Dwór Książęcy, Andrzej Fryderyk, 30.08.2020 r. o 22:21
Orędzie Książęce – podziękowania poelekcyjne
Seria wydawnicza: Orędzia – Andrzej Fryderyk

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
FOl4aP65.png

Obywatelki i obywatele Księstwa Sarmacji!

Dokładnie tydzień temu to Wy dokonaliście wyboru, który ukształtuje Sarmację na kolejne lata. Dokładnie tydzień temu wzięliście udział w VI Wolnej Elekcji, by wybrać X Księcia Sarmacji. To właśnie Nam przypadł ten zaszczyt i będziemy pełnić ten urząd przyjmując imiona Andrzej Fryderyk. Nie ukrywamy, że zdecydowana przewaga nad konkurentami i wysoka frekwencja, utwierdza nas w przekonaniu, że mamy wysokie zaufanie społeczne. Dołożymy wszelkich starań, by nie zawieść go i przywrócić splendor Mitry Książęcej.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w wyborze Księcia. Oczywiście jesteśmy wdzięczni, jeżeli głos wsparcia i zaufania padł właśnie na Nas, jednak najważniejsze jest to że los Księstwa Sarmacji nie jest Wam obojętny i zdecydowaliście wziąć udział w elekcji, niezależnie od tego, jaki głos w niej został oddany. Chciałbym też podziękować moim przeciwnikom w rywalizacji o ten zaszczytny urząd: Jaśnie Oświeconemu Diukowi Albertowi Felimi-Liderskiemu oraz Wielmożnemu Wicehrabiemu Krzysztofowi Hansowi van der Ice. To była prawdziwa przyjemność konkurować z tak doświadczonymi osobami jak Wy. Dziękuję także Jaśnie Oświeconemu Diukowi Prokrustesowi za poparcie mojej kandydatury, ponad podziałami społecznymi i politycznymi w Księstwie Sarmacji.

Sukces Sarmacji jako mikronacji zależał od wielu osób. Wierzymy, że każdy obywatel, dołożył cegiełkę do budowy Księstwa – dzięki temu po 18 latach wciąż jesteśmy obecni w tym samym miejscu – w Sarmacji. Chociaż wiele się zmieniło, to nie negujemy historii i dokonań naszych poprzedników. To właśnie na tym powinniśmy się skupiać i to doceniać, nie zapominając o tym, co zostało zrobione przez innych. I tak właśnie w tym momencie chcielibyśmy podziękować JKW Filipowi I Gryfowi za jego pracę i zaangażowanie na rzecz budowy Księstwa Sarmacji przez ostatnie pół roku. Ale równie mocno chcielibyśmy podziękować Ich Książęcym Wysokościom Piotrowi III Łukaszowi, Robertowi Fryderykowi, Tomaszowi Ivonowi Hugonowi, Mikołajowi Janowi, Piotrowi II Grzegorzowi, Michasiowi Elżbiecie II (Michałowi Feliksowi), Danielowi Chojnackiemu (Danielowi Łukaszowi) i Helwetykowi Romańskiemu (Piotrowi Mikołajowi) za wysiłek włożony w sprawowanie władzy nad Księstwem. Chciałbym też podziękować Czcigodnemu Baronowi Bartoszowi von Thorn-Janiczkowi za pełnienie władzy książęcej jako Regent Interrex.

Niechaj podziękowania te będą gestem podziękowania dla każdego, kto budował podczas rządów moich poprzedników system informatyczny, pracował na Dworze Książęcym, pełnił urząd Kanclerza, w Radzie Ministrów, piastował stanowiska posła bądź senatora lub pracował w wymiarze sprawiedliwości, czy samorządach i krajach wspólnoty. Dla każdego obywatela, który dołożył choć odrobinę od siebie w celu budowy Księstwa Sarmacji na dowolnej płaszczyźnie Księstwa Sarmacji. To dzięki właśnie tej pracy cały czas możemy cieszyć się własną tożsamością i to dzięki niej przez tyle czasu utrzymujemy się na powierzchni, nawet jeżeli wiele z bratnich nam narodów jest już tylko historią.

