Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 13.07.2020 r. o 22:15
Our Sound News 13/07/2020 nr. 1
Seria wydawnicza: Our Sound

B80dWY46.png
Wydanie nr. 1 z 13 lipca 2020 roku.


Witamy w Our Sound News!

Od tej pory nowinki na temat Our Sound i Junior Our Sound będą publikowane niezależnie od "Kroniki" jako Our Sound Raport. Poniżej pierwszy z nich dotyczący korekt w sferze organizacyjnej konkursu. Są też informacje z zagranicy jak i naszych rodzimych preselekcji do konkursu.

Junior Our Sound 2020 i Our Sound 2020 mają nowe slogany a pierwszy konkurs także prowadzących !

Nowy slogan to "Around the World' czyli "Dookoła Świata" a zastąpi dotychczasowy wstępny slogan czyli "Ding-a-Dong".
Zmieni się też hymn konkursu z "Ding-a-Dong" w wersjach "Matthiasa Stigla" i zespołu BeFour na "Halfway Around the World" zespołu A-Teens który tym samym samym zostanie gwiazdą specjalną w miejscu Matthiasa Stigla. Niemiecki zespół BeFour zostanie jako dodatkowa gwiazda widowiska.
Prezentujemy zatem nowy hymn konkursu: https://youtu.be/bhLHZovX1t0
A tutaj oprawa muzyczna konkursu zbudowana na podstawie hymnu: https://youtu.be/RiBtVLvchhYk
Dodatkowym gościem specjalnego jest zespół B'Witched znany chociażby z tej piosenki:
https://youtu.be/UvjLgjtJKsc
Zmianie ulega też slogan i hymn dorosłego konkursu z "La Dolce Vita" na bardziej bliższy konkursowi "Sound of Music" a hymn konkursu wykona szwedzka piosenkarka Velvet: https://youtu.be/qWG392hYmps
Zmiany w organizacji dotyczą także prowadzących. Dorosły konkurs Our Sound poprowadzą reprezentantka Księstwa Sarmacji na jednej z edycji Anastasiya Vinnikova oraz trzy prezenterki Telewizji Korona czyli Aleksandra Jasnewska, Tamara Starska oraz Edyta Głębka. Nowe i zarazem własne prowadzące dostanie za to Junior Our Sound a będzie to  zespół...
my-3.jpg
Ten popularny u dzieci i młodzieży zespół tworzą trzy widoczne na zdjęciu dziewczyny - Julia Trojanowska, Natalia Klewicz i Karolina "Gefi" Gefert. Głosowanie i nie tylko poprowadzi też wraz z nimi Ida Nowakowska-Herndon.
Dotychczasowe prowadzące Junior Our Sound zajmą się ceremonią otwarcia Junior Our Sound (w przypadku Our Sound role będą odwrócone czyli tutaj rola należeć będzie do My3 które zostaną też reporterkami dorosłego Our Sound) a dodatkowo Edyta Głębka i Tamara Starska będą odpowiadać za konferencje prasowe konkursu Junior Our Sound. W przypadku dorosłego konkursu kolejne prezenterki sarmackiej Telewizji Korona czyli Roksana Świętek i Agnieszka Jaworska wsparte przez wspomnianą dziennikarkę Idę Nowakowską-Herndon.

Mamy faworytkę preselekcji dziecięcych i remisy w dorosłych poszukiwaniach reprezentanta Księstwa Sarmacji na Konkurs Piosenki Our Sound.

