Czego spodziewać się po Regencie Joannie Izabeli?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Powołanie Regenta każdorazowo stanowi istotne wydarzenie w Księstwie Sarmacji. Od jego działań niewątpliwie należy dobrobyt mieszkańców i zabezpieczenie interesów państwa. Regent często powoływany jest w sytuacji beznadziejnej i wymagającej dużych umiejętności. Tak też jest i tym razem.

Jej Królewska Mość Joanna Izabela dała się poznać jako osoba zdecydowana, a także sprawny urzędnik otaczający się kompetentnymi ludźmi. Ale czy to wystarczy wobec stojących przed nią zadań? Czy nie potrzeba jednak czegoś więcej? Czas pokaże.
9Fy6Px14.jpgRegent Joanna Izabela dała się wcześniej poznać jako kompetentny fachowiec

Zanim redakcja przejdzie do możliwych działań Regenta warto mniej obeznanym czytelnikom przypomnieć genezę tego urzędu oraz jego rolę. Słowo Regent wywodzi się od teutońskiego Rege oznaczającego deszcz (słownik), co wynika oczywiście z faktu, że głównym zadaniem stojącym przed Regentem jest sprowadzenie deszczu i uratowanie plonów.

Zdaje się, że póki co Regent jedynie zastanawia się nad możliwymi posunięciami, nie widać bowiem typowych dla JKM zdecydowanych działań. Prawdopodobnie Regent nie potrafi się zdecydować czy wykorzystać sprawdzone tradycyjne metody, czy też mając na względzie nadzwyczajną sytuację oprzeć się jednak na nowoczesnych technologiach.

Wśród sprawdzonych metod tradycyjnych niewątpliwie przoduje nawiązanie kontaktu z Hergolienem Wielkim i poproszenie go o obfity deszcz. Hergolien jako istota boska jest w stanie sprawnie sprowadzić deszcz w dowolnej ilości. Metoda ta jednak jest czasochłonna, a także wymaga od Regenta konsumpcji grzybów, których Regent nie lubi, gdyż wywołują gazy, a nadto dodatkowo spędzenia kilku dni na osobności.

Kolejną sprawdzoną metodą jest złożenie Gellończyka w ofierze. Zapiski prowadzone przez TIH wskazują, że w 100% badanych przypadków po ceremionale ofiarnym prędzej czy później spada deszcz (od 1 dnia do 7 miesięcy oczekiwania). Metoda jest więc bardzo skuteczna i nie wymaga osobistych poświęcenia ze strony Regenta. Jednakże z uwagi na trwający w Starosarmacji chaos wątpliwe jest, czy uda się szybko pozyskać odpowiedni obiekt ofiarny.

Nowoczesne techniki są niestety nie tylko kosztowne, ale i znacznie mniej skuteczne. Jajogłowi doradcy Regenta sugerują zastosowanie metody chemitrails, tj. zrzucenia przez samoloty odpowiednich środków chemicznych, które zbiorą wilgoć i wywołają deszcz. Efektywność chemitrails budzi jednak wątpliwości, zwłaszcza że rozrzucana chemia powoduje często skutki uboczne, takie jak bezpłodność i autyzm u poddanych.

Kiedy Regent Joanna Izabela podejmie w końcu zdecydowane działania i czy uda się jej sprowadzić deszcz?
Dotacje
2 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Joanna Izabela, Cillian Saerucaeg, GdL, ramael, Eugeniusz Maat.
Serduszka
12 325,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Cillian Saerucaeg, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Alexander Rose, Joahim von Ribertrop von Sarm, Andrzej Fryderyk, Ola Marcjan-Chojnacka, Adam Jerzy Piastowski, GdL, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Orjon Surma, ramael, Eugeniusz Maat, Karolina Aleksandra, Adi Alatristé, Albert Jan Maat von Hippogriff, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Muszę zauważyć, że całkiem kompetentne szpilki, ale po namyśle wolałbym czerwone.
Odpowiedz Permalink
GdL
Jakby co Sclavinia wutypowała potencjalnego kandydata do złożenia w ofierze.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Ja mam pewne przeczucia kogo :D. Ale co na to Regen @CarmenLaurent?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Kadencja sejmu może być przedłużona tylko decyzją Księcia Sarmacji. Z całym szacunkiem dla JKM, powołanie siebie na regenta Królową Teutonii można zanegować.
Odpowiedz Permalink
ramael
Czy możemy spodziewać się broadcastingu ceremoniału ofiarnego?
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@Nthiefs To proszę to zanegować w Trybunale Koronnym. Czyż nie od tego jest?
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
@Karolina nie jestem samobójcą :D
Odpowiedz Permalink
Ola Marcjan-Chojnacka
Czy regent zawiedzie? Nie. Regent zawodzie, sprowadzając dużo deszczu.
Odpowiedz Permalink
GdL
@joahimvonribertrop oj nie mogę zdradzić, lecz liczę na intuicję. ;D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@GuedesDeLima jeśli to Hans to jestem za.
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Jeden z głównych "przeciwników" Filipa I Gryfa w czasie "kryzysu" staje się regentem, czyli "pełni władzę księcia". Hmm...
Jakbym był kandydatem, potencjalnym regentem lub po prostu był regentem to przy takiej okazji też bym chyba stara się z całych sił wykosić księcia aby potem przejąć jego stanowisko choć na chwilę..
Liczę na to że nie będzie pani @CarmenLaurent startowała w elekcji... bo wtedy sprawdzą się moje spostrzeżenia...
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Rokusz wiem że to może być szokujące… Ale… Uwaga…

