Katastrofa promu kosmicznego!

10:30. Na LaunchPadzie stoi prom kosmiczny "Krokodyl". Dowództwo rozpoczyna odliczanie…
10
9
8
7
6
5
4
3 (Dopalacze włączone)
2 (Silniki włączone)
1…
Lift off!
Po dziesięciu sekundach huk. Prom wpadł w obroty… System ratunkowy włączony… Jednak w ładunku promu ktoś siedzi… A konkretniej: ja siedzę.
VRA7KDR6.png
Prom kosmiczny "Krokodyl" przed startem
Spadochrony, koła i hamulce areodynamiczne zostały włączone. Prom spowalnia… i leci 16 m/s w dół! Większość ładunku się rozbiła. Została tylko kopula, "widokowa" można powiedzieć. Na szczęście i nieszczęście w niej siedziałem. Wyleciała w górę. Zacząłem panikować, ale przypomniałem sobie, że przecież mam spadochron! Więc wyskoczyłem. Serce mi dudniło jak młot, choć w ramach treningu skakałem z większych wysokości. Miałem za sobą 4 loty, dwa rakietą Vulkan V i dwa Vulkan IV, też w ramach treningu… Otwarłem spadochron na wysokości 500 metrów. Załoga (razem ze mną) przeżyła.
6VX8RG4s.png
nH714Q02.png
Prom kosmiczny "Krokodyl" po katastrofie.
Po wylądowaniu, przez 10 minut byłem nieprzytomny. Potem powiedziałem "Vivat Andrzej Fryderyk!" I znów straciłem przytomność. Obudziłem się dopiero o 10:53, w szpitalu. Doszło do mnie, że przegapiłem pierwsze próby nowej rakiety - Vulkan VII. Pobiegłem szybko, wtrąciłem coś na Discordzie i teraz piszę ten artykuł. Okazało się, że na mnie zaczekali. Zapraszam na testy do kosmodromu pod Eldoratem. Testy trwają do 15:30. Napiszę o tym osobny artykuł.

Do napisania,
(-)Karol von Sarm

Rejestr zmian

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr Jankowski.
Serduszka
4 538,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Piotr Jankowski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Maciej Gerwazy Lisewicz, Brunon Krasnodębski, Severin Verwaltung-Esteladio, Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Znamy już przyczynę!
Konstruktorzy promu źle go wyważyli i zapomnieli o dodatkowym kole reakcyjnym ;)
Odpowiedz Permalink
GdL
Katastrofa w przestworzach next season. ;D
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
HU4X37yZ.jpg
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bywa i tak, na szczęście wszystkie systemy zadziałały odpowiednio.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.