.png

Mechanicy uwijają się jak w ukropie, by przygotować pojazd, kierowcy testują rożne rozwiązania techniczne swoich automobili. Analizują taktykę ze swoimi inżynierami.

Tak to nasz czeka już za tydzień! Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier ruszają już w przyszły piątek. Dokładnie 11 września o godzinie 6:45 kierowcy ruszą na trasę 1.Österreichische Alpenfahrt, czyli rajdu dookoła Alp. Nie będę wdawać się w szczegóły trasy, bo to zapalony kierowca dobrze już zna na pamięć. ;)

No, dobrze, ale czym jest ów "rajd" , jakieś RMAW, Alpenfahrt? O co w tym wszystkim chodzi??? Jak się poruszać, czy to gra planszowa, forumowa, strategiczna etc? No własnie już wyjaśniam...
Starsi mieszkańcy mikroświata być może pamiętają wyścig, którego nawet ja z nazwy nie pamiętam, ale na pewno odbywał się w Królestwie Agurii. Był to rajd samochodowy... Później w podobnym tonie, ale na zupełnie inną skalę, wręcz jak na warunki mikronacyjne, ogromną(startowało około 30 zawodników) odbywały się regaty żeglarskie dookoła Pollinu. Najpierw dwie edycje w nieistniejącej Republice Palmowej, a później w Hasselandzie. Pomijam już nazewnictwo, to mało istotne... Do czego zmierzam, ano jak to się ma odbywać?

Zabawa odbywa się na forum. To już ustaliliśmy, ale w razie czego przypominam.

Otóż rajd samochodowy, jak to w rzeczywistości, podzielony jest na Odcinki Specjalne(OS). Każdy odcinek specjalny ma swoje miejsce na forum. Zadaniem zawodnika jest dojechanie możliwie jak najbliżej do wskazanej przez organizatora godziny dojazdu(oczywiście wskazanego dnia :) ). Dajmy na to start pierwszego rajdu, zwanego Alpenfahrt (pełna nazwa - 1.Österreichische Alpenfahrt - Rajd Alpejski) odbywa się 11 września o 6:45. Kierowca stawia się na forum o tej godzinie i pisze post informujący, że właśnie zaczyna rajd np.
"Heinz-Werner Grüner w swoim wspaniałym zielonym Puch XII Alpenwagen rozpoczyna rajd Alpenfahrt. Z pełnym animuszem rusza z Wiednia ku mecie". I tak po kolei, bez pomijania musi zaliczyć wszystkie OS'y.

Zwycięzcą rajdu zostaje kierowca, który będzie miał najmniejszą stratę czasową do wskazanych na danym odcinku. A warto dodać, że dodatkowe kary są za przyjazd przed czasem...
Krótko także wyjaśnię na przykładach: Zakładajmy, że na OS'ie kierowcy mają stawić się o 7:00. trudność na poziomie I(wyjaśnię poniżej)
KIEROWCA A - jest w punkcie 7:01(liczy się godzina z forum) - to dopisuje mu się 1 minutę straty czasowej
KIEROWCA B - jest w punkcie 6:59 - za przyjazd przed czasem dostaje karę czasową według regulaminu( w tym wypadku Regulamin Uzupełniający). W tym wypadku to 10 minut straty czasowej. Gdyby przybył załóżmy o 6:00 to taka kara czasowa wyniosła by już 60 minut...
KIEROWCA C - jego wpis w punkcie jest o 7:10, ale jest pierwszym kierowcą, który dotarł na OS(dokonał wpisu na forum). Nie wliczając tych co dojechali przed wskazanym czasem(jak KIEROWCA B). Taki rajdowiec otrzymuje za przyjazd 10 minut po czasie, taką właśnie karę, ale dodatkowo, za to, że jego wpis jest pierwszy dostaje premię czasową, w tym wypadku równą -3(wszystko opisane w regulaminie i dodatkowo pod każdym OS'em). Prosta matematyka 10-3=7, więc strata czasowa KIEROWCY C wyniosłaby 7minut.
Premiujemy trzech pierwszych kierowców.

I jeszcze słowa o skalach trudności OS. W zależności od godziny(wiadomo, że późno w nocy większe poświęcenie) czy też ważności danego odcinka specjalnego(np. rzeczywista trudna trasa przejazdu lub po prostu "widzimisię" organizatora) można klasyfikować OS na trzy skale trudności(zawsze zapisane rzymską liczbąI, II lub III). Ma to odzwierciedlenie w wysokości premii czasowej na danym OS. Chętnych odsyłam do Regulaminu Uzupełniającego .
Maksymalnie można na jeden OS spóźnić się 12 godzin. To i tak sporo, ale najlepsi mogą mieć nawet czas równy zeru, lub poniżej!(z tytułu premii czasowych)

Dużym ułatwieniem powinien być szczegółówy opis tras. Tam odszukujemy rajd, który się właśnie odbywa... Poza prezentacją trasy, mamy także linki(po kliknięciu na odpowiedni) do OS'ów w prawidłowej kolejności

Myślę, że nakreśliłem pokrótce o co chodzi w rajdowych mistrzostwach... I jeszcze pozostaje kwestia zgłoszenia.

