Park Stołeczny, Heinz-Werner Grüner, 29.08.2020 r. o 14:14
Austro-Wegry zapraszają!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Witam serdecznie wszystkich i każdego z osobna.

Nie wiedziałem jak Sarmatom przekazać te informacje i padło na artykuł. Mam w zasadzie dwie sprawy do Was.

Pierwsza... To zaproszenie do śledzenia nowej wersji Schwarz-Gelb, czasopisma, które jest dość unikatowe w swoim charakterze. Znaleźć tam możecie, w zależności od numeru nieco humoru, ale i nieco wywiadów. Dla przykładu we wczorajszym wydaniu, znajdziecie wywiad z serii "Nostalgia Wakacyjna" z Jaśnie Oświeconym Ludwikiem Tomović'em. Nie jest to pierwszy Sarmata z jakim udało mi się porozmawiać. Przejrzyjcie archiwalne numery, naprawdę warto!
Zajrzyj i przeczytaj wywiad z Ludwikiem Tomović'em


a7h405la.png


A druga sprawa to przedsięwzięcie jakiego ostatnio się podjąłem. Mianowicie organizacja Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier. Pierwsze zawody z tego cyklu odbędą się w okresie 11-14 września. Niech Was nie myli data (1920rok), ale w Monarchii tak datujemy 2020, co chyba jest naturalne i oczywiste.
Kilka słów o samym RMAW.
Rajdowe Mistrzostwa Austro-Wegier to forumowa zabawa, której zamiarem jest wyłonienie najlepszego "kierowcy" Monarchii, ale i całego mikroświata.
Zabawić z nami będzie mógł się każdy, ale pod pewnymi warunkami.
Sama forma zabawy nie jest nowa, była już wielokrotnie wykorzystywana przez inne narody. Nadmienię tutaj choćby, według chronologii (z tego co mi wiadomo), Agurię, La Palmę, Hasseland, także i RON. Chodzi o stawianie się w konkretnych miejscach o określonej porze. Tym razem postarałem się nieco to zmienić, ale i w moim odczuciu zmodernizować w celu zyskania atrakcyjności i innowacyjności.
RMAW ma w założeniu być rajdami po całej Monarchii Austro-Węgierskiej i utrzymany w tych limatach , ale nie będę się zamykał na ciekawe propozycje rajdów zagranicznych.
5W91oHRh.png
Rozpoczniemy od najbardziej "elitarnego" w "naszych kręgach" rajdu Österreichische Alpenfahrt (w wolnym tłumaczeniu Rajd Alpejski i tej polskiej terminologii zamierzam się trzymać. ;) ). To co ma być z założenia też inne to cykliczność plus rozwój kierowcy i jego zespołu. Jako, że w mikronacjach opieramy się na swoich licznikach czasu to rajdy z założenia będą odbywały się w cyklu sezonowym. Każdy sezon będzie trwał określoną liczbę rajdów. Nie będę tutaj wybiegał w przyszłość, bo jeszcze nie zaczęliśmy nawet, ale chciałbym przygotować podwaliny pod regularną zabawę forumową, a dla tych co będą "stałymi bywalcami" dodatkowe bonusy z tego tytułu.
Pamiętajcie wszyscy, że sport i rywalizacja z nią związana zawsze zbliża, a na pewno pomaga w realizacji wyższych celów.

Jakby ktoś miał problemy ze znalezieniem informacji to zapraszam do Księstwa Krainy, do Laibach, gdzie znajduje się siedziba organizatora RMAW.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 732,00 lt
Ten artykuł lubią: Brunon Krasnodębski, Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Joahim von Ribertrop von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Adi Alatristé, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, GdL, Akafon von Sarm, Piotr Jankowski, Andrzej Fryderyk, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Jakub Wiśniowiecki von Sarm
Fajna inicjatywa.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Czyli zespoły trzeba zgłaszać tutaj ? https://forum.austro-wegry.org/viewtopic.php?f=130&t=583&start=10

Trzeba wskazywać jakiś konkretny SEZON ?
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Dzięki za dobre słowo.
Co do zgłaszania zespołów i kierowców. Tak, dokłądnie w tym miejscu. Proszę jednak pamiętać, że pojazdy powinny przypominać te z lat 20-tych XX-wieku.Nie jest natomiast ważny konstruktor czy producent silników. W MAW korzystamy z realnych producnetów, z wiadomych względów, ale jak kto woli. Nie ma też problemu by np. zespół Szanownego Pana Prokrustesa korzystał z silników produkcji "wyimaginowanej" dla mikronacji czy też skorzystać z "naszych". Mam nadzieję, że dobrze zostałem zrozumiany.:)
Co do sezonu... Wpisujemy rzymską "I"-jako, że to pierwszy sezon...
Odpowiedz Permalink
GdL
Fajna mikronacja. Miło tam się spędza czas. W sam raz na urlop.
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
Ciekawe co z tego wyjdzie.:)
Permalink
Heinz-Werner Grüner
A pewnie, że "fajna" mikronacja! I to nie tylko na urlop, ale i na dłużej.
Pyta Szanowny Pan co z tego wyjdzie? Liczę na to, że po jednym sezonie zawody będziemy nazywać Rajdowe Mistrzostwa Mikroświata. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zawsze mi się podobają takie pomysły :)
Permalink
Heinz-Werner Grüner
To zapraszam do udziału. :)
Odpowiedz Permalink
Akafon von Sarm
CIekawy pomysł
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
Udziałw w rajdzie to naprawdę nic trudnego. Wystarczy zapisać swój zespół, lub dołączyć do istniejącego i stawiać się w poszczególnych odcinkach specjalnych o określonej porze. Pierwszy rajd Alpenfahrt za niecałe dwa tygodnie.
Dochodzą mnie także słuchy, że zawody wkroczą także w późniejszej fazie na sarmackie lądy... ;)
Odpowiedz Permalink
Heinz-Werner Grüner
H9Zjsns.jpg

Już tylko 8 dni pozostało do rozpoczęcia pierwszego austriackiego Alpenfahrt! Nie czekajcie, wkładajcie kaski, gogle i rękawice, odpalajcie swoje automobile i ruszajcie z nami na trasę. Ponad 2700 kilometrów do pokonania. Cztery dni porywającej zabawy i ostrej rywalizacji! Nie daj się wyprzedzić nikomu!

REKLAMA

[img]https://i.imgur.com/2RifaNW.png?1[/img]
Odpowiedz Permalink