Gazeta Teutońska, Karolina Aleksandra, 01.08.2020 r. o 22:55
KARO24 | Bilokacja w Dreamopolis Królewskim i Złotym Grodzie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Halo, halo. Nie regulujcie odbiorników, wszystko w porządku. Tutaj A9001. Dzisiejsza misja: bilokacja.

Królestwo Dreamlandu obchodzi swoje 22-te urodziny, a Królestwo Teutonii wkracza w 17-tkę. Na obu imprezach będzie miód/śliwowica (zależnie od lokalizacji). Jeśli macie dylemat, czy lecieć dzisiaj do Dreamopolis, czy płynąć do Złotego Grodu, Karo24 odpowiada: w sumie to bilokacja jest jednym z dobrodziejstw mikronacji. Rzecz jasna, to nie samo co niegdysiejsze prywatki w Scholandii i w Wandystanie jednocześnie, łączone z balem w Austro-Węgrzech, ale w sumie to całkiem miło będzie oderwać się od reala na ten jeden dzień.

A dzisiejsza relacja na żywo z obu imprez z perspektywy kompletnego outsidera, który nic nie wie i dawno w mikronacjach nie był, będzie sponsorowana przez domowe aperole – najbardziej hipsterski drink tego lata.

16:01 – Testujemy – słychać nas? Zastanawiamy się jeszcze nad zmianą sponsora relacji, redakcja Karo24 jest dzisiaj wybitnie niezdecydowana. A jeszcze kilka lat temu przy relacjach sponsorowanych przez Colę i Radlery życie było takie proste…

16:25 – Z atrakcji, które na nas dzisiaj czekają (oprócz domowych trunków – wklejajcie zdjęcia w komentarzach!), to w Złotym Grodzie po wielu latach pojawi się legendarny Cesarz Jakob, aby oświecić młode pokolenie Teutończyków, rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące teutońskiej historii i udzielić poradnictwa w sprawach życiowych. Więcej tutaj.

16:51 – Z kolei w Dreamopolis mistrzem ceremonii będzie Aluś de la Ciprofloksja. Zapowiada się dość ciekawie. Pamiętacie, że datki i ofiary na rzecz Powagi Królestwa Dreamlandu możecie wnosić w budynku Kościoła Diuczej Wiary?

17:06 – A z innej beczki, to właśnie zorientowałam się, że po iluś tam latach nieaktywności jestem na 6 miejscu pod względem liczby postów na FC. Się nie spodziewałam. A jeśli ktoś zastanawia się, czemu mamy Forum Centralne, a nie mamy innych forów, to przypominam. A w Dreamlandzie jestem na ósmym miejscu.

18:59 – W Dreamlandzie impreza powoli się rozkręca. Na kanale głosowym redakcja aktualnie zyskuje wiedzę o tym, kto odszedł, kto działa i innych newsach. Całkiem ciekawa dyskusja.

19:01 – Samolot Regenta Królestwa Dreamlandu wylądował na kanale Discordowym w Dreamopolis z opoźnieniem, ale wylądował. Regent nie ma przygotowanego „speechu”, zastanawia się, czy coś w ogóle wygłaszać. Przypominamy, że improwizowane przemówienia to dobra tradycja monarchofaszystowska, w rezultacie której powstają najlepsze przemówienia. Tak nam poświadcz diuk Kwazi.

19:03 – Jeden z pierwszych punktów rocznicy: życzenie smacznego Regentce Księstwa Sarmacji. Zgłodnieliśmy troszku.

19:07 – Regent Królestwa Dreamlandu wygłosił przemówienie. Dość pesymistyczne. W skrócie: on dożył trzydziestki i bardzo by chciał, żeby Dreamland również. Ale nie jest to w jego opinii tak oczywiste.

19:08 – Marsz Mendelssohna w tle, mimo oporów systemu.

