Goniec Czarnoleski, Henryk Leszczyński, 21.06.2020 r. o 23:26
Cała Sarmacja z Czarnolasem. Mieszkańcy i wyrazy poparcia spływają nad Trudejkę
Seria wydawnicza: Czarnolas

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
vBgS7uyc.jpg
Czarnolas jest na ustach wszystkich. Do zagrożonego ukryciem w systemie miasta z całego mikroświata spływają wyrazy wsparcia. I mieszkańcy. Czarnolas stał się właśnie drugim najludniejszym miastem w Starosarmacji. - Jestem wzruszony. Dziękuję – mówił Henryk Leszczyński, Kasztelan Czarnoleski, podczas wiecu przed wiejskim ratuszem.

Apel o pomoc dla Czarnolasu spotkał się z odzewem, które przerosło oczekiwania wszystkich zaangażowanych w obronę tego zasłużonego miasta.

- Wyrazy wsparcia płynęły z wielu sarmackich prowincji, z wielu krajów, z całego mikroświata - mówi Henryk Leszczyński, Kasztelan Czarnoleski. - Dostałem mnóstwo wiadomości Pocztą Konną, a nawet w komunikatorach realowych. Jestem wzruszony, nie spodziewałem się takiego odzewu. Dziękuję wszystkim za dobre słowa. Szczególnie jednak dziękuję wszystkim, którzy postanowili osiedlić się nad Trudejką, w jednym z najpiękniejszych miast Sarmacji. Nie mówiąc o tych, którzy już zadeklarowali działanie na rzecz naszej społeczności – dodał.

Od piątkowego apelu i oddolnej akcji środowisk harcerskich, w Czarnolesie przybyło pięciu mieszkańców. Tym samym, z siedmioma duszami, Czarnolas stał się drugim najludniejszym miastem Starosarmacji.

Wszystkich nowych mieszkańców w najbliższych dniach odwiedzą druhowie z 13. Czarnoleskiej Drużyny Harcerzy im. Mentorów Wyklętych „We wzwodzie” oraz druhny z 66. Czarnoleskiej Drużyny Wędrowniczek „Blask zmroku”. Rzecz jasna, bynajmniej nie z pustymi rękami. Kasztelan rozważa zinstytucjonalizowanie wsparcia dla mieszkańców miasta.

Miejscy aktywiści nie składają zresztą broni. Wiadomo o spotkaniu lokalnych środowisk, na czele z Antonim Morwaniewiczem, w mieszkaniu Jacka Kukunia, instruktora harcerskich drużyn kukulich, monarchofaszystowskiego dysydenta. – Walka trwa – zaznacza Morwaniewicz, pędząc ze spotkania na spotkanie z bibułami.

Tym bardziej, że dekret Namiestnika Starosarmacji, wedle którego Czarnolas ma być ukryty w systemie informatycznym, a mieszkańcy eksmitowani, wciąż obowiązuje. Czy zostanie uchylony? Czy siedmiu mieszkańców miasta zostanie z niego wyrzuconych? Czy wsparcie całego mikroświata pójdzie na marne? Czy wysiłek mnóstwa aktywistów okaże się daremnym? O tym dowiemy się niebawem.

Nowe władze Starosarmacji chcą ograniczyć liczbę miejscowości w prowincji w imię pobudzania aktywności w pozostałych ośrodkach. Tym samym już w poniedziałek Czarnolas może przestać być widoczny w systemie informatycznym Księstwa. Stanie się sanktuarium.

Historia Czarnolasu sięga 2006 roku. Za sprawą dobrego zarządzania Burmistrza, małe niegdyś miasteczko rośnie w potężne miasto. Przez długi czas Czarnolas pochwalić się mógł największą liczbą mieszkańców.

Działało tu wielu znamienitych Sarmatów m.in. Krystyna Jarosławska, Zbigniew Malon, Andrzej Dzikowski, Tomasz Ku, Maciej Piaskowski, Marek Lipa-Chojnacki, Mateusz Olejniczak, Piotr Jabłoński, Adam Grzelązka, Karol Marcjan, Jakub Bakonyi, Krzysztof Czuguł-Chan, Emanuel Śmigło czy Tomasz Hugo Pac. W Czarnolesie utworzono wiele instytucji, a szczególnie instytutów naukowych, m.in Uniwersytet Starosarmacki, Czarnoleski Instytut Przyrodniczy, gazetę Goniec Czarnoleski i Czarnoleskie Służby Informatyczne, w które przekształcona została Czarnoleska Administracja Stron Internetowych. W mieście działają liczne kluby sportowe, m.in. piłkarskie FC Czarnolas, Polonia Czarnolas czy Dyskobolia. Czarnolas to także nieformalna stolica Kościoła Diuczej Wiary.

