Gazeta Teutońska, Cillian Saerucaeg, 06.06.2020 r. o 14:10
Hrabstwo Loardii - Autaflandia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
CwT9UOb6.png
yV1u8o3X.png

-- Autaflandia --
Łąki, góry, dolina


Cillian wyszedł z pociągu, trafiając na peron. Błękitny Staw był pięknym miejscem, a same jezioro! Lato już tu było, i jakie wspaniałe ono będzie.

Autaflandia jest jednym z czterech powiatów Hrabstwa Loardii. Jest to powiat najbardziej różnorodny, posiadając wysokie szczyty na południu jak i północy, lasy i dolinę na zachodzie, a na wschodzie łąki, wioski, jezioro i step. Jest ona pierwszym z powiatów Hrabstwa, które zostanie dokładnie opisane.
90G4lkjt.png
Mapa Autaflandy, część nowej mapy Loardii z archiw TIGiK

Na południu rejencji znajduje się stolica, leżąc u boku szczytu Mateusza Wilhelma, który jest 2,436 metrów nad poziomem morza. Historia, dlaczego miasto tak głęboko w górach stało się stolicą jest nieznana. Legenda prawi, że kiedyś Autaflandia była pustkowiem, a po tym ludy gór zaczęły budować swoje wioski na stepach. Jednak jak wszyscy wiemy, legendy idzie o kant dupy rozbić.
Andburg leżąc blisko grabicy z Wandystanem jest miastem obowiązkowym do zwiedzenia, jeśli planuje się górską wspinaczkę.


PBfNk575.jpg

Andburg
Pomimo, że Andburg jest stolicą Autaflandii, to właśnie Dema jest największym miastem powiatu. Będąc przystankiem podczas drogi do Andburgu lub Doliny Olbrzymów, miasto wzbogaciło się na handlu i podróżnikach. Dema była tak ważnym miastem na trakcie, że stracenie jego zmusiło Baridajskich rycerzy do wycofania się z Bezdroży.
Z miasta można dojść do Andburga, Zommerlandu, Błękitnego Stawu, Bytowa oraz Flandii.

Jendak nie rozmawiajmy tu o miastach. Dema leży dokładnie na granicy Bezdroży. Bezdroża to step podzielony rzeką Flandią, którego nazwa jest dziś mylna. Kiedyś może nie istniały tam drogi czy wioski, lecz dziś jest inaczej. Bezdroża są stepem zielonym jak i żyznym, kiedyś całkowicie pustym, teraz pełen farm i pól.

T9582XQy.jpg
Bezdroża Autaflandzkie
Oprócz tego, w miasteczkach i wioskach na Bezdrożach jak i prawie w całej Loardii jest popularna jazda konna. Loardyjskie ogiery są szybkie i silne, i właśnie na nie w wyścigach stawia się najwięcej libertów.

Północ Autaflandii jest górzystym jak i wysokim miejscem. Mieszkańcy Białych Gór są znani z własnej odmiany języka gwizdanego, lecz o nim, jak i o górach kiedy indziej.

Jezioro Vanda jest podzielone w pół. Jego południowa część należy do Wandystanu, a północna do Hrabstwa. Miasto Błękitny Staw będąc tuż przy jeziorze gwarantuje wspaniały wypoczynek na lato, jeśli chcę się żeglować, kajakować lub wiosłować. Wandejskim odpowiednikiem Błękitnego Stawu jest Las Vandas, które od lat rywalizuje z ich północnym sąsiadem o to, kto będzie miał więcej drogich łodzi i jachtów.

l59J4xPi.jpg
Błękitny Staw
Dolina Olbrzymów dzieli Białe Góry z Górami Precli. Tam właśnie upadły ostatnie legiony Arpedów, przynosząc koniec agresji zza muru. Pomimo, że i Teutonia i Baridas są stowarzyszeni wraz z sarmacją, nadal dochodzi do kradzieży Loardzkich kóz. W samej dolinie znajduje się taka mała restauracja, gdzie sprzedają dobry rosół.

Teutończyk przywitał się z dziwnie miłym konduktorem. Wkraczając do kabiny skrzywił się, kiedy jego współpasażer, co chyba cztery zimy już w pociągu przesiedział chrapał głośno jak niedźwiedź. "W sumie, kły to on ma."
Następna stacja, Zommerland.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Joanna Izabela, Eugeniusz Maat, Filip I Gryf, Adam Jerzy Piastowski.
Serduszka
6 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Alexander Rose, Joanna Izabela, Eugeniusz Maat, Guedes de Lima, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf, Ludwik Tomović, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr vel Bocian, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.