19:09 – Rozmowa o Parku Senioralnym w Ekorre i Palmiarni Karoliny Aleksandry. Dość powoli i sennie. Przybywa Albert Felimi-Liderski, syn JKW Michała Feliksa i uczestnik wielu zjazdów sarmackich. Redakcja przypomina, że we Wrocławiu najfajniejsze jest to, że wszędzie jest 10 minut. „Ile jeszcze do dworca?” „10 minut” „A ile na drugi koniec miasta?” „10 minut” (za jednym ze zjazdów sarmackich)

19:15 – Redakcja dopytuje o jakąś strukturę spotkania. „No w sumie była, ale się rozbiła o pogaduszki”. JKM Maciej II przechodzi do rozdania tytułów szlacheckich i arystokratycznych.

19:18 – Tubalny głos Króla całkiem sympatycznie wymienia kolejne zasługi. Połowy wymienianych nazwisk nie znam. Nie, wróć, trzech czwartych. A druga połowa to Schlesingerowie różnej maści.

19:20 – Po tytułach powrót do pogaduszek. JKW Aluś dzieli się swoją receptą na długi dojazd do pracy. „Kupić samochód.” „Ale do tego potrzebne byłoby jednak jeszcze prawo jazdy.” „To zatrudnij szofera, zupełnie nie umiesz spojrzeć na tę sprawę z szerszej perspektywy.”

19:27 – Tytuły już oficjalnie na forum. Sugestia przejścia na tematy mikronacyjne skutkuje dyskusją o wolnej elekcji w Sarmacji i nabijaniu aktywności. „Pracuję.” „Pracuję.” „Kandyduję.”

19:42 – „To wszystko się nie skończy dobrze” – konkluzja z 22-tej rocznicy Dreamlandu. Powoli przenosimy się do Teutonii.

19:51 – W Teutonii szukają chętnych do przemówień. A na boku: „Jestem sama.” „To chyba nie jest dobry kanał na takie anonse.” „Sama na kanale głosowym.”

19:56 – Verwaltung proponuje JKW Andrzejowi Fryderykowi nowy model monarchofaszystowskiego przemówienia: unknown.png

19:57 – Cesarski splendor wkracza na Discorda razem z JCM Jakobem.

19:57 – W SOBOS-ie ankieta o tym, komu ufają Sarmaci. Wygląda na fajną: link

20:02 – W Teutonii po monarchofaszystowsku (!) wyciszają kanał i witają wszystkich przybyłych. W kilku linijkach ściany tekstu. Powitano wszystkich szanownych gości.

20:10 – Mocne i porywające przemówienie JKM Joanny Izabeli. „Rok ten był okresem wielu zmian, a od paru miesięcy możemy mówić o niepodległej Teutonii. Teutonii, która może rządzić się sama, a nie jest tylko wasalem Sarmacji. Teutonii, która ma wiernych obywateli dbających o jej rozwój. Teutonii, która stanowi jedność i jest dumna z tego, co osiągnęła.”

20:13 – „Nieważne, czy to wasz pierwszy rok, czy dziesiąty. Czy jeszcze nie wiecie, co oznacza „Dom Górnika”, czy byliście świadkami wydarzeń tam się rozgrywających.”

20:13 – „Jestem wdzięczna, że mogę być waszą Królową, że mogę nazwać się Teutonką. (…) Ur fra Teutonie ifa lejbi! Niechaj kolejny rok będzie równie owocny co ten!” Wiwaty i oklaski.

20:16 – Adam J. Piastowski, Kanclerz Księstwa Sarmacji, przemawia. Rozbija przemówienie na linijki. Znaaacznie łatwiej i dynamiczniej się czyta w takiej formie.

20:19 – „Jestem dumny z posiadania obywatelstwa teutońskiego i z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że Teutonia wiedzie prym jako Państwo stowarzyszone, wyznaczając kierunek rozwoju i przyszłości dla całego Księstwa Sarmacji.”

20:20 – „Kanclerz wyrzuca wszystkie kartki w powietrze, bo i tak były puste, i mówi z głowy – lub nawet z teutońskiego serca.”

20:20 – Lord Zarządca Rady Królewskiej przemawia. „Nie spodziewałem się, że dzisiaj będę Lordem Zarządcą i będę miał zaszczyt prowadzenia 17 rocznicy powstania Teutonii”.