Chcesz nam pomóc i zamieszkać w Czarnolesie? Kliknij tutaj, przejdź na stronę miasta i zamieszkaj!
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andronik.
Serduszka
9 631,00 lt
Ten artykuł lubią: Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Prokrustes, Joahim von Ribertrop von Sarm, Artur Jarowit, Laurẽt Gedeon I, Filip I Gryf, Guedes de Lima, Cillian Saerucaeg, Andronik, Julian Fer at Atera, Esteladio, BetelRigSun (Karol von Sarm), Peter West.
Komentarze
Prokrustes
To wielka chwila. Dzięki współdziałaniu Kasztelana Czarnolasu i Namiestnika Starosarmacji zazdroszczą nam wszyscy na lewo i prawo, do dołu i do góry od Czarnolasu. Tak - współdziałaniu. Nie pozwólmy sobie narzucić narracji konfliktu czy nieporozumienia.

Łączy nas jeden cel. Starosarmacja powstała z kolan.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Zombiakov chyba, że jednak czarnolas zniknie. czekamy na deklarację namiestnika.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Wiwat Czarnolas!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@leszcz To ja bym proponował śledzić dekrety, a nie siać propagandę.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@BvTJ czcigodny namiestniku, nie ukrywam, że nie zaglądałem do raz już opublikowanego dekretu, spodziewaliśmy się raczej kolejnego. w imieniu wszystkich czarnolesian dziękuję i nie przestajemy działać!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@leszcz Liczę na dalsze działania i jak nie raz wspominałem - chętnie będę takie wspierał.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Zgoda buduje a dom podzielony to dom bez klamek. Czy jakoś tak.
Nie dajmy się przekonać , że czarne jest czarne.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Wielce rad jestem, że ręka podniesiona na Czarnolas została odrąbana przy samej ..... Vivat Czarnolas!
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
A może tak też odświeżyć stronę instytucji Czarnolasu? Nuda jakoś nie zaprasza
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Organy kontrolne prowincji będa zachęcały do prac modernizacyjnych a mam osobiście nadzieję, cały kompleksowy program proaktywnościowy będzie stawiał miejscowościom wymagania na pewnym ustandaryzowanym poziomie.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Wszystko byście tylko standaryzowali, wpisywali w schematy a jak nie pasuje do schematu to won. Faszyzm! Winno się zabezpieczyć prześwietny Czarnolas przed kolejnymi łapami, które chcą zaorać jego dziedzictwo. Obecne władze Starosarmacji powinny wsiąść na taczkę i odjechać ku zachodzącemu słońcu! Ale nie, stołki całkiem wygodne, mimo wzbudzania kontrowersji i niepokojów trzeba je grzać.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@Artur xD
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@TadeuszBrus Proszę nie śmieszkować, to są poważne sprawy i nie zapominać o scerowaniu bo jako nowy mieszkaniec Czarnolasu zbieram na podatki w tym prześwietnym mieście! hahah zartuję spoko :P xDD
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Artur Myślę, że mówienie o faszyzmie może być nieco na wyrost. Mówiac o standaryzacji mam na myśli podstawowe wytyczne jak np. posiadanie określonych aktualnych informacji na stronach miejscowości, opublikowanie symboli miejscowości, opisanie historii, być może listy historycznych burmistrzów, lokalizacji na mapie. Ogólnie zbioru fundamentalnych informacji.

Do faszyzmu jeszcze trochę brakuje.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
@Zombiakov swoją droga, sama prowincja w tym przypadku przykładem nie swieci.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@leszcz Wręcz jest antyprzykładem. Oczywiście zanim zacznie się wymagać od miejscowości Prowincja powinna dać przykład.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@leszcz to tylko dowód na to, że celem tej krucjaty było jedynie wyrzucenie Czarnolasu na śmietnik
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Artur A czemu miało to służyć ? Żeby przejać bogactwa czy żeby wchłonać przymusowo Kasztelana do innego miasta ?
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@Zombiakov Mogę tylko podejrzewać
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Idealny temat na artykuł. Teorie spiskowe sa zawsze w cenie a i ziarno prawdy czasem się trafi.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@Zombiakov Naprawdę Cię podziwiam ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.