Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 14.07.2020 r. o 20:27
Kronika 14/07/2020 nr. 25
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Wydanie nr. 25 z 14 lipca 2020 roku.
Czołówka: https://youtu.be/arZJASTA7YsPrzegląd Polityczny wrócił na sarmacki rynek.

Wielbiciele sarmackiej prasy mają powody do zadowoleń - na rynek powrócił "Przegląd Polityczny" który z numerem 184 dostarcza nowe informacje. Czytamy w nim między innymi o najnowszych działaniach w Konfederacji Sclavinii takich jak chociażby kwestia nowej mapy regionu.
Tutaj spieszymy z sprostowaniem że Jastrzębiec od dawna ma już swoje miejsce na mapie a jest ono zaznaczonena niniejszej grafice:
DaiO7JM.png
Pozostaje tylko lokalizacja dla Krasnegostoku choć ciekawa jest też kwestia lokalizacji występujących dwukrotnie (w Sclavinii i na północ od niej) na sarmackich mapach Wandowic.
Ponadto w numerze także wzmianka o powstaniu SCD czy o raporcie na temat aktywności w mikronacjach. Warto odnotować że na wskutek technicznego nie wypału kwestii płatności "PP" wydawany przez Guedesa de Limę w pełni gazetowej formule ponownie jest dostępny za darmo.

Ludwik Tomovič Gubernatorem Sclavinii a Krzysztof Hans van der Ice jego opozycją.

Zakończyły się właśnie wybory na Gubernatora Sclavinii które spodziewanie wygrał Ludwik Tomovič. Planuje on szereg działań na czele z podpisaniem traktatu stowarzyszeniowego z Księstwem Sarmacji który to mimo wątpliwości ze strony Hansa (który obawia suę otwartej furtki dla ruchów niepodległościowych) a tym samym poniesie Konfederacje Sclavinię z prowinicji do statusu... państwa - oczywiście współpracującym z Grodziskiem. Planowany jest też nowy kształt forum, nowe symbole (w tym usunięcie kwiatangi), rozwiązanie kwestii map oraz co najważniejsze nowa, wielonarodowa formuła Konfederacji Sclavinii. W każdej z tych kwestii życzymy powodzenia zarówno Sclavinii jak i jej nowemu-staremu zarządcy.
Zaznaczmy tu jeszcze że sukces wspomnianego Gubernatora Tomovič'ia nie oznacza jednak że przegrany Krzysztof Hans van der Ice składa broń. Zapowiedział on już że zasiadając w Radzie Konfederacji z ramienia "Nova/SCD" będzie on opozycją dla Gubernatora a co za tym idzie będzie on obserwował jego działania i patrzeć mu na ręce. Obecnie Hans przygląda się prawu pisanemu przez Gubernatora wskazując kontrowersyjne punkty czy nie zgodność całego prawa z prawem krajowym. Najprawdopodobniej Hans wystartuje (z ramienia SCD) w wyborach parlamentu Księstwa Sarmacji więc możliwe będzie ocena działań Gubernatora także od innej, krajowej strony.

Jastrzębiec i Nowy Kotwicz wracają do łask.