Pierwsze dni po elekcji spłynęły i wciąż spływają na kwestiach przejęcia najwyższej władzy książęcej. Do pomocy w tym celu zorganizowałem Dwór Książęcy, który z założenia składać się będzie z profesjonalistów. Niezależnie od daty przybycia tych osób do Księstwa, liczyły się dla mnie przede wszystkim umiejętności i gotowość do współpracy. I tak na moim Dworze znaleźli się:

2GYsQMGq.jpgJaśnie Oświecona Diuczessa-Wspomożycielka Księstwa Sarmacji, Karolina Aleksandra. W Sarmacji od maja 2007 roku, choć jej pierwszą ojczyzną była Scholandia. Pełniła urzędy dworskie przy Książętach Danielu Łukaszu, Piotrze II Grzegorzu, Mikołaju Janie i Tomaszu Ivonie Hugonie. W latach 2017-2018 była Królową Dreamlandu. Jej bogate doświadczenie zarówno z Sarmacji, jak i zagranicy, szerokie kontakty z przedstawicielami innych mikronacji, jak i powszechne uznanie jej zasług, uczyniły Karolinę idealną kandydatką na stanowisko Marszałka Dworu. Jesteśmy przekonani że jej obycie mikronacyjne szczególnie pomoże Nam w pierwszych momentach sprawowania władzy książęcej.

LCiZU2nw.jpgCzcigodna Baronessa Ola Marcjan-Chojnacka-Alatristé – w Sarmacji od 2005 roku, chociaż jej kariera mikronacyjna zaczęła się rok wcześniej w Scholandii. Wieloletnia działaczka mikronacyjna, zarówno tych państw większych, jak i mniejszych, uczestniczyła chociażby w zakładaniu Sułtanatu Al-Rajn. Jej umiejętności i zainteresowania heraldyczne sprawiły, że podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu Oli jako Herolda Wielkiego, zaś jej bardzo szeroka wiedza o mikroświecie uzupełnia i pomaga podejmować właściwe decyzje w kontekście Księstwa Sarmacji.

OsthcEkB.pngPrześwietny Hrabia Orjon von Thorn-Surma, niegdyś związany z Surmenią, jej były Archont. W Sarmacji dopiero od 2015 roku, znany z jego ogromnej pracy na rzecz Galerii von Thorn oraz zachowywania kultury i historii mikroświata. Umiejętności administracyjne i informatyczne Orjona przemawiają za powołaniem go na sekretarza stanu ds. technicznych, zaś jego niesamowita wiedza historyczna i zapał archiwisty będą stanowić idealne dopełnienie i pomoc w działaniu na rzecz zachowania oraz promocji kultury i historii Księstwa Sarmacji.

QJT8o96E.jpgWielmożna Wicehrabina Juliette Alatristé, w przeszłości związana przede wszystkim z Nordią oraz La Palmą. W Sarmacji znana jest przede wszystkim z działalnością na rzecz sportu i kultury. Jest organizatorką inicjatyw takich jak Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych i to właśnie ona jest tą osobą, która reaktywuje SOBOS. Zapał, nietuzinkowe pomysły i myślenie poza schematami Juliette uczyniły z niej idealną kandydatką na stanowisko sekretarza stanu ds. kultury. Jej krytyczne spojrzenie będzie idealnym dopełnieniem dla Dworu Książęcego.

Jak widać, mimo iż osobiście jesteśmy związani wyłącznie z Księstwem Sarmacji i Królestwem Teutonii, zebraliśmy wokół siebie osoby z bardzo dużym doświadczeniem ogólnomikronacyjnym. Jestem przekonany, że nasz Dwór składa się przede wszystkim z ekspertów w swoich dziedzinach. Nie jest wykluczone, że w dalszych etapach prac zostaną powołane kolejne osoby, aby uzupełnić skład dworu o kolejne kompetencje.

Obywatele są pewnie jednak głodni konkretów. Dwór Książęcy usilnie pracuje nad przygotowaniem uroczystej intronizacji. Po wielu ustaleniach mamy zaszczyt ogłosić, że odbędzie ona się w:

sobotę 26 września 2020 roku

Już teraz chcielibyśmy zaprosić każdą Sarmatkę i każdego Sarmatę do dodania tego dnia do swoich kalendarzy. Dołożymy z Dworem wszelkich starań, by uroczystość pozostała w pamięci przez długi czas, nie zaś była nudnym działaniem narracyjnym. Miesiąc, który przeznaczyliśmy na organizację tego wydarzenia pozwoli nam dopiąć wszystkie przygotowania i zrealizować wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Liczymy na przybycie każdego Sarmaty i wielu gości z zagranicy, do których oficjalne zaproszenia zostaną rozesłane już wkrótce.

