Komu w dobie kryzysu wartości ufają Sarmaci?
Seria wydawnicza: Ranking zaufania

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W sarmackim codziennym życiu politycznym ostatnimi dniami doszło do mocnych przetasowań. Upadek morali i wartości mocno wstrząsnął wieloma z nas. Gdy zawodzą ci, po których najmniej się tego spodziewamy, odczuć można swoisty dysonans. W tym newralgicznym dla Sarmatów okresie na ulice Sarmacji wyszli ankieterzy SOBOS, by zbadać nastroje wśród obywateli. Spotkali 33 Sarmatów, 8 z nich nie chciało rozmawiać. Zbadano zatem 25 osób.

711rEOAK.png

Wyniki rankingu zaufania do Sarmatów nie przyniosły dużych niespodzianek. Bezkonkurencyjnym faworytem jest JKW Andrzej Fryderyk. Marszałek Trybunału Koronnego nie tylko prowadzi w ogólnym rankingu zaufania, ma on także największe grono ludzi, którzy ufają mu całkowicie. Generalnie ranking został zdominowany przez Teutończyków. Na podium zmieścili się również Wojciech Hergemon oraz JKM Joanna Izabela. Tuż za podium uplasowali się Adam Jerzy Piastowski oraz Alfred Fabian von Tehen-Dżek. Myślę, że kadencję Sejmu można zdecydowanie uznać za udaną, skoro członkowie Rządu, na czele z Kanclerzem, cieszą się tak dużym zaufaniem społeczeństwa.

Kolejne miejsce należy do ramaela. Na utalentowanego artystę i początkującego polityka po ujawnieniu afery związanej z wyborami spadła fala hejtu, jak widać – wymierzonego przez jednostki; większość sarmackiego społeczeństwa mu ewidentnie ufa. Dwa kolejne miejsca należą do Bartosza von Thorn-Janiczka (co istotne, Namiestnik Starosarmacji, jako jedyny w rankingu ma najmniejsze grono skrajnie nieufających mu osób) oraz Adriana Alatriste, któremu Sarmaci raczej, bądź też umiarkowanie ufają.

Następni są: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini oraz Grzegorz T. J. Czartoryski, sarmacki Prefekt. Przedostatnie miejsce zajmuje Ola K. I. Chojnacka von Hippogriff. Ranking zaufania zamyka Filip I Gryf. Wszystko wskazuje na to, że obecnie Filip I Gryf to osoba, która zgromadziła największą ilość skrajnie negatywnych głosów.
Wyniki rankingu mogą nieść wartość predykcyjną w kontekście zbliżającej się elekcji.

Druga część ankiety jest w pewnym sensie przeterminowana, abdykacja już nastąpiła. Jednakże większość osób (ok. 23 z 25) odpowiedzi udzieliła pierwszego dnia ogłoszenia ankiety, wobec czego można uznać, że wyniki odzwierciedlają nastroje społeczeństwa z czasu przed abdykacją.

VVc2Dw1V.png
RKwO5oDP.png

Zdecydowana większość społeczeństwa uważa, że Filip I Gryf powinien abdykować. 6 osób optuje za pozostaniem na stanowisku. W kolejnym pytaniu rozważono, co mogłoby się stać, gdyby sprawca zamieszania przeprosił. W takim przypadku 5 osób daje możliwość pozostania na stanowisku. Zdecydowana większość (niemal 40% respondentów) przypuszcza, że warto dać szansę na odbudowę wizerunku i zaufania, ale po ustąpieniu z tronu. Z kolei 6 osób twardo trzyma się stanowiska, że Filip I Gryf powinien zostać skazany na banicję.

Ostatnie pytanie dotyczące ponownych wyborów do Sejmu nie pozostawia złudzeń. Niemal 75% Sarmatów chce powtórzenia wyborów.

