Hans Media, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, 15.06.2020 r. o 15:34
Kronika 15/06/2020 nr 20
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Czołówka (grafika) : https://youtu.be/arZJASTA7Ys
Wydanie nr. 20 z 15 czerwca 2020 roku.
1. Stopka Redakcyjna:
Pora na kolejne wydanie Kroniki. W tym numerze kolejny i zarazem już ostatni przegląd rynku medialnego w Sarmacji na przykładzie głównych stacji telewizyjnych i radiowych

2. Sarmacja: Oferta programowa mediów Księstwa Sarmacji
W nawiązaniu do będącego w poprzednim numerze "Kroniki" artykułu przybliżającego rynek medialny Księstwa Sarmacji chcielibyśmy w skrócie opisać ich ofertę programową.
Telewizja:
9hCjj4DH.png
RTS1 i 2
Dwa główne publiczne kanały to kanały ogólne. Ich głównym wspólnym serwisem jest "TV Avisen" przy czym obie stacje nadają go w różnej oprawie - RTS1 w czerwonej a RTS2 w fioletowej. W ich ofercie znajdziemy też "Wydarzenia" które to tak jak dawniej w Telewizji V skupiają się bardziej na tematyce krajowej.  Główne wydanie "TV Avisen" pojawia się już o 17:50 w RTS1 a w RTS2 o 21:30. Wydarzenia z kolei są emitowane o 17:00 w RTS2. Oprócz tego możemy znaleźć między innymi telenowele rodzimej produkcji (m.in: Monarchia, Miłość w Eldoracie, Wszystko zostaje w Rodzinie), produkcje kryminalne jak emitowany w RTS1 serial "Pod ostrzałem" czy rozrywkowe jak hit RTS2 czyli show z gwiazdami "Kurna, Co to je?" a także szereg teleturniejów emitowanych w RTS1 w stałych blokach bloku 15:30 - 17:50 na RTS1 i 17:50 - 20:00 na RTS2.  Należą do nich takie quizy jak: Cztery litery,ABC Quiz, Krzyżówka, SongTest, Trać Miliona czy Wiem. Stacje te emitują też między innymi spektakle Sarmackiego Teatru Telewizji, magazyny reporterskie i śledcze "Reporter", "Kontakt", "Na Tropie" czy "W twojej sprawie" czy publicystyczne jak chociazby "Gość dnia", "Sarmackie Oko" i "Gość Jedynki". Stacje te emitują też hitowe filmy i seriale zagraniczne jak i także krajowe - pozasarmackie produkcje to m.in "Dziecko" produkcji trizondalskiej, "RON w RONie" opowiadający o ekologicznen organizacji "Ruch Ochrony Natury" działający w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Stacje te nadają całą dobę tak jak kulturalny RTS3, młodzieżowy RTS4  i regionalny RTS5.


RTS w radiu i ogólnie
LOGO-RTS-SQR.png
Podobny format jak te stacje mają także ich radiowe odpowiedniki których to oferta programowa jest kompatybilna z tą telewizyjną - emitują one m.in razem poranki "Twój Poranek" (5:30 - 8 w Dwójkach i od 8 do 10 w Jedynkach) czy "Dzień Dobry Sarmacjo" (od 5 do 8 w Jedynkach i od 8 do 12 w Dwójkach) czy inne audycje włącznie z serwisami informacyjnymi. Oba części nadawcy publicznego mają też po 10 stacji tematycznych - w tym informacyjne, filmowe (w przypadku telewizji) dla kierowców (w przypadku radia) muzyczne, dokumentalno-naukowe czy dziecięce. Mają też po dwie stacje międzynarodowe (informacyjne i ogólne) oraz po 6 ośrodków regionalnych z sieci RTS5 które w radiu są całodobowo a w telewizji od 10 do 16 godzin dziennie.