Chcielibyśmy dodać, że każda osoba może dołożyć swoją cegiełkę w organizacji tych uroczystości – wystarczy kontakt do Jaśnie Oświeconej Marszałek Dworu, bądź samodzielnie zorganizuje coś oddolnie. Można być pewnym, że każda inicjatywa tego rodzaju zostanie szczególnie przez dwór doceniona i stosownie nagrodzona.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: ramael, Cillian Saerucaeg, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, GdL.
Serduszka
19 204,00 lt
Ten artykuł lubią: Ola Marcjan-Chojnacka, Karolina Aleksandra, Eugeniusz Maat, Aleksander Damian Chojnacki, Adam Jerzy Piastowski, ramael, Prokrustes, Orjon Surma, Alexander Rose, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Mateusz Wilhelm, Brunon Krasnodębski, Cillian Saerucaeg, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Tomasz Ivo Hugo, Joahim von Ribertrop von Sarm, Heinz-Werner Grüner, Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Zbyszko Gustolúpulo, Joanna Izabela, GdL, Laurẽt Gedeon I, Adi Alatristé, Bartosz von Thorn-Janiczek, Piotr Jankowski, Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Akafon von Sarm, Piotr vel Bocian, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Henryk Leszczyński, Michał Jerzy Potocki, Arkadiusz Maksymilian.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak ponownie pogratulować oraz życzyć, aby za te kilka, kilkanaście miesięcy lub nawet kilka lat chciało się Waszej Książęcej Mości tak, jak chce się teraz, żeby każda uroczystość, wychodząca spod patronatu Dworu Książęcego była tak samo dopięta na ostatni guzik jak przyszła koronacja (nie śmiem zakładać innego scenariusza, niż udana i ciekawa koronacja!) oraz Dwór Książęcy dalej był tak silny i składał się z profesjonalistów w swoich dziedzinach tak, jak jest teraz.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Myślę, że takiego Księcia i takiego Dworu, Sarmacja nie miała od dawna i mam nadzieje, że szybko to się nie zmieni. !
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Oho, znow na tronie towarzysz ksiaze z My.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Gratuluję objęcia tronu i życzę długiego panowania.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@demollari Wyłącznie w oficjalnych komunikatach i orędziach :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Dołączam się do gratulacji! Ja pozostaję na uboczu wielkiej, sarmackiej polityki; zresztą, byłem już i Kanclerzem, i Podkanclerzym, i Ministrem - czas, by takie role przejęli inni. Tym niemniej, jeśli mogę być w czymś pomocny - to chętnie pomogę. Proszę na mnie liczyć.
Odpowiedz Permalink
GdL
Wiwat Książę! Wiwat Sarmacja! ;-)
Odpowiedz Permalink
Akafon von Sarm
Gratuluje tronu
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Dziękuję i raz jeszcze gratulacje. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
W sumie co miałem powiedzieć to powiedziałem w oficjalnym powitaniu. Nie mniej dodam tu skromnie
Wiwat Książę!
Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Vivat @AF !!!
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Skoro wszyscy, to i ja też - Wiwat Książę! ;-)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Gratuluję Wasza Książęca Mość! ;-)

Wiem, że czasy Waszego panowania będą szczególnie ważnym etapem na drodze ku świetlanej przyszłości.
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Nie wiele osób wie o Skarlandzkiej ojczyźnie która to rozrasta się i prosperuje. Liczę iż do wrót Królestwa również zapuka jakiś posłaniec. Jako że jestem w tamtejszych stronach kimś, jeśli brakuje kuriera, to mogę zaoferować swoją osobę, do tejże misji.
:)
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
A poza tym to Gratuluję @AF objęcia tronu. Liczę że będzie to panowanie podczas którego Sarmacja zbliży się do Skarlandu, RON oraz całego Vaarlandu i Antyry. :) ;)
Odpowiedz Permalink
Mark von Arnim
Szczere gratulacje
Wasza Książeca Mość. Życzę długiego panowania.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.