Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 21.06.2020 r. o 22:52
Kronika 21/06/2020 nr. 21: Wydanie Specjalne
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Czołówka (grafika) : https://youtu.be/arZJASTA7Ys
Wydanie nr. 21 z 21 czerwca 2020 roku.
1. Stopka Redakcyjna:
Pora na kolejne wydanie Kroniki. W tym numerze ważne oświadczenie polityczne w sprawie wyborów lokalnych w Konfederacji Sclavinii planowanych od 26 do 28 czerwca 2020 roku. Jest to specjalne wydanie naszej gazety.

2. Sclavinia:   Nova Sclavinia czyli Krzysztof Hans van der Ice (Stowarzyszenie "Nova"/Sojusz Centrowo-Demokratyczny) w wyborach na Gubernatora Sclavinii.
Prezentujemy oświadczenie redaktora naczelnego "Kroniki" Krzysztofa Hansa van der Ice'a dotyczące jego startu w wyborach na Gubernatora Konfedracji Sclavinii.

Nazywam się Krzysztof Hans van der Ice. Kandyduję na Gubernatora Konfederacji Sclavinii z ramienia Stowarzyszenia Nova i tworzonej przez nią partii Sojusz Centrowo-Demokratyczny. V-urodziłem się 6 sierpnia 2009 roku i jestem v-dzieckiem Marcela Hansa i Katarzyny Hans van der Ice. Od wielu lat działałem na terenie Trizondalu, Sclavinii i Księstwa Sarmacji a od pewnego czasu już tylko w dwóch ostatnich lokalizacjach.

Hasłem mojej kampanii jest "Nova Sclavinia" gdyż po wypaleniu się Ostatecznej Krucjaty musimy nasz region zbudować od nowa.
Mój program wyborczy jest prosty i nie zawiera wielkich słów jak u mojego konkurenta ale proste przesłanie - zbudujmy Sclavinie naszych marzeń! Jak to zrobić? Nie wyimaginowanymi planami ale działaniem. Znacie mnie 11 lat i wiecie jakie inicjatywy prowadziłem - od kultury w RSiT, Sclavinii i Trizondalu przez "Kronikę" a skończywszy na Our Sound. Nie planowałem a działałem.

Co proponuje? Otóż proste działanie - żeby postawić nowy dom zwany Konfederacją trzeba najpierw zburzyć stary. Zrobimy to zaczynając od kuchni zamykając lokalny punkt gastronomiczny (zostaną tylko zupki w kantynach) celem jego remontu i zmiany menu. Następnie zaktualizuje dokumenty powołujące Konfederacje Sclavinii zabierając Księciu koronę poprzez wyrównanie tytułu lokalnego z krajowym.

Przywrócę też Jastrzębiec i Nowy Kotwicz gdyż w Konfederacji Sclavinii nie jesteśmy Eldorackimi egoistami ale narodem pamiętającym swoją historię. Z tej racji Jastrzębiec będzie miał formułę kulturalno-historyczną gdyż poza byciem sclavińskim ośrodkiem kultury i rozrywki tak jak dwa pozostałe miasta będzie on dedykowany RSiT i współpracy sclavińsko-trizondalskiej tak jak chociażby Sclavinian. Będę tu chciał rozmawiać z Trizondalem o wzajemnej autonomii tak by Sclavinia mogła opiekować się Sclavinianem a Trizondal Jastrzębcem i to na równych warunkach.

Przywrócę Nowy Kotwicz i to w jeszcze większej niż dotychczas roli portu sclavińskiego będącym naszą lokalną chlubą i miejscem rozwoju interesu morskiego jak i pozostałych.

Do Sclavinii powróci kultura, sport i rozrywka a otwarcie tego nastąpi już przy Our Sound. Wrócą więc wszystkie instytucje kulturalne będące za czasów RSiT (Opera Parkowa, Filharmonia Narodowa, DUB Arena a nawet Galeria Brutalizmu) oraz dojdą nowe jak Arena Sclavinia i dwa studia telewizyjno-widowiskowe Studio Korona i Studio Sclavinia.