Nie wszyscy mają 15 lat.
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
@AF ja nie mam 15. Jestem starszy mam prawie 17. :)
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@Rokusz Takie zachęty działają w tą stronę że faktycznie mi się chce kandydować ;) Proszę o wybaczenie ale to moja sprawa co chce zrobić i czy chce startować. Nie jestem przeciwnikiem a prefektem, który dba o dobro zabawy. Jeżeli ktoś uważa że powinnam dać robić w konia ludzi normalnie się bawiących to mam wrażenie, że jednak to nie z moją moralnością jest coś nie tak. Rozumiem jednak, że to wynika z niezrozumienia Sarmacji, wszak w RONie może być inaczej.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Ja przewidziałem jakie się gówno wyleje, i zanim zaczęto rzucać odmówiłem kandydowania ;). Ratowanie Sarmacji to ciężka niewdzięczna praca, której nikt nie szanuje.
Odpowiedz Permalink
ramael
@Rokusz Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli ;)

8o4R6xH8.png
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@Ramael Jak mówiłam, faktycznie może dochodzić do niezrozumienia realiów sarmackich i naszych norm moralnych. ;D
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Rokusz chyba nie zrozumiałeś.

Więc wprost.

Jej Królewska Mość Joanna Izabela nie jest już pryszczatym nastolatkiem, żeby sobie ego podnosić tym, że przez dzień-dwa-tydzień-miesiąc będzie Regentem Księstwa.
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
@Ramael Nie zrozumiałem screena. Czemu miało służyć pokazanie screena z postu pokazującego akt stawienia się na sejm/zgłaszającego moją żonę na sejm. Oraz poniżej post żony brata.

@AF
Nie zależy mi i nie robię raczej nic w celu podnoszenia własnego ega.
Cytuję:
"Jej Królewska Mość Joanna Izabela nie jest już pryszczatym nastolatkiem, żeby sobie ego podnosić tym, że przez dzień-dwa-tydzień-miesiąc będzie Regentem Księstwa."
Dobrze widziałem też obwieszczenie. Ja nie byłem nigdy żadnym regentem i raczej nie będę. Jeśli już to raczej wolałbym tron królewski. ;D
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Rokusz Ale ja nie mówię o Tobie. Ty mówisz o konkretnej osobie. I mierzysz ją jakimiś dziwnymi miarami.
Odpowiedz Permalink
ramael
@Rokusz Wystarczy przeczytać treść dwóch uchwyconych postów. Wszystko wydaje się dość jednoznaczne :) Nie będę się jednak wdawał w dyskusje, następnym razem radziłbym jedynie sprawdzić dwukrotnie treść wiadomości na forum przed publikacją.
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
@Ramael Czy ja mam wpływ na to co kto publikuje? Jeśli ktoś cytuje poprzednika i robi to bezmyślnie to chyba jego problem nie mój.
Odpowiedz Permalink
ramael
@Rokusz Polecam kurs w stronę jakości, a nie ilości. :)
Odpowiedz Permalink
Michał Jerzy Potocki
Sugeruje Pan że to ja piszę za te konta?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Wincyj komentarzy!
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Niech godnie prowadzi Teutoniie!
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@AF @Rokusz @CarmenLaurent @kaxiu @Ramael Trzeba zważyć na to, że pan Michał jest jeszcze młody i nie bardzo doświadczony.
Jego reakcja również jest trochę ostra i emocjonalna.

Poza tym, muszę stwierdzić, że nie posiada on klonów. To są inne osoby.

Proszę także nie sugerować, jakoby nielegalny wpływ na władzę oraz kloning były zgodne z naszą moralnością. ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.