Telewizja Korona
sr6ub8Su.jpg
Ta stacja ma osobny artykuł.w tym miejscu więc ją pomińmy:
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12155/3
Dodam tylko że lwią część produkcji tej stacji obecnie produkuje się nie w Grodzisku a Eldoracie podobnie zresztą jak w przypadku rozgłośni MIR FM. W ofercie rozrywkowej tej stacji możemy znaleźć między innymi sarmackie wersje programów "Mam Talent", "MasterChef", "Idol", "Debiut" czy "Taniec z Gwiazdami". Telewizja Korona jest też liderem jeżeli chodzi o emisje kabaretów. Od czerwca 2020 roku stacja ta wprowadziła drugą antenę dedykowaną regionom  a w głównej bloki lokalne ograniczyła do okresu 08:30 - 09:30, 14:30 - 15:30, i 17:30 - 18:30 oraz również godzinnego pasma nocnego. Kronika jest teraz emitowana w głównej antenie TV Korona dni powszednie o 07:30 (w ramach pasma "Poranek z Kroniką" emitowanego od 06:00 do 08:30 na pierwszej antenie) , 12:30 i 15:30 oraz codziennie o 18:30.
Serwisy lokalne są z kolei emitowane codziennie o 08:30, 16:30 (Flesz) ,17:30 i 20:30  oraz w dni powszednie o 06:30, 11:30, 14:30 i 23:30.
Prócz tego niezmiennie także publicystyka (chociażby ta wymieniona w osobnym artykule ale o nowych porach , magazyny reporterskie oraz dokumenty, magazyny tematyczne filmy,seriale, rozrywka a od pewnego czasu także i muzyka.

1P i Ósemka TV
5V19ByN3.jpg
pIGA1W.png
To najbardziej komercyjne stacje w Księstwie Sarmacji które to bardziej od informacji i publicystyki (zajmującej nie więcej niż 7 godzin w dziennej ramówce) nastawione są na filmy, seriale i rozrywkę. To tutaj pokazywane są najpopularniejsze formaty muzyczne i rozrywkowe typu takent shoa jak między innymi 'The Voice" w Ósemce TV czy "Top Chef", "The Four" i "X Factor" w 1P.
Flagowymi programami tych anten są programy informacyjne a więc Raport (1P) i Dziennik (Ósemka TV) nadawane kolejno o 19:30 i 18:00. Popularne są też seriale własnej produkcji jak telenowele "Loteria Losu" (1P), Młodzi na start (1P),  "Aleksandra" (Ósemka TV) czy "Dom za miastem"  (Ósemka TV) a także seriale o innych tematykach - zarówno komediowych czy sensacyjnych jak i paradokumentalnych.  Specjalnością tych stacji jest też produkcja własna magazynów a także programów kabaretowych, muzycznych czy widowisk artystycznych - podobnie zresztą też jest w przypadku RTS i Telewizji Korona.

Inne stacje telewizyjne
Nieco skromniej działają inni gracze będący dodatkowymi graczami w sarmackiej telewizji naziemnej - skupiają się oni głównie na filmach i serialach choć i rozrywka czy informacja (w wymiarze do 3 godzin tygodniowo w przypadku trzech największych stacji) też są obecne. Tutaj im mniejsza stacja tym mniej jest rozrywki i informacji a więcej dokumentów, filmów i seriali. Tymi największymi choć nie takimi jak ich większa konkurencja są TV Nova z Hasselandu (ich serwis informacyjny to "Sprawy"), Tele 9 z Baridasu ("Nowiny") i TV Sclavinia ("Kurier") zaś mniejszymi od nich mającymi serwisy informacje o czasie do półtorej godziny dziennie są Express TV ("Obiektyw"), 123.tv ("Fakty"), SST ("Inforama"), Star TV ("Panorama") i  TTS ("Informacje"), TV0 ("24 godziny"), Tele2 ("Reporterzy"), a najmniejszymi stacjami (mającymi serwisy w wymiarze do 30 minut dziennie) są z kolei TV Zone ("Teleskop), BTV ("Express"), PRO7 ("Newstime"), Sat1 ("Flesz"), Kabel1 ("Aktualności"), Kanał 5 ("5News"), ST.TV ("Puls Dnia"), Telekanał ("10 minut") a także ZTV nadający "Sprint" trwający zaledwie 7 minut.
Te większe stacje podobnie jak RTS, TV Korona, 1P czy Ósemka TV posiadają też kanały informacyjne które uzupełniają ich ofertę. Na antenie głównej stawiają jednak bardziej na filmy, seriale, dokumenty, koncerty czy rozrywkę.