Podatki pójdą w dół a przy kwestii SEG będę stawiał warunki jej twórcą. Dosyć z eksmisjami, dosyć z wyburzaniem własności, dosyć zostawania bez dachu nad głową. Nowy SEG pobierać będzie jedną opłatę za media czyli prąd, gaz, wodę etc. zaś ewidencje zastąpi "księga wieczysta" i działki na własność. Konfederacja Sclavinii będzie gwarantować dom swoim mieszkańcom a nowym i obecnym bezdomnym także specjalny hotel czy dom socjalny. Uproszczona zostanie też procedura wydawania lokalizacji - w prosty sposób na Forum Centralnym. Przy okazji wróci też funkcja Mera Eldoratu zmieniona na Prezydenta Miast która pozwoli na zarządzanie nawet trzema miastami jednocześnie.

Odbije też piłeczkę dotyczącą Trizondalu rzuconą przez mojego konkurenta. Owszem ten kraj ale i Sclavinia to ważne byty ale dzięki właśnie wspólnej historii i miastem Sclavinian jesteśmy jak naczynia połączone. Tego nic nie zmieni co oznacza że jesteśmy zobowiązani by nasze stosunki pielęgnować. Oczywiście nie popieram tu działania na siłę ale z drugiej strony obecnie jest bardzo ważne.

Na koniec jeszcze dwie ważne rzeczy. Po pierwsze nie będę działał sam - powołam lokalny samorząd Sclavinii złożony z ekspertów (będą to działacze Stowarzyszenia "Nova" jak i wszyscy chętni mieszkańcy. Odpowiadać oni będą za rozwój miasta w różnych sektorach. Przy okazji powołani będą też wicegubernatorzy - będzie ich kilku z czego jeden będzie ogólny a reszta od poszczególnych sektorów. To będzie taki lokalny rząd Konfederacji Sclavinii.

Po drugie Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej kiedyś powiedział że Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata".
Ja z kolei odpowiadam mówiąc:
"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu jest jak najbardziej odpowiedzialnym projektem w historii mikroświata. Tego już nie powiedziałbym o secesji z Sarmacją a  następnie rozpadzie  i jej owocu czyli secesyjnej Sclavinii (nie obecnej) która to była wyimaginowaną wspólnotą z której nic nie wynikło." albo też tak:
"Nazywanie Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu najbardziej odpowiedzialnym projektem w historii mikroświata jest przejawem cynizmu i nie odpowiedzialnej głupoty. Gdyby nie RSiT to wiele osób w tym i mnie nie byłoby Księstwie Sarmacji czy samej Sclavinii czy Triziondalu".
Tu zresztą mam racje gdyż forum tego państewka padło a poza tym prawdziwe życie kwitło w RSiT.
Za takie stwierdzenie jak te powyższe mieszkańcy Sclavinii i Trizondalu powinni przerobić pana Piotra na zaprawę murarską według receptury dawnego Świętego Kościoła Khatangi-Natangi.
Domagam się tutaj ukarania autorów podwójnego demontażu tego v-państwa.

Swoją kampanie rozpoczynam w Jastrzębcu gdyż chce być Gubernatorem całej Sclavinii a nie tylko Eldoratu. Po wyborach gdzie śmiało możecie sprawić że Nova Sclavinia będzie rozkwitała na naszych oczach.
Nie ograniczajmy się tylko do debaty i planów ale też przejdźmy do działania na rzecz naszego sclavińskiego regionu.


3. Od redakcji: Kilka słów na koniec.
Tymi informacjami kończymy kolejne, tym razem specjalne wydanie Kroniki. Jak zawsze zachęcamy tutaj w imieniu nas i naszego wydawnictwa "Hans Media" do przysyłania własnych propozycji artykułów na prywatną wiadomość do wydawcy gazety. W przypadku ciekawych artykułów jest bowiem planowana nagroda pieniężna.
Tymczasem dziękujemy serdecznie za uwagę. Do przeczytania wkrótce!

Krzysztof Hans i .... - mówimy jak jest


,

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Felix Polon von Sarm, Peter West, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Guedes de Lima
Mam pytanie do kandydata: dlaczego Wicehrabia nie zabrał głosu w tak ważnej sprawie jaką było przyjęcie Małej Konstytucji Konfederacji Sclavińskiej?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans van der Ice
@GuedesDeLima Przeszkodziła mi w tym chwilowa realioza. Chciałbym jednak nadrobić zaległości.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@KrzysztofHans dziękuję za odpowiedź. Mam kolejne pytanie: czy poprzez przywrócenie Jastrzębca i Nowego Kotwicza mamy rozumieć przywrócenie tych miast w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji (tak jak funkcjonujący Eldorat)?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.