Park Stołeczny, Prokrustes, 06.08.2020 r. o 23:56
[Elekcja2020B][Zombiakov] Wstęp

66dhitMq.jpg

Czy żywy czy martwy - zamierzam po raz trzeci podjąć rękawicę na polu elekcyjnym. Pragnę na wstępie zaznaczyć, że jako Książę Księstwa Sarmacji postaram się w pełni zmartwychwstać i porzucić estetykę zombie. Nie uważam żeby było to najważniejsze jaką twarz się przybierze jednak Księstwo ma być światem żywych a nie umarłych a na ulicach Cracoffi, Złotego Grodu, Grodziska, Angemontu i Eldoratu chcę widzieć twarze uśmiechnięte w optymizmie a nie przygniecione grobowym marazmem.

Przez ostatnich 10 lat w zasadzie nie pełniłem w sposób ciągły i efektowny ważnych funkcji państwowych. Pojawiałem się raz, raz tam a potem znikałem. Sprawia to oczywiście, że jestem poza funkcjonującymi ruchami politycznymi jak i różnej maści koteriami. Jeżeli ktoś by pytał skąd przychodzę, to jedyna prawdziwa odpowiedź brzmi: ze Starosarmacji. Ten samorząd, wyniszczony cień dawnej potęgi Księstwa to mój dom na dobre i na złe. Jest to tożsamość od której się nie odetnę ani w kampanii elekcyjnej ani potem. Powiem więcej - jestem Gellonem.

Czemu zwracam na to uwagę ? Otóż Księstwo przechodzi wielkie zmiany. Dla jednych to jedynie puste traktaty które nic nie zmieniają, dla innych spełnienie wieloletnich dążeń niepodległościowych a jeszcze dla innych olbrzymie zagrożenie dla przyszłości Księstwa. O samej Sarmacji Stowarzyszeniowej rozpiszę się w osobnym artykule natomiast już teraz chcę powiedzieć, że następny Książę Sarmacji (oraz być może kolejni) będzie funkcjonował w szczególnym układzie. Cytując anonimowego polityka z Baridasu:
Cytuję:
korzystamy z ich system,ów/usług/mają częśc uprawnień
ale zasadniczo jesteśby osobnym państwem
nawet nie rządzi nami książę
Książę Sarmacji Stowarzyszeniowej nie może traktować całej wspólnoty jednakowo. Nawet jakby chciał to szybko sprowokowałby ostre reakcji w państwach których niezależność trzeba szanować. Uważam, że jest nam potrzebna duża doza symetryzmu i w odpowiedzi na znaczący krok w kierunku federacji potrzebny jest Książę który będzie chciał pochylić się nad tymi regionami które nie są zainteresowane pączkowaniem w kolejne państwa stowarzyszone. Książę który zadba o Księstwo Sarmacji jako państwo stowarzyszone z Baridasem, Teutonią i Sclavinią a nie tylko oliwiący tryby federacji.

Potrzebujemy wziąć oddech i uporządkować prawo by współgrało z podpisanymi w pośpiechu traktatami. Musimy kontynuować przemiany na wielu płaszczyznach i odpowiadać na żywotne potrzeby internetu chociażby zaznaczając swoją obecność w mediach społecznościowych. Możemy nie mieć systemu gospodarczego w najbliższych miesiącach ale przynajmniej powinniśmy wiedzieć jak on by miał wyglądać. Musimy usunąć przeszkody które ugruntowały w naszych głowach myślenie, że nie warto promować Księstwa. Nie możemy marnować potencjału organizacji takich jak Książęce Siły Zbrojne - powinniśmy mieć przynajmniej teoretyczne pomysły jak to zmienić (komentarz: nie zgłaszam żadnych uwag do funkcjonowania KSZ w przyjętych ramach, mam na myśli poszerzenie tych ram). Nie możemy przez kolejną dekadę debatować o systemie osiągnięć i pomocy kontekstowej dla nowych mieszkańców.

Stoi przed nami wyzwanie by sięgnąć myślą do przodu a nie żyć jedynie chwilą obecną ciesząc się z niespodziewanych pików aktywności. Jako sarmacki patriota i imperialista będę w tym kierunku dążył niezależnie od wyników elekcji. Niech żyje Sarmacja !
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: ramael.
Serduszka
5 110,00 lt
Ten artykuł lubią: Ola Marcjan-Chojnacka, BetelRigSun (Karol von Sarm), GdL, ramael, Henryk Leszczyński, Piotr de Zaym, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Janusz Zabieraj.
Komentarze
Aleksander Damian Chojnacki
Cytuję:
Przez ostatnich 10 lat w zasadzie nie pełniłem w sposób ciągły i efektowny ważnych funkcji państwowych. Pojawiałem się raz, raz tam a potem znikałem.
Dobre hehehe a chcemy zostać Księciem KS
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Upadamy i podnosimy się. Jestem przekonany, że jeżeli kiedykolwiek miałem realne szanse wygospodarować odpowiednio dużo czasu dla Księstwa (z perspektywą roku, dwóch albo dłużej) to właśnie teraz.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Dziękuję za artykuł i czekam na bardziej konkretne rozważania i debatę z tym związaną. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Nie mogłem oprzeć się pokusie zredagowania nieco popularnej piosenki na potrzeby tejże kandydatury:

(...)mam do ciebie małą sprawę
nie będę ściemniał chodzi o zabawę
na elekcję chcę zaprosić wyborczym weekendem
jestem gellonem, jestem gellonem
będę cię badał z tyłu i z przodu
pokażę ci tylne siedzenie samochodu(...)
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Cytuję:
Potrzebujemy wziąć oddech i uporządkować prawo by współgrało z podpisanymi w pośpiechu traktatami.

Tylko proszę koniecznie uwzględnić kwestię Regencji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.