Raport z targowiska w Ferze

Na mocy uprawnień nadanych mi przez Jej Królewską Mość Joannę Izabelę mając na względzie doniosłość siedemnastej rocznicy powstania Teutonii tuż przed północą wsiadłem w odrzutowiec i przed pierwszą znalazłem się na terminu w Starosarmacji.

Ubrałem za dużą marynarkę, zbyt krótka koszulę, źle zawiązałem krawat i nałożyłem przewiewne sandałobuty z ekoskóry. W tym oto perfekcyjnym przebraniu starosarmackiego urzędnika pojechałem pociągiem do Feru, gdzie udałem się na plac targowy.

Tam dokonałem kontroli towaru rzeczywiście oferowanego, a nie tego co pokazywane jest oficjalnie. I tak na straganie z ziemniakami dokonałem zakupu munduru prefekta z czasów okupacji Teutonii przez ród Węża. Straganiarka poleciła mi, aby w razie wtopy mówić, że taki strój można dostać w każdym sklepie z militariami.

Na kolejnym straganie zaoferowano mi gotowe zestawy do profanacji teutońskich symboli narodowych. Można było dostać zarówno kukły, np. frajera od dildo, jak i samej Królowej. Oferowane były także flagi teutońskie nasączone łatwopalnymi środkami.

Wreszcie okazało się, że na straganie z dżinsami z Hasselandu w rzeczywistości sprzedawana jest na kilogramy stonka ziemniaczana. Dzięki bardzo dobremu przebraniu nie rozpoznał mnie nawet Regent Księstwa Sarmacji (o jakości przebrania świadczy to, że wygrzebał z kieszeni jakiś medalik i wręczył z okazji abdykacji), który kupował całe wiadra stonki.

Czy zaledwie kilka dni po wielkim teutońskim święcie narodowym podli Gellończycy muszą nadal knuć i w imię czystej nienawiści atakować udręczony Naród? Czy tym wszystkim aby nie steruje ktoś z Palatynatu Leocji?
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Joanna Izabela.
Serduszka
4 873,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Heinz-Werner Grüner, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alexander Rose, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, BetelRigSun (Karol von Sarm), Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
To co, kiedy egzekucja winnych za takie rzeczy na straganach? XD
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Od kiedy Hasseland jest importerem dżinsów? :O
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@AFvTD Zaczynacie czerpać z klimatów azjatyckich, niedługo będziecie eksporterem wszystkiego ;/
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@AFvTD od dobrych kilku lat chodzę w jeansach z Hasselandu! Wszystko spoko tylko strasznie farbują. xD
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Arcyksiążę w tym artykule ukrył swój testament. Jego wolą jest by w Ferze powstał największy targ w mikroświecie który będzie mógł konkurować z Giełdą Papierów Wartościowych.

Szanowni państwo, kurs dżinsów hasselandzkich idzie w górę. Inwestorzy mogli zarobić w ciągu ostatniego miesiąca 23% !!!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.