Park Stołeczny, Artur Jarowit, 02.07.2020 r. o 15:24
Czy Rada Ministrów upadnie?

PVbo6M4n.jpg
Dziś rano na koncie Rady Ministrów zabrakło środków niezbędnych do realizowania w prawidłowy sposób polityki wspierającej aktywność mieszkańców Sarmacji! Mowa o wypłacie tantiem od rozmaitych aktywności. Nie wiemy jeszcze dlaczego libertów na koncie administracji centralnej zabrakło. Jednak w niedługim czasie mają być przelane środki z innego konta rządowego na rachunek Rady ministrów. Mieszkańcy Sarmacji dziwili się zaistniałą sytuacją, na forum centralnym słychać głosy by Rada Ministrów podała się do dymisji a Sejm został rozwiązany. Również są głosy mieszkańców, którzy mają mniej radykalne opinie i twierdzą, że kryzys finansów publicznych jest przejściowy i najpewniej w szybkim czasie zostanie zażegnany. Można też ujrzeć wypowiedzi całkowicie bagatelizujące kryzys. Miejmy nadzieję, że tak będzie i mieszkańcy wspaniałej Sarmacji otrzymają w pełni należne im liberty od administracji centralnej, a ogromny kryzys finansów publicznych powstały z tak błahej przyczyny nigdy się nie powtórzy.

Istotnie można twierdzić, że zaistniały kryzys finansów publicznych wywołany błahym powodem jakim jest niedopatrzenie i nie zasilenie konta Rady Ministrów w odpowiednim czasie zniknie tak szybko jak powstał. To jednak należy zwrócić uwagę, że nie jest to burza w szklance wody. Rada Ministrów jest zobowiązana do administrowania Sarmacją co za tym idzie rozwiązywania powstałych problemów ale i rozwijania Księstwa i dbania by wszystko działało tak jak ma działać. Błachy powód z którego powstał wielki kryzys finansów publicznych świadczy źle o Radzie gdyż niedopilnowaniem tak zwyczajnej i prostej sprawy wzbudza wątpliwości co do kompetencji w innych bardzo istotnych sprawach dla Księstwa Sarmacji, których "jednym kliknięciem" nie da się naprawić. Niedopatrzenie to w sposób oczywisty podważa zaufanie do władzy centralnej oraz stawia pod znakiem zapytania jej wiarygodność.

Panujący kryzys finansów publicznych powinien rozpocząć szeroką debatę nad pracą Rady Ministrów i podsumowaniem dokonań od początku kadencji. Czasy nastały takie, że bardzo trudno jest utrzymać poziom aktywności zachęcający osoby z zewnątrz do zamieszkania w Sarmacji a Rada Ministrów na tym polu nie może pochwalić się wielkimi sukcesami.

Czy skład Rady Ministrów i Sejmu jest odpowiedni na czasy w jakich żyjemy i wyzwania, które stoją przed całą Sarmacją? Nikt z tu obecnych nie chce aby Sarmacja podzieliła los innych już upadłych niestety mikronacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 904,00 lt
Ten artykuł lubią: BetelRigSun (Karol von Sarm), Laurẽt Gedeon I, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Henryk Leszczyński, Janusz Zabieraj, Joahim von Ribertrop von Sarm, Dandys, Julian Fer at Atera, Felix Polon von Sarm, Cris Menago.
Komentarze
GdL
Dodrukować piniędzy!
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Ładna świnia!
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Fajna skarbona, a serce na zachętę do sięgnięcia po pióro:)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
W sejmie nie jest się dla libertów, ale nagrody nam się po prostu należą.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Zastanawiam się, czy cytowanie siebie samego i dodawanie "słychać głosy by Rada Ministrów podała się do dymisji a Sejm został rozwiązany" we własnym artykule (nożyce dostały głosu), to jeszcze czysty idiotyzm, czy już idiotyczny cynizm. ^^
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@BvTJ Pusta makówka rozpaczliwie szuka zajęcia
Odpowiedz Permalink
Dandys
W trudnych czasach przyszło mi żyć jako bezdomny xd
Permalink
Prokrustes
W Starosarmacji działa Intendentura i takie coś nie mogłoby się wydarzyć. Dzięki transparentnej i regularnej kontroli organów publicznych WSZYSCY by wiedzieli, że pieniądze się kończą już dużo wcześniej.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Zombiakov do momentu gdy jest Diuk aktywny :)
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Cytuję:
2 tony platyny i złota […] Odłamki uderzą 4 lipca, na północ Góry Królowej Magdaleny. Będą leciały z zachodu. Nie stanowią dla nas zagrożenia, wręcz przeciwnie! Dzięki nim możemy się wzbogacić.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Czyli… problem rozwiązany :)
Odpowiedz Permalink
Władysław Pijany
@BetelRigSun
Ale czy to nie spowoduje inflacji?
Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Nie wiem :)
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Bardzo trafny artykul
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
dodruk
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.