Tajny wystrzał SGTK-1. Razuri Wyjaśniona. AstroRaportV #4

Dzień dobry! Przepraszam za przerwę i zaczynamy!

Tajny wystrzał SGTK-1


Dzisiaj, dokładnie wpół do pierwszej w nocy mogliście dostrzec obiekt podobny do meteorytu, tylko z ogonem zwrócony w stronę przeciwną. 1g2932V1.jpg To była rakieta z teleskopem kosmicznym Super Gigantycznym Teleskopem Kosmicznym nr. 1 (SGTK-1), który rozpoczął działania. Już wyjaśnił 3 zagadki (jedna zostanie omówiona dzisiaj) i "zadał nam" jeszcze dodatkowo 1234,5 pytań. To pół jest niedokończonym pytaniem. Ma dwie funkcje. Drugiej SIA użyje za chwilę. XbtBZWXm.jpg. Oto ta funkcja: z drugiej strony SGTK-1 umieszczony jest Radar Do Wykrywania Ciemności (RDWC). Może to kojarzyć się z toaletą, ale tak nie jest. RDWC nagrzewa teleskop od 100 stopni Celcjusza (minimum, 50% szansy na wybuch z siłą 20 kg dynamitu), do 200 stopni (maksimum, 99% szansy na wybuch z siłą 50 kg dynamitu). Skąd SIA to wie? SIA odtworzyła warunki panujących na orbicie około-słonecznej (wtedy będziemy mogli obserwować więcej czasu), ok. (4 minuty świetlne, czyli 2 razy bliżej)(bo można obserwować Pollina, Wulkana i resztę Układu V-słonecznego) i przetestowała.To tyle, jeżeli chodzi o teleskop. Kolejne wiadomości już niedługo w "Prasie Betellon".


Razuri Wyjaśniona


Wiele dni temu napisałem artykuł pt. CO SIĘ STAŁO Z RAZURI???jXm45Bv6.jpg. Ta zagadka została wyjaśniona… dwa razy. Za pierwszym razem Przepad "połknął" mgławicę i dżetem"popchnął" ją w stronę pasa asteroid. Jednak blisko przelatywała asteroida (nazwa zostanie wyłoniona w głosowaniu pod artykułem) o powierzchni 50 km2 złożona w 25% z platyny, w 50% ze złota, w 24.5% ze srebra i w 0.5 z brązu. Razuri miała wtedy 60km2 powierzchni. Asteroidy zderzyły się i wyprysnęły 2 tony platyny i złota oraz 5 ton żelaza i niklu. Połączona asteroida Razuri przeleci koło Pollinu 20 lipca, za miesiąc. Wtedy wejdzie na orbitę dwa razy bliższą niż orbita Pollina 1. Odłamki uderzą 4 lipca, na północ Góry Królowej Magdaleny. Będą leciały z zachodu. Nie stanowią dla nas zagrożenia, wręcz przeciwnie! Dzięki nim możemy się wzbogacić. No cóż, czekamy :). Więc Razuri+ się odbędzie? Nie wiem.Pozdrowienia i podziękowania.

Pozdrawiam serdecznie Felixa Polona von Sarma, bez niego Prasa Betellon by nie powstała i Santiago Vilare von Hippogrif, który mnie tu sprowadził i wytłumaczył mi prawie wszystko. Pozdrawiam zarządcę SIA, Joahima von Sarma. AstroRaportV bez niego by nie powstał, a przynajmniej nie w SIA. To czekamy na wyniki z teleskopu!


Do napisania,
BetelRigSunPS Artykuł łącznie pisałem 3 dni
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Felix Polon von Sarm.
Serduszka
3 236,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Felix Polon von Sarm, Joahim von Ribertrop von Sarm, Guedes de Lima, Severin von Verwaltung.
Komentarze
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Interesujące... :-)
Odpowiedz Permalink
Felix Polon von Sarm
AstroRaportV coraz lepszy i ciekawszy! :-D
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Cytuję:
[…]na północ Góry Królowej Magdaleny.
Miało być:
Cytuję:
[…]na północ od Góry Królowej Magdaleny.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Nie przeczytałem, ale komentarze raczej pozytywne a więc "świetny artykuł" oby tak dalej
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Doceniam włożoną pracę. Co do estetyki artykułu nie mam większych uwag, są nawiązania do mikronacji, artykuł nie jest też zbyt długi, ale, tak jak pisałem na discordzie, w KS raczej nie ma zbyt wielu fanów astronomii, więc ciężko będzie wzbudzić zainteresowanie.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@Seweryn Ale ja łączę astronomię z życiem sarmackim, tak jak m.in. to o Razuri.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.