Przygotowania rocznicowe - Angemont

Uroczystości rocznicowe z okazji 19-lecia Królestwa Hasselandu zbliżają się wielkimi krokami. 12 lipca o godzinie 20:00 wiele osób wstąpi na główny plac miasta, aby zobaczyć wystąpienia nie tylko najważniejszych osób zamieszkujących Królestwo, ale także wielkich osobistości spoza granic Hasselandu. Żeby to było możliwe, władze miasta musiały bardzo szybko zaspokoić najważniejsze potrzeby powoli popadającego w ruinę miasta oraz dostosować je do nowej sytuacji.

Najważniejszą zmianą było zmniejszenie oświetlenia, które mogło niepokojąco wpływać na istoty, żyjące jedynie w nocy. Nadmiar światła mogłaby mieć negatywny wpływ na ich samopoczucie w trakcie rocznicy. W szczególnych przypadkach mogłoby to naruszyć spokój przebiegu uroczystości. Szczególnie jeżeli mamy tutaj na myśli wszelkiej maści nieumarłych oraz krwiożerców, którzy pod wpływem emocji mogliby sporo namieszać wśród tłumów, nie wykluczając możliwości zranienia kogoś.

fegiM40G.png

Należało również zapewnić, że na ulicach nie będzie kurzu. Dlatego też zostały one skrzętnie zamiecione przez mniejszych mieszkańców miasta. Mniejszych - wcale nie oznacza, że młodszych! Tym bardziej, że jako przedstawiciele rasy krasnoludzkiej, poza pracowitością należy podkreślić również ich bardzo długi wiek. To oni osiedlili się tutaj zaraz po driadach, którym bardzo spodobały się tutejsze klimaty. Pomimo wyparcia ich przez ludzi, nadal funkcjonowali, aż w końcu mogli wyjść na ulicę. Dodatkowo, są oni świetni w organizowaniu sobie pracy, dlatego poza zamieceniem ulic udało im się również zadbać o to, aby drzewa rosnące wzdłuż alejek miasta były dokładnie przystrzyżone, a liście nie spadały na małe wróżki. Wielkie liście rosnących drzew mogłyby tak drobną istotkę zabić.

2jGQaE0T.jpg
Czym jednak byłaby uroczystość bez rozrywki? O tą zadbano również. W okolicy placu rozstawiono tarcze, a w odległości 20 jardów od nich umiejscowiono łuki, kusze oraz strzały. Za lekcję obsługi broni odpowiadają elfy, które specjalizują się w tej dyscyplinie sportowej. Czy wiedzieliście, że obecny mistrz łucznictwa, do czasu kiedy jedynie ludzie mogli brać udział w zawodach sportowych. był ukrywającym się pod postacią człowieka elfem? Pewnie, że nie! W drugim końcu placu można było zobaczyć żywego smoka, którymi niedługo zostaną uzupełnione szeregi Gwardii Hasselandzkiej. Jako elitarna jednostka bojowa, będzie on zdecydowanym wsparciem sił powietrznych Królestwa Hasselandu, czyniąc nasze siły zbrojne prawie, że niezniszczalnymi.

Wiemy już, co będzie na wschodnim i zachodnim skrzydle placu. Skrzydło południowe zostało przeznaczone natomiast dla wsłuchujących się w słowa przemawiających. Dalsze obszary zapełnił parking dla pojazdów używanych przez przybyłych gości. Przewidziano zarówno możliwość przybycia pojazdem mechanicznym (pierwsza połowa parkingu), jak również podróż na grzbiecie zwierzęcia, dla których przygotowano specjalne zagrody oraz przysmaki. Najlepsi znawcy zadbali o to, aby były one najwyższej jakości. Nie zapomniano również o wiedźmach, wiedźminach, czarownicach i czarodziejach, którzy mogą preferować podróż na miotle. Specjalnie dla nich przygotowano stojaki na miotły.

484JG2E6.jpg


jrGKTVrN.jpg
Północne skrzydło placu również nie będzie świeciło pustkami. Początkowo przewidziano tam pokazy magiczne przygotowane przez największego czarownika Hasselandzkiego, jednakże ten nie mógł przybyć do miasta na czas, przez co jego widowisko odbędzie się w innym terminie. W związku z tym zdecydowano, że staną tam budki z jedzeniem, napojami zwykłymi, jak również i magicznymi. Każdy kulinarny masterchef będzie mógł otworzyć swój stragan oraz sprzedawać specjały swojej kuchni lub alchemii. Znalazło się tam również miejsce dla wielu rzemieślników, którzy mogliby zechcieć sprzedać towary produkowane w ich warsztatach. Szczególną popularnością cieszą się stoiska zbrojmistrzowskie, dalej również sprzedawców artefaktów.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
3 711,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Brunon Krasnodębski, Piotr de Zaym, Adam Jerzy Piastowski, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Brunon Krasnodębski
Życzę kolejnych 19 lat! :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Powodzenia i kolejnej pełnej rocznicy :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.