20:26 – „Nie będę się dzisiaj jakoś wylewać, bo w ogóle się na tę rocznicę nie przygotowałęm. Znaczy, rocznicę tak, ale siebie nie.” – najbardziej celne podsumowanie roli organizatora uroczystości w mikronacjach, jakie kiedykolwiek widziałam.

20:31 – Przemawia Namiestnik Starosarmacji Bartosz von Thorn-Janiczek. „Dzisiejsze świętowanie to nie tylko teutońskie święto, ale okazja do manifestowania naszej jedności i przyjaźni. Tym bardziej chciałbym podziękować za zaproszenie – za to, że w obliczu sztormów możemy się jednoczyć, wspólnie tworzyć piękno naszego mikroświata oraz cieszyć się z tego, że nasz statek wciąż płynie – choć tak piękni jesteśmy w różnicach.”

20:40 – Na kanale głosowym rozmowa o żeńskich końcówkach. Alfred Fabian von Tehen-Dżek zarzeka się, że nie będzie powtarzał scenariusza z rocznicy KS, gdy ktoś pisał przez 20 minut. Redakcja ma tylko jedno pytanie: KTO? Komu nadać medal Bohaterów Monarchofaszyzmu?

20:47 – Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Sekretarz Rady Baridasu przemawia. (Rada Baridasu, Republika Baridasu… Same nowości!) Na kanale głosowym rozkminiają, jak się wymawia „Dueth” (nick von Thorn-Janiczka) i redefiniują na nowo fabułę „Hobbita” (to ten film o tym gnomie, co do wulkanu biegł, żeby coś tam wrzucić).

20:49 – „Jak daleko sięgam pamięcią, nasze relacje były bardzo zmienne, nawet moje własne z mieszkańcami Teutonii.”

20:52 – „Na pewno nie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy wobec siebie obojętni.”

20:53 – „Wywat!” Maciej II. „Wiamper!” Aluś.

20:55 – Grzegorz T. J. Czartoryski, Prefekt oraz Lord Doradca Teutonii, wręcza JKM Joannie Izabeli beczułkę ciemnego piwa. Na kanale głosowym debiutują Orjon (z włączoną kamerką) i czyjaś siostra/córka, która dopytuje się, co dzisiaj celebrujemy.

20:59 – Postulujemy o Medal Bojowników Monarchofaszyzmu dla JKW Filipa I Gryfa oraz Adalbertusa Pronobisa. Dwudziestominutowe przemówienia to ogromne osiągnięcie!

21:01 – JKW Andrzej Fryderyk definiuje misję Teutonii jako irytowanie Sarmatów. „Wypełniamy swoją misję.” Wspomina także, że miło zobaczyć JCM Jakoba.

21:03 – Redakcja przypomina, że JCM Jakob jest znany m.in. z robienia dziwnych rzeczy w Domu Górnika oraz łamania łóżek w Krakowie. Widzieliśmy na własne oczy (to drugie).

21:06 – Odczytywany jest list od Franklina Garamonda, Namiestnika Palatynatu Leocji, który dziękuje JKM Joannie Izabeli m.in. za pomoc w nierównej walce z postępującą epidemią.

21:08 – Loża Szyderców na Discordzie zwraca uwagę na to, że walka z epidemią chyba nie poszła do końca dobrze, skoro Leocja w sumie nie jest szczególnie żywa. „Bo wszyscy pomarli, dlatego mniej zarażonych, proste. Teutońska Akademia Medyczna wytruła Leocję :(”

21:10 – Będzie przemawiać Cesarz. JKM Joanna Izabela prosi o spokój, także głosowo. Lekka konsternacja. Wszyscy czekają na splendor Cesarza.

21:11 – CESARZ NA MÓWNICY! Na kanale głosowym mówią o Korwinie coś.

21:12 – „Jak zwykł zaczynać przemówienia mój szlachetny syn JKM Łukasz August, rozpoczynając swoje mowy w towarzystwie Sarmatów: Drodzy i tani!