Od 6 lipca na Forum Centralnym w dwóch tematach przygotowanych przez redaktora naczelnego "Kroniki" Krzysztofa Hansa van der Ice'a trwają głosowania mające wyłonić reprezentantów gospodarzy (czyli Księstwa Sarmacji) na dwunastą edycje Konkursu Piosenki Our Sound która to odbędzie się w Eldoracie we wrześniu oraz pierwszą edycje Konkursu Piosenki Junior Our Sound która to odbędzie się w okolicy grudnia w stolicy kraju, Grodzisku. Finał obu preselekcji planowany jest na 20 lipca a formularze do głosowania można znaleźć pod niniejszymi linkami:
Krajowe Eliminacje do XII Our Sound w Eldoracie - http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=30364
Krajowe Eliminacje do I Junior Our Sound w Grodzisku - http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1068&t=30365
Oba preselekcje będą transmitowane na żywo w sarmackich preselekcjach i tak finał dziecięcych preselekcji  zostanie pokazany z Areny Sclavinia 20 lipca o godzinie 16:00 w publicznej RTS 2 i prywatnej Telewizji Korona. Z kolei finał dorosłych preselekcji na żywo tego samego dnia od 20:00 w RTS 1 i wspomnianej Telewizji Korona. W tym przypadku gospodarzem imprezy będzie Stadion Narodowy (tymczasowa nazwa obiektu) w Grodzisku.
Spójrzmy teraz (w momencie wydania numeru) jak obecnie wygląda sytuacja w obu preselekcjach.
YX0potVM.png
W dorosłych preselekcjach na tydzień przed zakończeniem preselekcji na prowadzenie z 30 zgłoszonych piosenek wysunął się zajmujący trzynastą pozycje startową Poseł Berkowicz "#hot16Challenge" ale został już dogoniony przez zespół Piękni i Młodzi z piosenką "Ona jest taka cudowna" która to startuje z siedemnastką. Piosenki te uzyskały po 4 głosy (po 9 procent głosów) a lisko dogonienia powyższych konkurentów są Ava Max z kawałkiem "Kings & Queens" oraz Taco Hemingway z "Nostalgią" którzy zebrali 3 głosy czyli po 6 procent w preselekcyjnej ankiecie. Jeżeli taki stan będzie się utrzymywał konieczna będzie dogrywka. Złożą się na nią piosenki które przekroczyły połowę maksymalnych głosów w ankiecie - na stan obecny próg wynosi 2 głosy.
xN8qzK2d.png
W dziecięcych preselekcjach liczących 18 piosenek faworytką jest AniKa Dąbrowska z piosenką "Do Gwiazd" która to jako jedyna zebrała 15 procent głosów w ankiecie co w przeliczeniu daje 3 głosy. Tuż za nią z składającym się z 2 głosów dziesięcio procentowym wynikiem są następujące propozycje:
Mila Moskov - Fire
Alexandros & Kalli - Tora Einai I Seira Mas
Nevena Bozovič - Pisi Mi
Pozostałe piosenki będące w tych preselekcjach mają zazwyczaj po 1 głosie a trzy piosenki ze stawki nie mają ani jednego.
Głosowania w obu preselekcjach trwają do 20 lipca więc wszystko może się jeszcze zmienić.

Szybki rzut oka na zagranicę

Na koniec drobne informacje dotyczące zagranicy. Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie otrzymało 14 mikronacji. Z pośród nich  Tarjaturunenat Tuolelenkki już wysłał niniejszą piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=L5sQYUFGAc0
Swój utwór ma też Cesarstwo Bizantyjskie ale jeszcze nieoficjalnie gdyż nie przesłało mi zgłoszenia drogą mailową a czas na to każda mikronacja ma do 4 sierpnia do godz. 20:20. Bliskie znalezienia utworu jest także Państwo Kościelne Rotria oraz Rzeczpospolita Obojga Narodów. Reszta póki co niestety milczy. Monarchia Austro-Węgier nawet pomyliła terminarze ale zostało to już wyjaśnione.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 937,00 lt
Ten artykuł lubią: Gotfryd Slavik de Ruth, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Guedes de Lima, Filip I Gryf, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Robi wrażenie, nie ma co ukrywać. Rozrasta się to i jest coraz ciekawiej :)
Permalink
Guedes de Lima
Kolejna edycja powinna promować tworzenie własnych utworów. To byłby prawdziwy sztos, gdyby mikrounaci tworzyli własne nagrania na potrzeby konkursu. Ciekawe czy byłoby tylu chętnych?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.