Park Stołeczny, Albert Felimi-Liderski, 24.08.2020 r. o 23:21
[Felimi-Liderski] Pożyjemy, zobaczymy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wolna elekcja za nami. Zakończony maraton był dla Sarmacji potężnym kopem aktywnościowym, który pozwolił opinii publicznej ekscytować się przez ostatnie dwa tygodnie dyskusjami, debatami, kontrowersjami, kandydatami – w skrócie – działo się. Czas jednak na powrót do normalności.

Chciałbym przede wszystkim podziękować. Podziękować wszystkim Sarmatom, którzy wzięli udział w wolnej elekcji. Podziękować tym, którzy zdecydowali oddać na mnie swój głos. Podziękować moim kontrkandydatom za ciekawą zabawę i dyskusję. Dobrze się przez ten czas bawiłem i cieszę się, że byłem w stanie dodać coś, mam nadzieję, wartościowego do elekcyjnej dyskusji nad przyszłością Sarmacji.

Pragnę podziękować także książętom-seniorom za ich list poparcia, który wzbudził tak ogromne poruszenie i kontrowersje. Pod artykułem, a także w innych kanałach komunikacji doczytałem się momentami naprawdę niezwykłych insynuacji, których prawdę mówiąc szkoda mi wręcz komentować. Odniosę się jedynie do domniemanego braku zmysłu politycznego, którym wykazałem się zezwalając (może zdaniem niektórych „naciskając”) na publikację wspomnianego listu. Nie jestem w Sarmacji aby robić „politykę” za pomocą wszelkich związanych z tym gierek i rozgrywek. Startując w elekcji nie kalkulowałem, nie nagabywałem, nie budowałem swojego „obozu” – mikronacje mają sprawiać przyjemność, a mi takie knowania z pewnością jej nie przynoszą. Gdy otrzymałem mglistą informację od JKW Michała Feliksa o planowanym liście, nie opierałem się i nie zamierzałem ingerować. Nie liczyłem na nagły skok poparcia, na elekcyjne trzęsienie ziemi. Najzwyczajniej cieszyłem się, że cztery świetne postaci zdecydowały się poprzeć mnie w sposób tak otwarty i bezpośredni. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy książęta-seniorowie odbierani są przez społeczeństwo w sposób kontrowersyjny, czy wręcz negatywny. To temat na inną rozmowę. Czy ten list mnie pogrążył? Wątpię. Czy poprawił moją sytuację? Nie sądzę. Czy czysto prywatnie mnie ucieszył? Owszem. Raz jeszcze zatem dziękuję.

Gratuluję zwycięstwa Andrzejowi Fryderykowi. Jak wspólnie zauważyliśmy podczas prywatnej rozmowy, ani nasze programy ani odpowiedzi w debacie nie różniły się specjalnie od siebie, a podczas kampanii promowaliśmy raczej podobne wartości. Czy Andrzej sprawdzi się jako Książę Sarmacji? Nie mam pojęcia. Historia pokazuje, że nie da się tego przewidzieć. Wiem jednak, że to sumienny i rzetelny facet, który na ten moment jest niezwykle daleki od zwiastowania jakiejkolwiek kompromitacji urzędu książęcego. Cieszę się, że miniona elekcja nie nadszarpnęła naszych przyjaznych stosunków. Mandat od społeczeństwa posiadasz ogromny i zasłużony. Powodzenia, Andrzej.

Co dalej? Trudno powiedzieć. Nie widzę dla siebie na ten moment w Sarmacji ścieżki, którą mógłbym podążyć i się w niej spełniać. Pozostaje mi więc bierne śledzenie wydarzeń – a nuż horyzoncie pojawi się satysfakcjonujące zajęcie. Pożyjemy, zobaczymy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
12 875,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Avril von Levengothon, Henryk Leszczyński, Andrzej Fryderyk, Brunon Krasnodębski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Joahim von Ribertrop von Sarm, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Cillian Saerucaeg, Anatol Qwerty, Piotr de Zaym, GdL, Tomasz Ivo Hugo, Aleksander Damian Chojnacki, Severin Verwaltung-Esteladio, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Adi Alatristé, Albert Jan Maat von Hippogriff, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Adam Jerzy Piastowski, Piotr Jankowski, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Serdeczne gratulacje za walkę do końca! :)
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
A ja dziękuję Tobie Albercie. Tak jak wspólnie działaliśmy jeszcze w dawnych czasach, tak też i teraz, gdy obejmę Tron Ksiażęcy. Mam nadzieję, że odnajdziesz satysfakcjonujące zajęcie w Księstwie.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Gratuluję każdego uzyskanego głosu! :)
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Również gratuluję pozyskanego wyniku :)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Nie było szans na inny wynik. Wiedziałem o tym wycofując się z elekcji. Nie wiem czy JO wierzył czy nie...
Fajna opcja po mniejszym lub większym rozczarowaniu to powrót do tzw. regionu.
Odpowiedz Permalink
GdL
Gratuluję mimo wszystko, bo to była wbrew pozorom bardzo jakościowa elekcja i wynik nie był oczywisty. Mam nadzieję, że znajdziesz dla siebie miejsce i pomożesz wspólnocie sarmackiej.
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Dzięki za zakup znaczków. Pozdrawiam!
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Cytuję:
Czy czysto prywatnie mnie ucieszył? Owszem.
- To najważniejsze!
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Gratuluje przede wszystkim czystej walki... a to nie jest tak czeste niestety jak by sie tego oczekiwało
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
To była dobra kandydatura. Pozwolę sobie na małe spostrzeżenie, gdybyś jednak zechciał brać czynny udział w codziennym życiu Księstwa, a nie tylko biernie obserwować z pewnością miałbyś dużo więcej zwolenników, którzy byliby w stanie Cię poprzeć na pierwszym miejscu.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
To właśnie dzięki takim ludziom jak Wy, i temu jak prowadziliście swoja kampanię. Zyskaliście swoich wyborców, dziekuję wam za wkład pracy i zachęcam do tego byście pozostali w KS.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.