W najnowszym numerze "Przeglądu Politycznego" możemy przeczytać także że za sprawą Krzysztofa Hansa van der Ice'a do łaski wracają dwa sclavińskie miasta - Jastrzębiec i Nowy Kotwicz Według nieoficjalnych i nie uregulowanych jeszcze prawnie ustaleń pomiędzy Hansem a Gubernatorem Ludwikiem Tomovič'iem pomysłodawca powrotu tych lokalizacji miałby w pełni zająć się Jastrzębcem oraz kulturą w obu miastach choć Hans ma ambicje by kierować oboma miastami. Widać to już po pierwszych planach Hansa wobec tych miast. Złożył on bowiem w Biurze Gubernatora projekt statutu obu miast a na Forum Konfederacji Sclavinii złożył on rozporządzenie o powołaniu Święta Miasta Jastrzębiec w dniu 11 maja z dodatkową rekomendacją przeprowadzenia podobnego święta dla Nowego Kotwicza w dniu 10 listopada. Powodem tych dat jest kolejno ustanowienie nazwy miasta Jastrzębiec równo 10 lat właśnie w tym dniu oraz objęcie władzy przez pierwszego Burmistrza Nowego Kotwicza. W obu przypadkach istotną rolę odegrał Guedes de Lima. Dodatkowo Hans wraz ze swoim zapleczem w postaci Stowarzyszenia "Nova" oraz Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego zapowiedział że Nowy Kotwicz będzie miał formę miasta portowego wzbogaconego kulturą i zabytkami zaś Jastrzębiec będzie nowoczesną metropolią z wieżowcami i intensywnym życiem klubowym oraz kulturalno-rozrywkowym, w tym także nocnym. Jastrzębiec będzie też miejscem z dużą ilością miejsc pracy gdyż będą tam działać różnego rodzaju banki, fabryki i firmy. zaopatrujące cały region w środki i produkty potrzebne do życia.
Według planu Hansa wszystkie wspomniane tyoy miasta miałyby być też w Eldoracie a do gry miałyby wrócić też Wandowice które to stałyby się miastem stawiającym na przemysł.  Wkrótce będą mieć miejsce kolejne inicjatywy (także te inspirowane czasami RSiT a nawet pierwszej Rzeczpospolitej Sclavińskiej) choć już wiemy że te kulturalne będą na pewno mieć miejsce już w te wakacje.
583lKS2.jpg
  Jak zdradziła w symulowanych narracyjnie mediach społecznościowych Aleksandra Jasnewska (vice-prezes Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego i Stowarzyszenia "Nova") planowane są nitki autostrady łączace miasta sclavińskie. Mają to być:
A1 Nowy Kotwicz - Grodzisk
A2 Eldorat - Nowy Kotwicz
A3 Jastrzębiec - Grodzisk
A4 Eldorat - Jastrzębiec (docelowo ma być pociągnięta dalej w stronę Feru)
Planowana jest także autostrada A5 z Eldoratu do Grodziska a jak udało nam się ustalić w planie są także nitki będące roboczo pod nazwami A6 i A7 łączące Jastrzębiec z Nowym Kotwiczem i Grodziskiem.
O tych planach "Nova" reprezentowana przez Krzysztofa Hansa chce rozmawiać z Gubernatorem Konfederacji Sclavinii.
Dodatkowo jak wyjaśniła w rozmowie z nami vice-prezes Jasnewska prowadzone przez nią Stowarzyszenie "Nova" chce aktywnie wspierać Krzysztofa Hansa van der Ice'a w kwestiach miejskich i sclavińskich z poziomu jak nie odpowiednich stanowisk we władzach Jastrzębca i Nowego Kotwicza to własnego. Zapowiedziana w tym celu jest między innymi dalsza aktywność zarówno jej jak i innych członków "Novej" a co za tym idzie także SCD na łamach social mediów jak i także tych tradycyjnych zwłaszcza że oba projekty tworzą dziennikarze sarmackich mediów radiowo-telewizyjnych na czele z publiczną Radio-Telewizją Sarmacja czy Telewizją Korona. Jak się udało nam ustalić do budowanego obecnie ruchu społecznego i politycznego (a takim "Nova" a tym bardziej SCD bez wątpienia jest) należą dziennikarze z ponad 20 krajowych i lokalnych mediów branży audiowizualnej - w tym także chociażby na stanowiskach vice-prezesowskich osoby przedstawiające się jako przedstawiciele sarmackiej społeczności lesbijskiej czy biseksualnej.  Społeczność ta stanowi 40 procent wszystkich członków "Novej" a co za tym idzie też SCD.
O dalszych działaniach w obrębie obu miast jak i "Novej" czy SCD będziemy informować na bieżąco. 

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 926,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Ludwik Tomović
Cytuję:
Według nieoficjalnych i nie uregulowanych jeszcze prawnie ustaleń pomiędzy Hansem a Gubernatorem Ludwikiem Tomovič'iem pomysłodawca powrotu tych lokalizacji miałby w pełni zająć się Jastrzębcem i Nowym Kotwiczem oraz kulturą w obu miastach

Niestety Wicehrabia kłamie, bo żadne ustalenia nie mówią o tym, aby Wicehrabia zajmował się w pełni dwoma miastami.
Zgodziłem się na próbę na 3 miesiące aby Wicehrabia zajął się Jastrzębcem.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@LudwikTommo Drobna wpadka. Już poprawiona.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Jak znam życie gubernator nie zgodzi się na te autostrady. Nie bo nie. Dla gubernatora od merytorycznych ustaleń ważniejsze są osobiste animozje. A szkoda, bo te 7 nitek bardzo przydałoby się mieszkańcom Nowego Kotwicza...
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
Dobra, tak szybko, rzeka na której leży Jastrzębiec jest zwyczajnie dziwna. Rzeka zaczyna się w środku miasta? Czyli miasto jest osadzone w górach, pełno dróg w górę i w dół, wybojów i dołków?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@ZwariujeZaraz To ścieki będące następstwem wysokiej industrializacji.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@ZwariujeZaraz jakbym miał prostować każdą nieścisłość w artykułach Wicehrabiego Hansa to by mi czasu brakło ;)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@LudwikTommo i miejsca w komentarzach ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@ZwariujeZaraz Miasto Jastrzębiec jest zaraz pod Górami Smoczymi.
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
@KrzysztofHans miast się tak nie buduje, tylko mówię
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@ZwariujeZaraz Jak nie buduje, jak przecież wybudowano. Czyżbyś był na liście płac Gubernatora?
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
Nasi szpiedzy już zinfiltrowali Eldorat. Następnie Gellonia, a po tym świat.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Dobrze wiedzieć że ktoś planuje budowę autostrad w Starosarmacji. Co jeszcze planuje się budować bez wiedzy władz?

To jest kpina.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Sclavinia bawi Sarmatów xD
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@BvTJ Oho, kolejna osoba, która w imię osobistej niechęci blokuje inwestycje wyczekiwane przez mieszkańców Nowego Kotwicza...
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
A tak na poważnie, słaby ten rebranding jesli 13 komentarzy a zero serduszek
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@ZwariujeZaraz Ważne, że się mówi nie ważne co.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ukazał się dopiero 183 a nie 184 Przegląd.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Serduszko za wkład pracy w opracowanie tekstu. A jak nie raz podkreślałem , zawsze miło czytam o tym co się dzieje w Konsulacie.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.