Akademia Neksjalistyczna, Janusz Zabieraj, 20.07.2020 r. o 10:50
"Konstytucyjne prawa oskarżonego..." - B. Krasnodębski [praca magisterska]

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Cytuję:
Wydawnictwo Akademii Neksjalistycznej prezentuje pracę magisterską "Konstytucyjne prawa oskarżonego a przepisy Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym" autorstwa studenta prawa w Instytucie Mikrozofii Brunona Krasnodębskiego. Praca powstała pod opieką prof. zw. net. Wojciecha Hergemona i została oceniona na ocenę bardzo dobrą (5). Magistrant porusza niezwykle interesujące kwestie z zakresu prawa procesowego, wskazuje na niekonstytucyjność pewnych regulacji, jak również składa postulaty de lege ferenda dotyczące koniecznych nowelizacji. Zachęcamy do zapoznania się z pracą i komentowania.

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora 5/2020 z 17.06.20 r. magistrantowi przysługuje 50% tantiem i dofinansowań, które jego praca zyska w ciągu 10 dni od opublikowania. Suma ta zostanie przelana 31 lipca 2020 r.

Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Felix Polon von Sarm, Adam Jerzy Piastowski.
Serduszka
10 152,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Joanna Izabela, Brunon Krasnodębski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Felix Polon von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Wojciech Hergemon, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Konrad Einsiedler von Hippogriff, Mkbewe Maciej Michał Czarniecki-Potocki, Andrzej Fryderyk, BetelRigSun (Karol von Sarm), Adam Jerzy Piastowski, Tomasz Ivo Hugo, GdL, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski.
Komentarze
Filip I Gryf
Bardzo dobrze czyta się prace wychodzące z Akademii jak również Arcyksięcia Teutończyków.

Ale bez Szanownego Brunona nie było by tej pracy. Powodzenia w dalszej pracy naukowej. ;-)
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@JanuszekvHP Bardzo WKM dziękuję! Nie bez znaczenia pozostaje ogromne wsparcie merytoryczne ze strony mojego promotora. :)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Bardzo wszystkim polecam, nie lubię sztuki dla sztuki, więc praca nieprzypadkowo skupia się na zagadnieniu istotnym i ciekawym, jakim są prawa konstytucyjne prawa oskarżonego. Oboje jesteśmy zgodni co do tego, że obecna regulacja k.p.t.k. miejscami tych praw nie przestrzega (siłą rzeczy to absolutny must read dla asesorów, członków rządu oraz posłów).

Zapewne wkrótce pojawi się również mój zaktualizowany komentarz do k.p.t.k. - zwłaszcza że o ile w podstawowych kwestiach jesteśmy z moim magistrantem zgodni (zwłaszcza kwestia prawomocności wyroków I instancji - krytykowana już od dawna) - o tyle przy mniej istotnych przepisach widoczne są pewne rozbieżności. Każdy kogo to interesuje, będzie mógł więc sam sobie wyrobić zdanie.

Magistrantowi gratuluję, współpraca to była czysta przyjemność - aż żałuję, że tak szybko się z tym uporaliśmy ;). Jednocześnie wróżę mu karierę na eksponowanych stanowiskach związanych bezpośrednio lub pośrednio z wymiarem sprawiedliwości.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
@kaxiu Mam nadzieję, że to nie koniec współpracy, jako że kariery naukowej na samym magistrze nie mam zamiaru kończyć. :)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Gratulacje
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Kolejny dowód na to, że AN produkuje bardzo dobrą treść. Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@AF A także kolejny dowód na daleko idącą niedoskonałość procedury ;).
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@kaxiu o niedoskonałościach wiedzą wszyscy od momentu wprowadzenia w życie kps a później kppTK. Tylko że mimo wiedzy że jest „niedoskonale” mało jest chęci, żeby coś z tym zrobić.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Cytuję:
Kolejny dowód na to, że AN produkuje bardzo dobrą treść. Gratuluję!
Janusz jak dobrze wiem (a wiem dobrze) bał się, ale też bardzo starał o ideę AN. Jak widać udało mu się i trzeba kibicować, a kto może to i wspomóc.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@AF Dziękuję serdecznie, cieszę się, że moja idea uniwersalnej i (w miarę) aktywnej instytucji nauki w Księstwie chwyciła. Oby tak dalej. :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Bardzo ciekawe spostrzeżenia i punkt wyjścia do znowelizowania przepisów. Gratuluję pracy!
Odpowiedz Permalink
GdL
Ależ to się dobrze czyta. Powiew jakości i świeżości. Brawa dla autora.
Odpowiedz Permalink
Brunon Krasnodębski
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.