AstroRaportV#6: Wydanie specjalne
Testy łazika zakończone!

Zdjęcia:
9k9iAs6E.png
lWE42XYY.png
Ie7hWUzE.png
UgzgN3zx.png
Ł
azik rozpędza się do 13 m/s z górki, na równym terenie do 11 m/s, a pod górkę maks do ok. 9 m/s. Zdjęcia są z drugiego testu. Za pierwszym razem wybuchło wiertło - prototyp, a za drugim oderwały się panele z tyłu. Jednak SIA nie zrobiło jeszcze testów ani symulacji rakiety. Symulacje startują dziś po południu, a testy 1 sierpnia 2020 roku. Start 10 dni później, o 6 rano.

To cudo ma 1 termometr, 2 barometry, 1 sejsmometr, 1 atfosmerowariometr (najnowsze cudo techniki, służy do pomiaru atfosmery. Kiedy będzie wariuje - stąd nazwa :D), 1 analizator próbek, 1 wiertło, 1 "fotel" dla astronauty, 3 panele rozkładane (wybuchły) i 3 nierozkładane, 4 lampy, 1 antenę oraz 18 (!) kół. Jak widać, złożone jest z 4 podkładek do łazików, więc jest bardzo duże. Jest jeden problem… nie ma baterii. Ma 480 jedn. baterii, a to nie wystarczy na ziemską noc… no cóż, będziemy latać z bieguna na drugi… :) Chyba że zamontujemy jeszcze z 10 baterii po 480 jednostek…? Nie wiem, jakie będzie rozwiązanie. Czekamy :)

Plany dotyczące rakiety

N
ie będzie to rakieta typu Falcon Heavy ani Saturn V. Potrzeba nam 2 razy potężniejszej od Saturna V z dopalaczami. Ale nie do łazika, do POŁOWY bazy. czyli potrzebujemy… No właśnie, co? Projekty trwają, jak powstanie rakieta, która może dolecieć na księżyc, to zaczniemy głosowanie na jej nazwę ;)
Plany dotyczące bazy

Z
nalazłem na youtubie film, w którym jest mowa o tym, CZEGO potrzebuje baza na księżycu i zachęta, żeby zrobić to TERAZ:

W sumie to o większości mówiłem… :) Nasz cel to na razie drugi etap, będziemy przylatywać i odlatywać na drugi biegun. Nasz cel to… odkrywać nowe technologie i sprzedawać innym, za metale, stal, pieniądze, itp.
Ogłoszenie
P
rosimy razem z Felixem Polonem o pomoc w dofinansofaniu nas, ponieważ potrzebujemy jeszcze ok 150 000 It, żeby zrobić wszystkie podmioty, ale pewnie Firma Betellon będzie traktowana jako Prasa Betellon, więc potrzebujemy ok. 100 000 It. Możesz nam pomóc na dwa sposoby:
1. Przelać pieniądze (dostaniesz zwrot w postaci libertów albo strony);
2. Sercować i komentować z tantiemą nasze artykuły oraz sercować wypowiedzi (zrobimy Ci to samo).
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Adam Jerzy Piastowski, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf.
Serduszka
5 913,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Tomasz Ivo Hugo, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Wojciech Hergemon, Filip I Gryf, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Felix Polon von Sarm.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Wspomagam.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@TadeuszBrus Dziękuję :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Zapraszam na priv. Fundacja Jednorożca bardzo chętnie wspomoże projekt. Pozostaje jedynie ustalić szczegóły.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Powodzenia :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dzisiaj mam dzień dotowania ;)
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Widzę że poważny projekt się szykuje :-) Z chęcią zagotuje.
Odpowiedz Permalink
Ursus I Wielki von Sarm
o super a ja oficjalnie będę wracał do aktywności w sarmacji więc napewno pomogę w projekcie
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.