Rada Ministrów, Prokrustes, 29.08.2020 r. o 00:26
Rządowy Program Demograficzny - etap I

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Uporządkowanie spraw związanych z wprowadzeniem nowego mieszkańca w życie Księstwa to jeden z priorytetów Rady Ministrów. Pierwszy etapem szerokiego programu demograficznego jest przywrócenie tradycji mentoringu w nowej, dostosowanej do bieżącej sytuacji, formule. Niniejszy artykuł przedstawia proces wspomagający pracę naszych przyszłych mentorów.

1. Rejestracja na stronie
W momencie rejestracji system wysyła powiadomienie o nowym mieszkańcu na Discorda - na kanał przeznaczony dla mentorów. Wiadomość ta jest czysto informacyjna a także umożliwia określenie kto w danym dniu jest dostępny i weźmie nowego mieszkańca na siebie.


4.jpg

2. Pierwsze logowanie do systemu

Nowy mieszkaniec po pierwszym zalogowaniu na stronie Księstwa Sarmacji otrzyma automatycznie wiadomość od grupy Doradcy. Przywita go więc alert o nowej wiadomości którą z dużym prawdopodobieństwem odczyta. Sama treść jest na razie robocza i po zebraniu się grupy mentorów wspólnie ją dopracujemy.

1.jpg

******************************


2.jpg

******************************


3.jpg

3. Wiadomość od nowego mieszkańca

W optymistycznym scenariuszu nowy mieszkaniec odpowie na naszą wiadomość. W kolejnych etapach RPD pojawią się mechanizmy zachęcające by faktycznie to zrobił poprzez osiągnięcie do zdobycia i odpowiednią nagrodę.


5.jpg

Po pierwszej odpowiedzi momentalnie nasi mentorzy dostaną ponownie powiadomienie na Discorda. Szybka reakcja może być tutaj kluczowa gdyż przy braku zewnętrznych komunikatorów mieszkaniec może po prostu więcej się nie zalogować.


6.jpg

Ze względu na to, że nasza powitalna automatyczna korespondencja jest oparta o "wiadomości grupowe" to wszyscy mentorzy mają możliwość reakcji jeżeli dyżurny lub przypisany mentor nie jest online.

Co dalej ?

Przede wszystkim potrzebujemy aktywnych doradców-wolontariuszy których nie uwiera Discord. Zostaną oni/one dodane do dedykowanego kanału a także do grupy "Doradcy" w ramach forum/poczty konnej. Na dobry początek to wystarczy by mieć oko na nowych mieszkańców.

Kolejne etapy RPD w niezobowiązującej kolejności to:
  1. aktualizacja poradników pod kątem pytań zadawanych przez nowych mieszkańców
  2. dostarczenie większej ilości konkretnych informacji i linków nowemu mieszkańcowi w momencie pierwszego logowania (specjalna sekcja na stronie widoczna tylko dla nowego mieszkańca)
  3. szereg podstawowych osiągnięć mających zachęcić do kontaktu z doradcami, napisania na forum, wyboru miasta, kliknięcia pracy społecznej itd.


Pracy do wykonania jest dużo ale krok po kroku zakopiemy dół zaniechań.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
13 494,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian Chojnacki, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Brunon Krasnodębski, Andrzej Fryderyk, Joahim von Ribertrop von Sarm, Cillian Saerucaeg, Severin Verwaltung-Esteladio, GdL, Albert Jan Maat von Hippogriff, Alexander Rose, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Karolina Aleksandra, Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Eugeniusz Maat, Laurẽt Gedeon I, Anatol Qwerty, Adi Alatristé, Adam Jerzy Piastowski, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Zbyszko Gustolúpulo, Piotr Jankowski, Piotr vel Bocian, Mateusz Wilhelm.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Świetna inicjatywa! Bardzo proszę o dodanie do grupy Doradców na Poczcie - chętnie pomogę.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Oby więcej takich pomysłów.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Świetna inicjatywa! Jak coś- również melduję chęć pomocy.
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
Tak trzymać
Odpowiedz Permalink
GdL
Dobry pomysł, mogę pomóc.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
W czynie społecznym poprawiłem jeden z poradników i wysłałem Kanclerowi na priv. #emeryturatrwa
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Mogę Wam pomóc, oczywiście na miarę czasu i swoich możliwości :-)
Odpowiedz Permalink
Jakub Wiśniowiecki von Sarm
No ja także mógłbym pomóc, choć weteranem nie jestem.
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
Super inicjatywa. Fajnie że ktoś się tym w końcu zajął
Odpowiedz Permalink
Akafon von Sarm
Potrzebne też są utomatyczne
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Miałem jeszcze dodać w artykule, że w międzyczasie każdy region dostaje powiadomienie na Discordzie w kanale otwartym jeżeli ktoś zamieszka w ich regionie. Wtedy region ma też wolną rękę żeby jakoś z taki mieszkańcem nawiązać kontakt.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@wisniowiecki, jaki się Pan nazywa na forum ?
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
A ok... już widzę, że login jest niezmieniony - AH055
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Bardzo mi się podoba tego typu podejście. Fajnie by było jeszcze rozszerzyć pomysł i na przykład wszystkim mentorom, którym udało się przytrzymać przez np. miesiąc przy aktywności nowego mieszkańca to można by odznaczyć jakimś orderem widocznym w profilu?
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Jestem pod wrażeniem :) Bardzo dobry pomysł
Permalink
Prokrustes
@AJPiastowski to dobry pomysł - osoby które faktycznie przetrwają z nami miesiąc mogą zostać zapytane o to kto najbardziej im pomagał , plus to co będziemy widzieć we wspólnych kanałach komunikacji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.