Radio
Tutaj pełen opis formatów stacji był w poprzednim numerze "Kroniki" więc go zacytuje:
Cytuję:
W Księstwie Sarmacji istnieje też szereg prywatnych stacji radiowych jak na przykład ogólne MIR FM, Radio ABC, Disco Radio, Radio 6, Gold FM, Melody FM czy Sarmacja FM i jej bratnia stacja Trizondal FM, informacyjne 24 FM i Talk FM, religijne RFM i Radio Minus, rockowe Power FM, Radio X czy klubowe Earth FM, Club Radio. Muzyce klasycznej i filmowej są poświęcone Radio Classic i Klasika FM a jazzowej i chilloutowej Chilli FM i Saksofon zaś z łagodną muzyka istnieje Violin Radio. Powstały one w większości po upadku Radia DUB z RSiT. Działa też mnóstwo stacji lokalnych (m.in Radio Jednorożec w Eldoracie) czy oczywiście publiczne. Obecnie najczęściej słuchana jest Sarmacja FM (38,5%) a za nimi kolejno MIR FM (28,5%) i Radio ABC (24,3%) zaś obecnie słabo radzą sobie publiczne rozgłośnie będące tuż za podium.
Te rozgłośnie możemy znaleźć zarówno w technologii DAB+ jak i FM z nadajników naziemnych Jeżeli chodzi o popularne audycje to są zazwyczaj nimi "poranki" i "popołudniówki" danych stacji ale także listy przebojów "Wyliczanka" w Sarmacja FM i "TOP MIR" w MIR FM.
W stacjach tematycznych popularnością cieszą się z kolei audycje autorskie których to jest tak sporo że nie w sposób jest ich wszystkich wymienić.

3. Sclavinia: Chcemy nowej partii politycznej z naszego regionu i jego nowego życia! Powstaje Stowarzyszenie "Nova" na rzecz kraju Jednorożca.

Minionego weekendu w Sclavinii odbyły się protesty mieszkańców regionu którzy protestowali domagając się utworzenia nowej partii politycznej. Liderami protestu byli Krzysztof Hans (redaktor naczelny "Kroniki") i młoda aktywistka i zarazem prezenterka sclavińskiego oddziału Telewizji Korona p. Aleksandra Jasnewska która to widoczna jest na zdjęciu poniżej:
583lKS2.jpg
Podczas protestu a właściwie kilka godzin po nim doszło do powstania Stowarzyszenia "Nova" z poniższym logiem:
250px-TV_Nova_logo_2017.png
Mające na celu wspólne działanie na rzecz Sclavinii a następnie budowę partii z regionalnymi korzeniami.

