Park Stołeczny, Henryk Leszczyński, 11.08.2020 r. o 22:15
Więcej Sarmacji w Sarmacji. Heniu Leszczyński do Sejmu

E0oq8NQH.png
Stare wandejskie przekleństwo głosi „obyś żył w ciekawych czasach”. Czy w Sarmacji jesteśmy teraz świadkami ciekawych czasów? Nie wiem. Potencjalnie mogą być ciekawe. Bo jeśli abdykacja z elekcją nie są ciekawe, to co jest? Tak czy siak, czasy w ten lub inny sposób są ekstraordynaryjne.

Dlatego postanowiłem kandydować do Sejmu LXV kadencji.

Jako sarmacki patriota, mieszkaniec Czarnolasu od niemal 15 lat, diuk Księstwa Sarmacji, chcę by w Sejmie Księstwa Sarmacji było więcej Sarmacji.

Bo w ostatnim czasie było jej niepokojąco niewiele. Wraże siły mieniące się różnymi znakami, działając dla prywaty, głęboko w poważaniu mając dobro nasze jako społeczności, rozrywały Sarmację na strzępy, przywłaszczając sobie jej kawałki, przeżuwając, połykając i każąc nam zadowalać się tym, co zwomitowały. Siły te działały w Sejmie, działały na Dworze Książęcym, działały w różnych prowincjach. Nie zapobiegły kolejnemu zbezczeszczeniu książęcej korony, poprzez niepoważne traktaty osłabiły wewnętrzną spójność Księstwa, w końcu odważyły się otwarcie godzić w integralność naszej ojczyzny próbując oderwać część jednej z prowincji.

Zaczynamy zapominać, od czego to się wszystko zaczęło. I po co to wszystko jest. Zalewa nas prywata. Zalewa nas obca nam kultura. Bo sarmacka kultura to kultura kreatywności, komentowania otaczającej nas rzeczywistości, możliwości realizacji swoich pasji, nauki nowych umiejętności. Dziś mamy do czynienia z nędznymi kalkami dawnych inicjatyw, smętnymi popłuczynami po kreatywności dawnych lat, nieśmieszną zabawą godną yoyonacji, po prostu smutnazaba.jpg w paincie. Wszystko to przytłacza znakomite przedsięwzięcia, które wciąż rodzą się w sarmackich krainach, które sprawiają, że zarówno ja, jak i wielu z Was, wciąż tu zaglądamy. Wciąż jesteśmy.

Nie chcę wracać do przeszłości. Wierzę, że przed nami jest przyszłość. Nie wzdycham za starymi, dobrymi czasami. No, może trochę wzdycham, ale wiem, że minęły. Dlatego trzeba budować czasy nowe.

Czas elekcji może być czasem burzliwym, mam nadzieję, że czekają nas zmiany. Nie chcę być biernym ich obserwatorem.

Kilka najważniejszych postulatów przedstawię w innym miejscu. Tu jednak chciałbym przedstawić filozofię mojej kandydatury.

W Sejmie LXV kadencji chcę być kotwicą zapewniającą integralność Księstwa, zdrowy rozsądek, godność i Powagę.

W Sejmie LXV kadencji chcę być głosem doświadczenia, blokując nierozważne zmiany.

W Sejmie LXV kadencji chcę skupiać się na konkretnych rozwiązaniach ulepszających życie w Sarmacji.

W Sejmie LXV kadencji chcę unikać czczej gadaniny, przeregulowania, legislacyjnej niestrawności i zajmowania się tym, co błahe i zbędne.

W Sejmie LXV kadencji chcę być Sarmatą. Po tym, jak w poprzedniej izbie zasiadali tylko Teutończycy, Baridajczycy i Rotryjczycy, czas na Sarmatę.

Czas, by w Sarmacji było więcej Sarmacji.

***

Henryk diuk Leszczyński. W Sarmacji od 2006 roku. Najbardziej znany jako dziennikarz, publicysta, działacz społeczny i kulturalny. Ostatnio zaangażowany przede wszystkim w sport. Trener piłkarski FC Czarnolas i reprezentacji Królestwa Teutonii.

Dumny mieszkaniec Czarnolasu. Były regent, podkanclerzy, minister kultury i poseł na Sejm. Były Namiestnik Starosarmacji i jej współtwórca.

Redaktor naczelny "Gońca Czarnoleskiego", w Złotej Wolności związany z "Tygodnikiem Wszetecznym" i "Gazetą Wyborczą", wcześniej także krótko w "Bramie Sarmackiej" Współpracownik dreamlandzkiego "Kuriera". Założyciel Grupy Artystycznej "Śnięty Leszcz".

Założyciel Uniwersytetu Starosarmackiego. Magister dziennikarstwa w Hasselandzkiej Królewskiej Szkole Wyższej, tytuł doktora net. zdobył na Uniwersytecie Królewskim w Dreampolis. Autor prac "Motywacje przynależności do państw wirtualnych na przykładzie Księstwa Sarmacji" czy "Przepad. Monografia historyczna".

No, starczy tego pisania o sobie w trzeciej osobie, bo trochu pszypau.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: ramael, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
6 083,00 lt
Ten artykuł lubią: Bartosz von Thorn-Janiczek, Brunon Krasnodębski, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, BetelRigSun (Karol von Sarm), Albert Felimi-Liderski, Orjon von Thorn-Surma.
Komentarze
Prokrustes
Cytuję:
Kilka najważniejszych postulatów przedstawię w innym miejscu.

Zatem z pytaniami poczekam na wspomniane postulaty.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ależ @Zombiakov zapraszam już teraz, bo lista jest w produkcji i otwarta na sugestie.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ze względu na to, że nie ma spójnej debaty to raczej odnoszę się do kwestii podniesionych przez danego kandydata.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Pozdrawiam serdecznie nasza droga kotwice!
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
O proszę, nie spodziewałem się ale bardzo, bardzo szanuję.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo dobra informacja – mimo że nie zawsze się z Diukiem zgadzam, to trudno wyobrazić sobie lepszego adwersarza. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Albert jako umysł żywy i krytyczny sam się czasem ze sobą nie zgadzam!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.