Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji 2020 - informator o wydarzeniu

Szanowni państwo

Zaplanujcie sobie co najmniej jeden dzień wolnego na ostatni tydzień wakacji. To właśnie w tych dniach, zaczynając od 24., a kończąc na 31. sierpnia odbędzie się kolejna edycja hasselandzkiego Festynu Ostatniego Tygodnia Wakacji. Cieszące się wielką popularnością w całym mikroświecie wydarzenie zapoczątkowane przez JO Eddarda Noqterna, za każdym razem gromadzi tłumy. Nie może wobec tego zabraknąć również was!

Przygotowaliśmy dla was szereg atrakcji, z których nie odsłaniamy nadal wszystkich kart – dopiero jeżeli przybędziecie do Shimontsen w te dni, będziecie mogli zaspokoić ciekawość w pełni. Wśród naszych atrakcji znajdą się tradycyjnie:

Aleja Stoiskmiejsce, gdzie każde państwo, prowincja, miejscowość, miasto, instytucja, przedsiębiorstwo, uczelnia, związek zawodowy, klub sportowy lub zespół ludowy może pokazać się innym i zareklamować. Poza tym, po festynie odbędzie się plebiscyt na najciekawsze stoisko, wśród wszystkich uczestników i obserwatorów festynu. Dla 3 najlepszych stoisk zostały przewidziane wysokie nagrody. Dodatkowo, za każde przygotowane stoisko otrzymacie garść libertów.

Wystąpienia wielkich ludzii nie mówimy tutaj o wystąpieniach olbrzymów, ale osób, które mogą podzielić się z nami przemyśleniami dotyczącymi mikronacji. W tym roku jednak postanowiliśmy wyznaczyć główny temat przemówień – poznacie go dopiero tydzień przed rozpoczęciem festynu. Jeżeli jednak ktoś odgadnie temat wcześniej, otrzyma w nagrodę skromną nagrodę w wysokości 10 tysięcy libertów, więc zachęcam do zgadywania!

Scena otwartanie każdy jednak musi mówić na dany temat. Otwarcie sceny dla wszystkich pozwala wam na powiedzenie tego, co tylko wam się zamarzy – możecie się przywitać, pozdrowić rodzinę lub przyznać do sy… khe… khe… no wiecie o co chodzi!

Oprócz tego jednak przygotowaliśmy szereg innych atrakcji, a wśród nich:

Pokaz 1. Dywizjonu Kawalerii „Luczeng”Wcześniej znani jako 1. Szwadron Kirasjerów pod dowództwem Piotra Pawłowicza zaprezentują prawdziwy pokaz kawaleryjski. Tumany kurzu unoszące się za pędzącymi rumakami zapewni wam zastrzyk adrenaliny.
oraz

Turniej literakówZa pośrednictwem słynnego kurnika odbędzie się turniej literaków – czy jak kto woli, turniej w scrabble. Gra polega na układaniu słów z wylosowanych liter oraz wykorzystywaniu pól planszy. Czas na grę będzie wynosił 5 minut dla każdego gracza. Gracze w zależności od ilości zgłoszeń zostaną umieszczeniu w drabince turniejowej lub też w przypadku mniejszej ilości zainteresowanych – na zasadzie każdy z każdym. Należy również pamiętać, aby udokumentować swoje wyniki – na ich podstawie zostaną wypłacone dodatkowe nagrody, a dla osoby, która osiągnie najwyższy łączny wynik przewidziana jest nagroda specjalna.


Po więcej musicie przyjść sami! Więc spotkajmy się w Shimontsen już od poniedziałku, 24 sierpnia! Z pewnością nie będziecie się nudzić.


Pula nagród w konkursach przekroczy kwotę 400 000 libertów!

dQiaJ42Y.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg, Cris Menago, Ursus I Wielki von Sarm.
Serduszka
4 152,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Cillian Saerucaeg, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Cris Menago, Heinz-Werner Grüner, Piotr de Zaym, Joahim von Ribertrop von Sarm, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Cillian Saerucaeg
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Fajny pomysł!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.