By zachować klimat startujemy pojazdami z epoki lat 20-tych XX wieku, co nie oznacza, że musi to być rygorystycznie przestrzegane. Jakiś odchył w przód wybaczę. :) Trudno by np. obywatele Rzplitej przyjechali na koniach, ale konstrukcję można zapożyczyć od innych producentów. Stąd też w celach rozwojowych osobno uwzględniamy pojazd i jego silnik. Może uda nam sie kiedyś to rozwinąć czy to gospodarczo czy w postaci udogodnień w samej już zabawie w rajdy. Temat na przyszłość, ale podwaliny już będą. ;)
Aha! Miałem pisać o zgłoszeniu. Służy do tego temat Zgłoszeń.
Akceptacja zgłoszenia ukazana jest w aktualnej liście kierowców
Śmiało można pytać o wolne miejsca w zespołach(te mogą być dwuosobowe)
Warto kliknąć w dane osobowe członka ekipy i zapoznać się jakim autem wystartuje.


Wyścig Alpenfahrt jest bardzo trudny dlatego nie zrażajcie się na pierwsze niepowodzenia. Trwa cztery dni, a wiadomym jest, że każdy nie siedzi 24h przed komputerem czy telefonem dlatego właśnie ta rywalizacja jest taka wciągająca...
Pisałem już o tym wcześniej, ale pamiętam jak podczas któryś regat w La Palmie punkt kontrolny był o bardzo wczesnej porze rannej w niedzielę. Pomyślałem, że wstanę i na pewno nikt inny tak nie zrobi. Jakie było moje zdziwienie jak przed godziną szóstą rano stawiło się kilkunastu ludzi! Dlatego zapraszam Was wszystkich na RMAW. Czy chcesz być kierowcą, współorganizatorem, sposnsorem, zapraszamy!

RMAW - to mistrzostwa rajdów samochodowych, które organizowane są w zakresie sezonowym (myślę, że do pół roku rzeczywistego) pod różnymi nazwami, w różnych miejscach mikroświata... Kierowcy otrzymują punkty rankingowe. Ten kierowca, który uzyska najwięcej punktów zdobywa tytuł Mistrza!
wDb8aDD.jpg

Jakby ktoś nie wiedział jak trafić poprzez forum MAW to instruuje, że RMAW ma swój odnośnik tam : Przedlitawia --> Księstwo Krainy --> Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier


Pozdrawiam,
Heinz-Werner
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Timan Demollari.
Serduszka
2 940,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, BetelRigSun (Karol von Sarm), Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, GdL.
Komentarze
Prokrustes
Nie wiem czy to przegapiłem. Jeżeli w załodze jest dwóch kierowców to wystarczy, że na danym odcinku jeden się zamelduje ?
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Szanowny Panie @Zombiakov, zespół składa się z dwóch kierowców, ale jadą indywidualnie, zatem meldować się muszą oboje. Jak chociażby w Formule 1, czasy liczą się obu kierowców osobno, ale punkty zdobywają indywidualnie i dla zespołu również.
Natomiast w RMAW udogodnieniem dla zespołu jest, jak na razie, jest tylko dodatkowy punkt dla obu kierowców za największą ilość punktów w danym rajdzie. To się pewnie będzie zmieniać, rozwijać z czasem. Początkowo RMAW miało być kolosalnie rozwiniete od początku, ale po pierwsze nie wyrobilibyśmy gospodarczo ani nikt nie pojął by zasad ot tak...Postanowiliśmy, że trzeba się z tym obyć na spokojnie, zobaczyć czy prjekt się przyjmnie.
Dla przykładu podam tylko, że w grę wchodził rozwój kierowcy poprzez doświadczenie np: za przejechanie powiedzmy 7 OS'ów czy np.1 całego rajdu dostałby możliwość stałej redukcji straty czasowej o 1minutę w 1OS w każdym następnym rajdzie. Nie będę dalej rozwijał tematu, ale możliwości jest sporo, a to nie miejsce i czas na to. :)
Wracając do pytania to odp. brzmi "nie".
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Tej redukcji straty nie dawałbym na stałę. Raczej jako bonus do zapasu który kiedyś można wykorzystać ... ale nie trzeba.

Dziękuję za wyjaśnienie.
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Tak, źle się wyraziłem. Nie na stałę w sensie z automatu będzie mu liczone, tylko pod pewnymi warunkami i tylko jeśli sam to wykorzysta. No i oczywiście gdy będzie cały czas "aktywny"... Długo by pisac. ;)
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
FMr5PxP.jpg

Dokładnie 7 dni pozostało by zapisać się, przygotować pojazdu i wziąć udział w pierwszych zawodach z cyklu RMAW. Nie przegap tego! :)
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
jXdFayd.jpg

Czas mija nieubłaganie. Alpenfahrt już za 6 dni! Stań na starcie rajdu razem z innymi śmiałkami, którymi ostra rywalizacja jest codziennością.
Nie bądź mięczak.. :)
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
dFaMm16.jpg
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
NlaXhQT.jpg
Szanowni Państwo, już tylko cztery dni dzielą nas od rozpoczecia wielkiego rajdu dookoła Alp. Skorzstaj z okazji i dołącz do zabawy. Jest jeszcze na to czas...
Odpowiedz Permalink
GdL
Mega profeska, no i super klimatyczna oprawa graficzna. Trzymam kciuki, powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
3iPc2II.jpg

Ostani dzwonek do zapisów na tegoroczny Alpenfahrt. Nie obawiajcie się, że nie macie czasu! Własnie na tym to polega. :)
Jaśnie Wielmożny @GuedesDeLima, to może ja potrzymam kciuki za udział w rajdzie Pańskiej osoby? ;)
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
FuLOjY6.jpg

Wszyscy chętni do udziału w rajdzie proszeni są o stawienie się w biurze zgłoszeń możliwie jak najszybciej. Organizator nie gwarantuje wydania licencji na czas jeśli zgłoszenia dokona się "na ostatnią chwilę".
Odpowiedz Permalink