Podczas spotkania ustalono zarząd wspomnianego stowarzyszenia:
Cytuję:
Rada Nadzorcza - trzyosobowa:
Prezes Stowarzyszenia i przewodniczący walnego zgromadzenia partii: Krzysztof Hans
Wiceprezes stowarzyszena i przewodnicząca Rady Twórców: Aleksandra Jasnewska
Sekretarz Generalny: Zuzanna Alman
Wiceprezesi pomocniczy: Edyta Głębka, Tamara Starska, Roksana Świętek i Agnieszka Szyszka
Walne zgromadzenie stowarzyszenia - 20 członków:
Prezesi, Wiceprezesi, Sekretarz Generalny oraz:
Agnieszka Morecka
Aleksandra Klatka
Natalia Jakowska
Anna Molewicz
Patrycja Wirzbicka
Karolina Czyżewska
Anna Krytko
Nicola Stanec-Rabecka
Emilia Skarzyk
Katarzyna Kajkowska
Agnieszka Skorzytnicka
Tatiana Niczyń
Anna Dancewska
Agnieszka Czarkowska
Agnieszka Skowitnicka
Skarbnicy: Agnieszka Morecka, Patrycja Wirzbicka
Rzecznik Prasowy: Ida Krasewska (media tradycyjne), Anna Cystka (social media) Agnieszka Morecka i Tatiana Roksa (strona internetowa)
Dział Podpisów: Aleksandra Klatka, Felicja Gratecka, Nikola Narewska, Elena Gierjan, Joanna Kajska, Joanna Kardejska i Lidia Szylecka
Dział Lokalny: Katarzyna Seń, Marta Milewska, Aleksandra Strzyżycka, Karolina Czyżewska, Katarzyna Kajkowska
Dział Prawny: Laura Merch, Michał Hans, Marta Czarnecka, Joanna Gajewska
Doradczynie Prezesów - Anna Melińska, Joanna Lawrecka
Rady Miejskie czyli komitety regionalne wraz z osobami odpowiedzialnymi za budowanie lokalnych struktur - 17 członków + 3 obserwatorów :
Agnieszka Morecka
Tamara Starska
Zuzanna Stadnicka
Roksana Świętek
Edyta Głębka
Emilia Skarzyk
Katarzyna Kajkowska
Aleksandra Strzyżycka
Agnieszka Szyszka
Nikola Stanec - Rabecka
Agnieszka Krenna
Dominika Chwaska
Anna Krytko
Karolina Czyżewska
Zuzanna Alman
Paulina Lichota
Dział kontaktu zagranicznego: Anastasia Witańska, Edyta Słowacka, Natalia Jakowska, Żaneta Skrzylińska

Rada do spraw inicjatyw społecznych:
Anna Rol
Celina Szylowska
Joanna Rębina
Marta Mackiewicz
Miłka Mirecka
Aleksandra Stylis
Agata Czyżewska
Agnieszka Skowitnicka
Martyna Milewicz
Paulina Gasiowska
Urszula Michielin
Katarzyna Seń
Magdalena Musielnicka
Anna Cystka
Natalia Jakowska
Sanna Fielewska
Joanna Kopiewicz

Rada do spraw tworzenia inicjatyw sportowych, kulturalnych i rozrywkowych:
Agata Szyszka
Violetta Kunicka
Marta Gałęzka
Maria Gonicka
Grażyna Pień
Agnieszka Strysińska
Natalia Mylińska
Katarzyna Flin
Wiktoria Wilska
Felicja Kierynek
Dorota Szczecińska
Marta Czarnecka
Natalia Lacewska
Ewa Rąbińska
Agnieszka Skorzytnicka
Marcelina Jaworska Urszula Kanlewicz

Zawiązano też strukturę młodzieżową stoearzyszenia która to zyskała nazwę
"Nova Plus":
Cytuję:
Rada Nadzorcza - trzyosobowa:
Przewodnicząca i przewodnicząca walnego zgromadzenia młodzieżówki Nicola Stanec-Rabecka
Wiceprzewodnicząca - główna zastępczyni przewodniczącej młodzieżówki: Anna Krytko
Sekretarz Generalny: Marta Czarnecka
Skarbnicy: Agnieszka Skorzytnicka i Tatiana Niczyń
Rzecznik Prasowy: Anna Dancewska (tradycyjne media), Marta Czerwonka (social media), Agnieszka Skowitnicka i Nicola Narewska (strona internetowa)
Walne zgromadzenie młodzieżówki - 14 członków:
Prezes + Sekretarz Generalny + Wiceprezes oraz:
Marta Milewska
Aleksandra Zarecha
Marta Czerwonka
Agnieszka Krenna
Nicola Narewska
Agnieszka Skorzytnicka
Agnieszka Skowitnicka
Agata Krawiec
Natalia Mylińska
Emilia Skarzyk