21:13 – „Jest w tym coś dziwnego, że po 17 latach to, co powstało zupełnie bez planu i bez pomysłu, a w związku z tym nie miało prawa się udać, jednak cały czas istnieje. Przypominam, że w 2003 r. najstarsza wówczas polska mikronacja, Dreamland, miał ledwie 5 lat, co wydawało się wtedy absolutnie długim okresem.”

21:14 – Cesarz dzieli się filmikami z Domu Górnika.

21:14 – Cesarz ujawnia, że w sumie właściwą datą powstania Cesarstwa Sardamacji (protoplasty Teutonii) byłby 31 lipca albo 1 sierpnia, więc dzisiejsze spotkanie właściwie w sumie nie jest kwestią wyłącznie rozkładu dni tygodnia.

21:16 – „Ja w zasadzie zakładając Cesarstwo nie miałem nic, łącznie z umiejętności obsługi podstawowych stron internetowych. To, że udało mi się kogokolwiek namówić do udziału w tym zbożnym dziele to cud.”

21:17 – JCM Jakob wspomina Wojciecha Stempniewicza, którego nie ma już z nami z powodu… dość niecodziennego, ale jednak takiego, który nawet po latach budzi spore zdziwienie. To on był autorem nazwy Teutonia.

21:20 – „W zasadzie cały pierwszy rok istnienia Teutonii to były nieustanne konflikty z Księstwem: wywalanie się z list dyskusyjnych (forów wtedy nie było), obrzucanie się błotem i tak dalej. Jakież było zdziwienie wielu, gdy obudzili się 30 sierpnia 2004 roku w nowej rzeczywistości i okazało się, że Teutonia stała się częścią Sarmacji.”

21:21 – JCM Jakob żałuje, że Teutończykom nie udało się obsadzić tronu książęcego w Sarmacji, chociaż podobno diuk Kwazi był blisko – „tylko jego lenistwo spowodowało niechęć do przyjęcia ofiarowywanej mu korony”.

21:22 – JKW Andrzej Fryderyk poprawia – JKW Mikołaj Jan był Teutończykiem.

21:23 – JCM Jakob przyznaje, że w pewnym momencie JKW PMK wytknął mu, że Teutonia chce brać od Sarmacji dopływ mieszkańców, infrastrukturę i cały know-how, aby stworzyć alternatywny system i alternatywne quasi-państwo. Natomiast dementuje chęć secesji – „to były pomysły wyssane z palca, ale służyły one mobilizacji obywateli.”

21:25 – „To był ciekawy system, ale w pewnym momencie władze sarmackie naruszyły kruchą równowagę i wszystko się posypało (przynajmniej z mojej perspektywy – bo jak widać, w Teutonii wszystko się kręci).”

21:25 – JCM Jakob zachęca do zadawania pytań o Teutonię. JKW Andrzej Fryderyk po przejrzeniu filmów z Domu Górnika dzieli się refleksją, że cieszy się, że z dzisiejszych imprez nie wrzuca się filmików do internetów.

21:27 – Pytanie pierwsze padło: jak się zapatruje Cesarz na jakiś porządny zjazd po zakończeniu obecnej sytuacji? „Porządny zjazd zawsze jest w cenie.”

21:30 – JCM Jakob nie pamięta łamania łóżek, pamięta za to inne (dość nielegalne) aktywności w wykonaniu JKW PMK.

21:30 – Redakcja z czułością wspomina zjazd w Krakowie, który był pierwszym większym zjazdem JCM Jakoba, a redakcji pierwszym zjazdem w ogóle. Rodzina kazała redakcji kupić nowe i porządne jakieś ubrania, bo przecież „jedziesz do ludzi”.

21:31 – Wspominamy Ojka i planujemy zjazd.

21:33 – „Cieszę się, że mieliśmy możliwość porozmawiać o dawnych czasach. Myślę, że jednak pora już na to, co misie lubią najbardziej” – zapowiada JKM Joanna Izabela.

21:36 – Rozdają ordery. Nietórzy dostają po 2-3. Będziecie wszyscy obwieszeni odznaczeniami jak generałowie.

21:39 – Niektórzy dostają nawet po 4 ordery. Teutonia jest hojna.

