Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 31.07.2020 r. o 22:11
Kronika 31/07/2020 nr 27
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Wydanie nr. 27 z 31 lipca 2020 roku.
Czołówka: https://youtu.be/arZJASTA7Ys

Bliżej, niż inni

Abdykacja Księcia Filipa I Gryfa. Chaos w Księstwie Sarmacji.
Jak wszyscy wiemy to co ostatnio działo się w Księstwie Sarmacji można określić w skrócie porażką. Chodzi tu zarówno o sytuacje po wyborczą w której to główną rolę zamiast nowych posłów mieli kanciarze z rodu Hippogryfów - niestety na czele z Księciem Sarmacji Filipem I Gryfem. Zepsuli oni całą przyjemność nie tylko zbyt wcześnie ujawniając wyniki a nawet też przy nich majstrując. Dodatkowo też nie popisał się sam Sejm Księstwa Sarmacji który za pośrednictwem Marszałek-Senior Oli Chojnackiej popełnił falstart zakończony zrzeczeniem się mandatu przez tą osobę. Zastanówmy się więc co mamy teraz. Na pewno po protestach w kraju z tronu abydykował Książe który wydał niniejsze stanowisko:
Cytuję:
Obywatele,

Nie przedłużając zbytnio dziekuję wszystkim za piękne 2 lata wspólnej przygody. Nie będę wymieniał wszystkich z osobna, bo mógłbym o kimś zapomnieć (a nie chcę). Wierzę, że te osoby o których myślę będą wiedziały, że jestem im za wszystko wdzięczny.

Samemu mi smutno, że tak kończę moją drogę - nie mam już nikomu za złe, nie liczę już na nic. Chociaż nie, liczę na 3 rzeczy: dążenie Sarmacji do wielkości, że kiedyś jeszcze będę mógł tu wrócić i że pewne rzeczy samemu poukładam w swojej głowie.

Nie będę prowadził zbędnych dysput, gdyż mija się to z celem. Mam nadzieję, że głód książęcej krwi zostanie zaspokojony i prędzej umknę w niepamięć niż dalszą udrękę.

Wierzę, że sytuacja w Księstwie nie jest nie do pokonania i że za niedługo cieszyć się będziecie i dalej dążyć do swoich celów.

Pozwoliłem sobie jeszcze na jeden dzień, żeby, jeśli będę potrzebny, pomóc. Zanim marszałek sejmu/kanclerz stwierdzi opróżnienie trony mam nadzieję, że jeszcze się na coś chociaż przydam. Nie mam zamiaru mścić się ani nic z tych rzeczy (żeby była jasność). Pozwoliłem już sobie przekazać discordowego właściciela JKW Andrzejowi Fryderykowi - jeszcze raz bardzo dziekuję za pomoc dla mnie i nie tylko mnie.

Na koniec pozwolę sobie przeprosić, szczególnie tych, których zawiodłem w jakikolwiek sposób. W kontekście słów, które padają pod moim adresem może jednak przyznam rację i nie nadaję się na pełnienie tak ważnego urzędu, jakim jest Książę Sarmacji. Jednak żal i tak zostanie, że w taki sposób mogłem zostać uświadomiony...

Jednak mimo wszystko liczę na dobrą pamięć o mnie, gdyż nie panuję od 5 dni. Był to dla mnie na pewno pouczający okres, mimo, że krótki i tego nikt mi nie zabierze. Mojej własnej oceny panowania.

Jeśli mogę w taki sposób, jeśli będzie już osoba o odpowiednich kompetencjach to proszę o zabranie mojej osobie obywatelstwa oraz wycofuję żenujące akty oskarżeń do archiwum. Przepraszam Trybunał za stratę czasu i niepotrzebne problemy.

Życzę wszystkim dalszej wspaniałej przygody - gdyż uraza do Sarmacji przez moją osobę byłaby jednak dla mnie ciosem. Nie po tym, czego dokonałem. Dobrego i tego odwrotnie (że tak eufemistycznie podejdę).

Mam nadzieję, że nie poraz ostatni

Z wyrazami szacunku,
Obywatele na te oświadczenie musieli czekać niemal cały tydzień protestując na ulicach sarmackich miast a najbardziej w Jastrzębcu i stolicy czyli Grodzisku.
Pytanie co teraz. Na pewno czeka nas królewska elekcja jak i restart wyborów do Sejmu ale na pewno oba wybory nie nastąpią w tym samym czasie. Wiemy już jednak że niektórzy kandydaci myślą o startach w obydwu wyborach. Do takich osób należy Krzysztof Hans van der Ice który nie tylko zarówno wystartuje w elekcji książęcej (dzięki zachęcie ze strony Oli Chojnackiej) i wyborach do Sejmu ale też zapowiada warianty na rzecz uniknięcia podobnych kłopotów w przyszłości. Takimi rozwiązaniami jest chociażby utworzenie Senatu złożonego z osób które nie dostały się do Sejmu czy możliwość by w takich sytuacjach  wybory były anulowane a kandydaci rozszerzali by dotychczasową kadencję która to zostałaby wydłużona. Rozważane jest również użycie Sejmu Wielkiego jako tymczasowej opcji awaryjnej na takie sytuacje z jaką to mieliśmy doczynienia ostatnio. Inny pomysł to wprowadzanie "zasady sportowej" z dyskwalifikacją kandydata który dopuścił się oszustwa. Jego miejsce zajmowałaby wtedy kolejna na liście osoba. Taka sama opcja stosowana byłaby w przypadku zrzeczenia się mandatu.
Zdaniem Krzysztofa Hansa jest to większy smród niż cały przypadek z RSiT z którym to miał doczynienia równo 10 lat temu. Stąd też ma dylemat czy dokumenty podpisane przez Księcia w ostatnim czasie a dotyczące Konfederacji Sclavinii są ważne od strony etycznej i moralnej oraz czy nie trzeba ich odświeżyć po powołaniu nowego Księcia.
Sytuacja jest dynamiczna a o jej kolejnych kwestiach na pewno będziemy informować będziemy w kolejnych numerach Kroniki.
 

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 453,00 lt
Ten artykuł lubią: Wojciech Hergemon, Joahim von Ribertrop von Sarm, BetelRigSun (Karol von Sarm), Guedes de Lima.
Komentarze
Ola Marcjan-Chojnacka-Alatristé
#HANS2020 KRZYSZTOF I NOWYM KSIĘCIEM!!!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Jesteśmy zagubieni.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
W zdaniu "królewska elekcja" wkradł się błąd a nie mam jak go edytować. Chodzi o książęcą elekcje.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Cieszę się, że ujawniają się pierwsi kontrkandydaci do godności Księcia. Czeka nas trudna i wyczerpująca kampania - mam nadzieję, że w 100% fair.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Szkoda, że nie o erekcję.
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
@kaxiu a szkoda że nie o e-lekcje :-D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.