Głos Sclavinii, GdL, 26.06.2020 r. o 11:34
[Waffen-OK] Projekt "Ungetüm" powstawał w Górach Smoczych!
Seria wydawnicza: Archiwum Sclavińskie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
[Waffen-OK] Projekt "Ungetüm" powstawał w Górach Smoczych!

Jak zapewne większość z Państwa już wie, zespół badaczy i eksploratorów pod przewodnictwem profesora Anatola Gangreny-Bąka z Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda w Eldoracie od niedawna penetruje tajemnicze sztolnie wydrążone w sclavińskich Górach Smoczych (u podnóża Wysokiej Grani 2183 m. n.p.m.). To tajemnicze odkrycie stawia coraz więcej znaków zapytania i angażuje coraz większe siły potrzebne do rozwikłania tej niezwykłej zagadki. Postęp prac eksploracyjnych, które mają miejsce w odkrytym kompleksie można na bieżąco śledzić tutaj. Do wczoraj jeszcze prace polegały na ewidencjonowaniu i zabezpieczaniu odkrytych korytarzy. Dziś jednak nastąpił przełom. W Archiwum Państwowym w Jastrzębcu, gdzie zgromadzone zostało około 12 km bieżących akt po byłym Waffen-OK przypadkiem odkryty został pierwszy namacalny ślad prowadzonych robót podziemnych w Górach Smoczych. Jest to notatka służbowa jednego z Kondotierów Waffen-OK (nazwisko nieznane) spisana w 2015 roku. Jej skan prezentuję poniżej:

GmTmWP8i.jpg
Skan notatki służbowej Waffen-OK informujący o rozpoczęciu prac nad projektem "Ungetüm"

Odkrycie tego dokumentu rzuca nowe światło na prowadzone badania. Eksploratorzy mają już pewność, że w Górach Smoczych oddziały Waffen-OK budowały podziemny kompleks o kryptonimie "Ungetüm", co w przekładzie na język polski oznacza - Potwór. Tą sensacyjną informacje potęguje fakt, iż treść notatki została poddana cenzurze Waffen-OK. Wstrząsającym wydaje się być fakt, iż do prowadzenia prac budowlanych wykorzystywani byli więźniowie. Tu jednak pozostają jedynie domysły, iż ocenzurowanym słowem jest przymiotnik - polityczni. Utajniona również została liczba więźniów wykorzystywanych przy pracach nad budową Potwora. Wiemy jedynie, iż notatka informuje o tysiącach (!) ludzi. Trudno w chwili obecnej jednak powiedzieć coś więcej. Wydaje się jednak, że kluczem do rozwiązania zagadki są dokumenty archiwizowane i katalogowane w Jastrzębcu. Priorytetowe będą poszukiwania zaginionych planów budowy kompleksu, opisywanych w odnalezionej notatce.

Informacje te coraz bardziej szokują i rozpalają domysły zainteresowanych tematyką Waffen-OK. Jak tajną formacją była Waffen-OK najlepiej obrazuje fakt, iż o projekcie "Ungetüm" dowiadujemy się dopiero po pięciu latach! Nie jest zatem przesadnym stawianie hipotez, iż podziemny kompleks w Górach Smoczych miał służyć do stworzenia Wunderwaffe-OK, która miała doprowadzić do całkowitego zwycięstwa Ostatecznej Krucjaty...
Dotacje
7 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg, Andronik, Filip I Gryf.
Serduszka
8 062,00 lt
Ten artykuł lubią: Ludwik Tomović, Cillian Saerucaeg, Joahim von Ribertrop von Sarm, Andronik, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Felix Polon von Sarm, Albert Jan Maat von Hippogriff, Alexander Rose, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Julian Fer at Atera, Adam Jerzy Piastowski, Janusz Zabieraj.
Komentarze
Prokrustes
Mam podejrzenie, że fakty są jeszcze bardziej szokujące. Stopień zżółknięcia papieru sugeruje, że Waffen-OK działało o wiele wcześniej a plan budowy Potwora z przewidywanym końcem w 2015 ... powstał kilkadziesiąt lat temu !
Odpowiedz Permalink
GdL
@Zombiakov bardzo możliwe; w chwili obecnej odnaleziona notatka poddawana jest szczegółowym badaniom w laboratorium w Jastrzębcu. Byłaby to jeszcze większa sensacja, gdyby się okazało, że budowa trwała zanim jeszcze świat dowiedział się o istnieniu Waffen-OK. Szokujące i zarazem bardzo ciekawe!
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ciekawe...
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Ciekawe...

A czy Waffen-OK zostało ostatnio zlikwidowane?
Odpowiedz Permalink
GdL
@Michal jest w stanie likwidacji; specjalna komisja bada jej działalność, kataloguje i archiwizuje dokumentację oraz prowadzi prace badawcze w Górach Smoczych. Nie wiadomo jednak jak rozwinie się sytuacja w świetle odkryte dokumentu i potwierdzenia wykorzystania więźniów (zapewne z Berezy Kotwickiej)...
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@GuedesDeLima Rozumiem.
A czy Ostateczna Krucjata przestanie być ideą przyświecającą Sclavinii?
Gdzieś czytałem, że ta idea wypaliła się.
Odpowiedz Permalink
GdL
@Michal tak; zapraszam na forum Konfederacji Sclavińskiej w celu wyszperania szczegółów.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
@GuedesDeLima Dziękuję. :-)
Odpowiedz Permalink
Andronik
Były Konsul i Furyer Waffen-OK na to tak - oczy widzą, uszy słyszą, usta milczą.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.