21:43 – „Ale jak się wymawia Cillian Saerucaeg?”

21:44 – Kanał głosowy dobrze się bawi przy wymawianiu niektórych personaliów. „Eustachy Playstation”. „Dajcie w końcu jakiś złoty medal, a nie same brązowe”.

21:44 – JKM Joanna Izabela dziękuje kanałowi głosowemu za zaangażowanie w komentowanie odznaczeń. Ja z kolei muszę przyznać, że to mój pierwszy raz, gdy słucham na bieżąco komentarzy dot. odznaczeń. Do tej pory jednak było to zwykle w 2-3 osoby, albo pisemnie. Komentowanie na żywo, kto co dostał? – zupełnie inny klimat. Odjąć szyderstwa – i jest całkiem nieźle.

21:46 – Teutońskie tytuły są bardzo ciekawe. Dla niektórych: „niewymawialne”. Redakcji się bardzo podobają. Naturegraf ik Advolfis Wallt, Statagraf ik Argon Cux, Oltgraf ik Velland, Naturegraf ik Brandis Mooa.

21:48 – I po nadaniach. Ręce niektórych bolą od klikania w emotkę klaskania. JKM Joanna Izabela pyta, czy jest zmęczenie materiału.

21:52 – Sonduje się zainteresowanie publiczności teutońską wersją „Gdzie jest kłamczuch”.

21:53 – Zasady konkursu „Gdzie jest Gellon?” długie na cały ekran Discorda. Ała. Ale przynajmniej jest kultywacja rywalizacji gellońsko-teutońskiej.

21:55 – „Nawet ja takiej ściany nie robię” – Krzysztof Hans

21:56 – Krzysztof Hans: A Winktown to jeszcze żyje?
Cilian Saerucaeg: Prawdopodobnie żyje, ale z Winkami jest tak, że zamiast wysłać do Ciebie piosenkarza, wyślą mutanta.

Niejaki Taddeo dziękuje za uhonorowanie jego wkładu w Teutonię i pozdrawia.

22:00 – JKM Joanna Izabela narzeka, że nie może się skupić przez lożę szyderców na kanale glosowym, ale dzielnie prowadzi konkurs.

Pytanie nr 1: „Co takiego ma Arcyksiążę Hergemon, co kobiety chciałyby widzieć u swoich partnerów?” Propozycje odpowiedzi: RCA, syna, męskość, pieniądze, spryt.

22:06 – Ani „Królowa w rodzinie”, ani „Cesarz w rodzinie” nie były prawidłowymi odpowiedziami. Chodziło o pieniądze.

22:07 – Aha, jednak są inne bardziej prawidłowe odpowiedzi. Zgadujemy dalej. Chłopi, kot, ciemny humor, tytuł, hajs.

22:09 – Kolejna prawidłowa odpowiedź to Księstwo Zielnyboru. JKW Maciej II sugeruje: „lbt”. Redakcja przypomina, że swojego czasu o ten skrót była spora awantura – Sarmacja spolaryzowała się na zwolenników „lt” i „lbt”. Tak, w Sarmacji nawet o takie sprawy można się sflejmować.

22:11 – „Szelmowski uśmiech”.

22:11 – „Na sarkazm to dziewczyny raczej nie lecą.” „Ok, zaliczamy jako prawidłową odpowiedź: zła renoma”.

22:14 – „Co kobiety lubią u Kaxia?” Konstytucja, Posady i Stołki, garnitur, kwiaty, kolacja. Drodzy mężczyźni – teraz wiecie, czym możecie przyciągać sarmackie kobiety do Was.

22:15 – Co najbardziej doceniają kobiety u kaxia? „Ładny herb, Księstwo Zielnyboru, Dwa miliony libertów, złą renomę, urok osobisty chłopaka z dobrego rodu, wywalone, kolegów w Dreamlandzie i szelmowski uśmiech.”

22:16 – Redakcja i JKW Andrzej Fryderyk są marionetkami JKM Joanny Izabeli, bo rozumieją zasady zabawy.