A także stowarzyszenie wspierające - działające na rzecz kobiet - zyskało ono nazwę "Nova 2":
Cytuję:
Rada Nadzorcza - czteroosobowa:
Przewodnicząca i przewodnicząca walnego zgromadzenia: Agnieszka Skowitnicka
Wiceprzewodnicząca - główna zastępczyni przewodniczącej: Joanna Rębina
Sekretarz Generalny: Marta Sakiewicz
Wiceprezes pomocniczy: Aleksandra Satorka
Rzecznik Prasowy: Joanna Rębina (tradycyjne media), Aleksandra Grzywacz (social media), Joanna Myśnik (strona internetowa)
Walne zgromadzenie - 14 członków:
Prezes + Sekretarz Generalny + Wiceprezes oraz:
Joanna Kukla
Aleksandra Grzywacz
Joanna Myśnik
Magdalena Trzyska
Jagoda Sajka
Kinga Podleśna
Ewa Gallecka
Laura Sitek
Aleksandra Grzęska
Katarzyna Kijańska

Jak mówi Aleksandra Jasnewska stowarzyszenie będzie ciężko pracować najpierw podnieść na nogi Sclavinię a potem stać się partią krajową. Wiemy już że będzie ono popierać likwudacje "Ostatecznej na rzecz nowej drogi Konsulatu a teraz już nawet Konfederacji Sclavinii.
sZ1qQTM.jpg
Wtórowała jej widoczna na zdjęciu powyżej Tamara Starska która to stwierdziła że teraz przed "Novą" intensywny czas budowania się po czym dopiero ruszą prace nad jej funkcjonowaniem. Dodaje też ze siedziba mieścić się będzie w Jastrzębcu a oddziały w Eldoracie i Grodzisku. Stowarzyszenie aktualnie kupuje lokale a następnie zajmie się ich urządzaniem tak by z pełną parą ruszyć już wkrótce.
nivkWMl.jpg
Inną działaczką nowego, sclavińskiego projektu jest Edyta Głębka (zdj. powyżej) która to uważa że "Nova" będzie swoistą burzą mózgów dla dobra Sclavinii:
Cytuję:
Nasz region obecnie jest na rozdrożu i szuka pomysły na siebie. Razem możemy mu pomóc oferując swój czas i idee. Stwórzmy swoistą burzę mózgów i pomyślmy co by tu zrobić.
Między innymi te słowa słowa działaczka i dziennikarka (podobnie jak Jasnewska i Starska wywodząca się z Telewizji Korona) wypowiedziała podczas minionego protestu. Czy "Nova" faktycznie będzie nową jakością dla Sclavinii a następnie Księstwa Sarmacji. O tym przekonamy się już wkrótce.


4. Od redakcji: Kilka słów na koniec.
Tymi informacjami kończymy kolejne, tym razem specjalne wydanie Kroniki. Jak zawsze zachęcamy tutaj w imieniu nas i naszego wydawnictwa "Hans Media" do przysyłania własnych propozycji artykułów na prywatną wiadomość do wydawcy gazety. W przypadku ciekawych artykułów jest bowiem planowana nagroda pieniężna.
Tymczasem dziękujemy serdecznie za uwagę. Do przeczytania wkrótce!

Krzysztof Hans i .... - mówimy jak jest

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 697,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Cillian Saerucaeg, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Jak zwykle świetnie.
Pytanie - czy jest możliwość zobaczenia naszych telewizji (RTS i RTS2)? ;D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Świetne! I podpinam się do powyższego pytania.
Odpowiedz Permalink
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
RON w RONie!
A to dobre ;-)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@czartoryski Może nie będzie to coś jak Telewizja V ale coś razem wymyślimy.
Odpowiedz Permalink
Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
@KrzysztofHans mogę studio zrobić w Blenderze, chociaż mam już jedno, które mogę wysłać na pv (ups, reklama hihi)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Poproszę :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Cytuję:
Dodaje też ze siedziba mieścić się będzie w Jastrzębcu a oddziały w Eldoracie i Grodzisku.

Sclavińska partia z oddziałem w Grodzisku?
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Cytuję:
Sclavińska partia z oddziałem w Grodzisku?

Oj tam, oj tam....
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@GuedesDeLima Czemu.nie :,D
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Czy jest szansa na powrot red tomasza sokolowicza, niedoscignionego wzorca lektorskiego sarmackich mediow?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@defloriusz To zależy tylko od niego samego.
Odpowiedz Permalink
GdL
Czy Nova przywróci Jastrzębiec?
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
@GuedesDeLima To jest w planie ale nie tylko.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.