RmTODy3Y.png

Jak wspomniano wyżej, zdecydowana większość osób niemal od razu zareagowała na ankietę. Dziś emocje już opadły, Filip I Gryf abdykował, nastroje w społeczeństwie złagodniały. Myślę, że ranking zaufania będzie za jakiś czas ponownie przeprowadzony, by zobaczyć, jak w post-kryzysowym świecie zmieniły się te tendencje. By zobaczyć, kto zdołał odbudować swój wizerunek, kto zaś stracił w oczach Sarmatów.
Tymczasem, dziękuję za uwagę!
Serduszka
13 508,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Cillian Saerucaeg, Brunon Krasnodębski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, ramael, Wojciech Hergemon, Albert Felimi-Liderski, GdL, Henryk Leszczyński, Alexander Rose, Cris Menago, Eugeniusz Maat, Adi Alatristé, Karolina Aleksandra, Albert Jan Maat von Hippogriff, Adam Jerzy Piastowski, Felix Polon von Sarm, Joahim von Ribertrop von Sarm, BetelRigSun (Karol von Sarm), Tomasz Ivo Hugo, Heinz-Werner Grüner.
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Ogromne gratulacje @AF ! Dobrze, że Marszałek TK ma tak dobrą reputację, wszak cały TK powinien generalnie mieć jak najlepszą i wzbudzać zaufanie.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Dziękuję za to zestawienie. Dobrze, że SOBOS działa i w tym przypadku zareagował bardzo sprawnie na aktualne wydarzenia.
Odpowiedz Permalink
GdL
Świetne podsumowanie. Mnie akurat wyniki nie dziwią. Spodziewałem się takiego rozkładu głosów.

P.S. SOBOS tak trzymać!
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Tylko szkoda, że kogoś zabraklo w pierwszej tabeli zaufania :D Ale dobrze wiedzieć, że SOBOS nadal działa
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Po pierwsze - bardzo dobre badanie - zwłaszcza w obecnych czasach.

Po drugie - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony oceną mojej osoby i autentycznie mnie to cieszy.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Bardzo fajne badanie - gratulacje. Czy są jakieś dane, z jakich części Sarmacji byli ankietowani? Bo np. mnie nikt o nic nie pytał.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@PiotrdeZaym Ankieta była wrzucana do Ćwirka. :) Aczkolwiek faktem jest, że tam może łatwo umknąć. Dobrym pomysłem byłoby publikowanie jej jeszcze gdzieś na forum, żeby większej ilości osób rzuciła się w oczy.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Dobra robota, gratulacje
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Lata temu u góry strony był taki przycisk, na którym pisało czy są aktywne ankiety.
Odpowiedz Permalink
Juliette Altrimenti
W sumie faktycznie łatwo nie zauważyć wiadomości na ćwirku. Ten, kto chce pocztą konną otrzymywać wiadomości o nowych ankietach, proszony jest o zostawienie wiadomości TUTAJ.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobra robota.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Jestem zdziwiony, że mam najmniejszy "negatywny" zestaw osób, które mi nie wierzą. :) Ale cieszy, że trochę osób mi (i we mnie) wierzy.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@BrunonKrasnodebski Dopiero teraz zobaczyłem na Ćwirku. Tym niemniej - czy da się stwierdzić, kim byli ankietowani, w sensie - skąd są, bo to wydaje się ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@PiotrdeZaym Nie, nie było o to pytania. Istotnie mogłoby być to ciekawe - czy przykładowo JKM Joanna Izabela i moja skromna osoba mamy realnie taki wynik, czy też robi na nas KT?

I kto nie ufa Baridajczykom? Inni Sarmaci, czy jednak mieszkańcy Baridasu mają już dość?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@czartoryski No w sumie czuje się nieobecny w tej tabeli...
Odpowiedz Permalink
ramael
Zielono mi.
Dzięki za ufność (i jej brak) - jest trochę motywacji by bronić praworządności w ciągu następnych kilku sezonów sarmackiej bytności.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Przede wszystkim – chciałbym serdecznie podziękować ankietowanym, że obdarzają mnie tak dużym zaufaniem :) To miłe.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@kaxiu Bardzo trudno byłoby zrobić takie badanie bez wysyłania indywidualnych kwestionariuszy konkretnym osobom. A wówczas tajność byłaby zerowa.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Na początek nie najgorsze by było dodanie pytania o "kraj" - celem segmentacji.
Dużym mankamentem badania jest brak w stawce Hansa.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
W zasadzie to wychodzę zawsze z założenia, że wole być miło zaskoczonym, niż niemiło rozczarowanym, a zważywszy na koniec kadencji RM, której mam zaszczyt przewodzić i wszelkie wydarzenia w jakie obfitowała ów kadencja, to zdecydowanie czuję się miło zaskoczony. Za to pragnę podziękować w szczególności tym w których wzbudzam zaufanie - to mocno budujące. Ale również i dziękuję wszystkim, którzy mnie zaufaniem nie obdarzyli, zapewne mieli swoje powody.

Poza tym Jul & SOBOS - GJ!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Bardzo dobre badanie - i super fajne grafiki!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
TYLKO DLACZEGO NIE SPYTANO O ZAUFANIE DO JKM KRZYSZTOFA I HANSA?
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Brakuje opcji "nie znam" :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.