Njitickie Novice, Ludwik Tomović, 20.06.2020 r. o 13:23
Łączy nas Sclavinia!

Qhhr4XBD.png

Nazywam się Ludwik Tomović. Kandyduję na Gubernatora Konfederacji Sclavinii. Jestem żywym przykładem na istnienie Wielonarodowej Sclavinii. V - urodziłem się w Trilandzie należącym do Trizondalu, dokąd moi rodzice musieli uciekać z okupowanej wówczas Slawonii. Od kilku lat działam w Sclavinii, ze Sclavinią także związałem losy Slawonii gdy ta znajdowała się w kryzysie.
Dlatego hasłem mojej kampanii jest Łączy nas Sclavinia!

Nie chciałbym jednak, aby było to tylko hasło wyborcze, ale by była to dewiza która przyświeca w codziennej działalności na rzecz Konfederacji. Konfederacji która jest miejscem zamieszkania i działania dla wielu narodów. Narodów, których znalazło swoje miejsce w Sclavinii tak wiele, że nie sposób je tutaj wszystkie wymienić. Nie jest ważne jakiej jesteś narodowości, w Sclavinii możesz znaleźć swoje miejsce i realizować swoje pomysły, zachowując jednocześnie swoje tradycje i kulturę bo Łączy nas Sclavinia!

Idea Ostatecznej Krucjaty się wypaliła, dlatego nie należy jej sztucznie podtrzymywać. Warto jednak kontynuować idee Wielonarodowej Sclavinii, gdzie każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie. Dlatego byłem i jestem orędownikiem Konfederacji Sclavinii, którą będę chciał rozwijać i kontynuować. Udało się już stworzyć fundamenty, niektóre rzeczy toczą się wolniej niż zakładałem, ale niestety czasem real wdziera się dosyć brutalnie w życie mikronacyjne.

Jestem za obniżeniem podatków w prowincji, jestem także za tym, aby każdy mógł działać i realizować się w Sclavinii w tym, w czym chce i w czym jest dobry (oczywiście przy zachowaniu rozsądnych ograniczeń). Szczególnie chciałbym pobudzić do rozwoju na forum miasta, natomiast w kwestii systemowej przeprowadzić cięcia i zostawić tylko potrzebne instytucje i jedno miasto - Eldorat. Oczywiście jeśli kiedyś będzie nas na tyle dużo, że więcej miast systemowych będzie miało sens, zrewiduję obecne poglądy. Jednak do tego jeszcze długa droga.

Chciałbym też odnieść się do jeszcze jednej kwestii, która co prawda nie dotyczy bezpośrednio Sclavinii, ale jest często poruszana w sclavińskiej debacie publicznej.
Trizondal jest na pewno ważnym miejscem na mapie v-świata. Jest ważny także dla Sclavinii - ze względu na wspólną historią i ze względu na Sclavinian.
Ale naprawdę, Trizondal to Trizondal, a Sclavinia to Sclavinia. Dwa osobne byty, których nie należy łączyć na siłę, bo to będzie budziło tylko agresję po obydwu stronach.

Dzisiaj zebraliśmy się w Eldoracie, ale zaraz po tej konwencji wyruszam na trasę po Sclavinii. Szczegółową trasę i odwiedzane miasta podam niebawem.
A w dniach 26 - 28 czerwca podczas wyborów Gubernatora Sclavinii proszę o Twój głos, tak właśnie Twój głos.
Możemy się różnić w wielu kwestiach, ale przecież Łączy nas Sclavinia!
Dotacje
6 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cillian Saerucaeg, Andronik, Filip I Gryf.
Serduszka
6 506,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Cillian Saerucaeg, Guedes de Lima, Andronik, Severin von Verwaltung, Filip I Gryf, Eugeniusz Maat von Hippogriff, Felix Polon von Sarm, Joahim von Ribertrop von Sarm, Cris Menago, Alfred Fabian von Tehen-Dżek.
Komentarze
Guedes de Lima
"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata" - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Odpowiedz Permalink
Andronik
Ostateczna Krucjata jeżeli nie w polityce, to przynajmniej w sercach. Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
Zacny program. Konkurencja jest bez szans.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@Seweryn zdaję sobie sprawę że mógłbym się bardziej rozpisać, ale nie lubię za bardzo "lać wody"
Odpowiedz Permalink
Severin von Verwaltung
@LudwikTommo To naprawdę nie była ironia :P.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
@Seweryn a to przepraszam, z przyzwyczajenia założyłem że była ;P
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Ciekaw jestem czy pojawi się jakiś kontrkandydat w walce o fotel Gubernatora.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Brawo Ludwik!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.