22:17 – „Co Teutończycy uznają za najważniejsze w życiu?” RCA, Teutonizm, wolność, Sclavinię, Cesarza, nienawiść do Gellonów, jedność, secesję. Prawidłowe odpowiedzi so far: „Teutonizm, Ród Cesarski”.

22:18 – „Czy przed pytaniem została przeprowadzona sonda uliczna wśród mieszkańców i obywateli Teutonii?” „Tak, całych trzech.”

22:22 – „Uważajcie, co mówicie na głosowym – wylądujecie w Karo24” – przestrzega Krzysztof Hans. W sumie dość słusznie.

22:23 – Teutonizm, ród cesarski, tradycja, historia, walka z teutonofobią, duma, żądanie, aby diuk K. przeprosił, uczciwość. To Teutończycy najbardziej cenią.

22:26 – O, to będzie ciekawe. „Czym Teutończyk się różni od Gellończyka?” Czekamy z niecierpliwością nie tyle na prawidłowe odpowiedzi, co na rewanż na obchodach rocznicy powstania Starosarmacji.

22:27 – Prawidłowe odpowiedzi: Nie ma pyska, honorem, zapachem, pochodzeniem, wykształceniem, uczciwością, jakościem życia, przyzwyczajeniem do represji.

22:33 – Czego nie pożyczyłbyś/nie dałbyś nawet Cesarzowi Jakobowi?

22:34 – Szczoteczki, bielizny, korony, zamku, kochanki, śliwowicy, łózka, żyrandola.

22:37 – „Podliczam i wysyłam pieniążki” – oznajmia JKM Joanna Izabela.

22:38 – „Dzięki za super wieczór, tak bardzo chyba się na discordzie jeszcze nie bawiłem” – podsumowuje Cillian. My się dołączamy. Było rewelacyjnie!

22:39 – Dziękujemy wszystkim za śledzenie i czytanie nas! Fun fact: czy wiecie, że za tę intensywną relację dostaniemy tylko 1 punkt aktywności?

22:44 – Dobrej nocy. A sponsorem było jednak piwo Okocim Ciemny Radler Wiśnia 0%. Bo zatęskniliśmy za czarem starych prostych lat. Cydr zostawimy na inną okazję.

22:52 – A jednak jeszcze wracamy na chwilę, bo JKW Andrzej Fryderyk narzeka na „przedłużające się przemówienia”. Przypominamy, że długie przemówienia to obowiązkowy punkt każdej porządnej monarchofaszystowskiej uroczystości. I są idealne do sączenia trunków, bo nie trzeba przerywać procesu konsumpcji oklaskami tudzież wiwatami.

22:55 – „Koronacja Mikołaja Jana trwała od 18:00 do 23:00, weź nie narzekaj.”
„Koronacja niewiele krótsza niż panowanie.”
Serduszka
10 256,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Wojciech Hergemon, ramael, Joanna Izabela, Prokrustes, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Fryderyk, Orjon von Thorn-Surma, Henryk Leszczyński, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Alexander Rose, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eugeniusz Maat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Guedes de Lima, Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, Laurẽt Gedeon I.
Komentarze
Henryk Leszczyński
też wam trudno dostać cydr w sklepie? byłby dobry sponsor.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@leszcz W sumie to mam jakiś Cydr Cydrowski (kto wymyśla te nazwy?), to nie jest zły pomysł…
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
Poproszę namiarki na Discorda Dreamlandu!
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
@KrzysztofHans Jest link na ich forum ;)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Teraz można powiedzieć, że dzisiejsze obchody są w miarę kompletne.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Redakcja ma tylko jedno pytanie: KTO?

Nie chciałem mówić, ale jak redakcja się dopytuje :D Jednym z przedłużających był sam Książę, Filip I Gryf, drugim, gość z Rotrii - Adalbertus Pronobis ;) Razem blisko 40 minut :X

@Karolina
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@AFvTD ale przynajmniej miałem wtedy czas zrobić trudniejszą wersję puzzli!
Odpowiedz Permalink
ramael
Cesarska Wysokość, KARO24? Cóż za rocznica!
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Karola ❤
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.