Powietrze pachnie jak ostanie dni wakacji...

dv9Vc2CT.png

Dokładnie tak, dzisiaj mamy ostatni dzień wakacji. W związku z tym chciałbym krótko podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie w Festynie Ostatniego Dnia Wakacji. Było to dla mnie niezwykłe doświadczenie, a także świetna zabawa. Dziękuję, że byliście z nami.

Festyn przebiegł bez komplikacji, zdecydowanie największym sukcesem była Aleja Stoisk, na której rozstawiło się aż 8 stoisk. Niebywałym zainteresowaniem z pewnością cieszyło się stoisko Republiki Baridas, nie mniejszym stoisko Gellońskiej Spółdzielni Gospodarstw Rolnych, a także stoiska prasowe UMC oraz Hans Media. Nie pomijając lokalnych stoisk Hasselandzkiej Akademii Nauk i Manduraja Razuri. Aleja nadal zostanie otwarta i będzie można tworzyć kolejne stoiska. Dopóki będzie zainteresowanie, nie zamkniemy bram.

Niebawem rozpocznie się tygodniowe głosowanie nad najlepszym stoiskiem, w którym uczestnicy zdecydują, komu przyznają główną nagrodę to jest 50 tysięcy libertów. Dodatkowo zostały przewidziane nagrody za drugie miejsce (25 tysięcy) oraz trzecie (15 tysięcy), a także dodatkowa nagroda dla każdego stoiska w wysokości 3 tysięcy.

Trochę mniejszym sukcesem okazały się Przemówienia Wielkich Ludzi, gdzie do tematu odniósł się niestety tylko JO Kanclerz Prokrustes, któremu serdecznie dziękujemy. Z racji, że w tej kategorii również była przewidziana nagroda - zdecydowano, że zostanie ona nadana bez głosowania. Jej wysokość to również 50 tysięcy libertów.

W tym momencie chciałbym podziękować również Ramaelowi za przygotowanie wspaniałej oprawy graficznej. Bez jego zaangażowania prawdopodobnie FOTy nie byłyby takie same, a znaczek prawdopodobnie leżałby dalej w kasie, nie znajdując potencjalnych kupców.

Scena otwarta była natomiast głównie miejscem, gdzie pojawili się artyści, zdecydowanie ciekawiej natomiast było pod sceną, gdzie rządy sprawował Guedes de Lima.

Na koniec chciałbym podziękować również Piotrowi de Zaym za paradę Flotylli Hasselandzkiej. Z pewnością była to główna atrakcja początku Festynu, który został zwieńczony projekcją filmu dokumentalnego produkcji firmy: "BPA", pt. Marzec Ludów, który jeszcze raz pokaże się w Heroldzie mniej więcej za tydzień. Jeżeli ktoś jednak jest zainteresowany - zachęcam do odwiedzenia kina parkingowego w Hasselandzie, gdyż jeszcze dzisiaj odbędzie się jeszcze jedna projekcja filmu.

No i jeszcze jedna sprawa. Czekamy na wyniki turnieju w Literaki, jednakże wcześniej nie wspomnieliśmy o nagrodach! Naprawiamy ten błąd teraz. Tutaj również organizatorzy przewidzieli nagrody w wysokości 50 tysięcy za pierwsze, 25 tysięcy za drugie oraz 15 tysięcy za trzecie miejsce. Dodatkowo dla osoby, która zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy libertów.
d034xQRq.jpg

Pozostaje mi tylko zaprosić was na przyszłoroczne FOTy! Zapewniam, że w trakcie już 6 edycji nie popełnimy tych samych błędów!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 850,00 lt
Ten artykuł lubią: ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Brunon Krasnodębski, Prokrustes, Joanna Izabela, Guedes de Lima, Cillian Saerucaeg, Piotr de Zaym, Andrzej Fryderyk, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Prokrustes
@AFvTD, Jaśnie Wielmożny jest natchnieniem dla nas wszystkich. Tyle wysiłku, tyle pracy...
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Podziwiam jak mój przedmówca wasz wkład pracy :) robi to na mnie wrażenie, zasłużone serce BRAWO
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.