Rada Ministrów, Adam Jerzy Piastowski, 04.06.2020 r. o 15:19
Oświadczenie Rady Ministrów ws. kryptowalut

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wasza Książęca Mość,
Szanowni Przedstawiciele Samorządów,
Drodzy Obywatele Księstwa Sarmacji.


W związku z działaniami, które podjęte zostały przez jednego z mieszkańców Księstwa Sarmacji, w imieniu Rady Ministrów pragnę jednoznacznie i stanowczo zabrać głos, aby wyznaczyć i określić kierunek prowadzenia polityki rządu.

Chciałbym podziękować JO Diukowi Piotrowi de Zaym za podjęcie się wyjaśnienia tematu kryptowalut, oraz rozpoczęciu ciekawej i intensywnej debaty, dostępnej w wątku Microcoin i co dalej. Lord Protektor Królestwa Hasselandu, na terenie którego koncepcja kryptowaluty została stworzona, przekazał w dniu wczorajszym pocztą konną sprawę pod skrzydła Rządu Księstwa Sarmacji - dziękuję za zaufanie.

Jednocześnie chciałbym wyrazić moje wyrazy uznania dla JKW Andrzeja Fryderyka, który jako Marszałek Trybunału Koronnego, oraz nieoceniony Radca Naczelnej Izby Architektury pomagał zrozumieć mechanizmy funkcjonujące na platformie bitcoin, oraz wskazywał potencjalnie niebezpieczne aspekty korzystania z tego systemu.

Nie sposób również nie docenić merytorycznych uwag płynących ze strony JKM Joanny Izabeli działającej w pierwszej kolejności jako Prefekt Generalny, a także Minister Spraw Wewnętrznych, oraz ze strony Arcyksięcia Wojciecha Hergemona, którego wiedza na tematy związane z pełnionej funkcji Ministra Finansów i Gospodarki jest nie do przecenienia.

Przechodząc do sedna sprawy, moje prywatne stanowisko i opinię o praktyce opierającej się na usługach działających w platformie bitcoin przedstawiłem we wspomnianym powyżej wątku. Nie chcę niczego zmieniać, ani dodawać do tamtej wypowiedzi, ponieważ jest ona aktualna i podtrzymuję każde słowo.

W dużym skrócie i uproszczeniu, dla tych którzy nie śledzili komentarzy pod artykułem "Microcoin i co dalej" wyrażam zasadną obawę, że łączenie kryptowalut mających realne odzwierciedlenie w świecie i mogące wypracować rzeczywistą wartość nie jest i nie może być kierunkiem, w którym Księstwo Sarmacji powinno podążać. Konsekwencje, które mogłyby spaść na Księstwo Sarmacji za umożliwienie działalności tego typu są nieprzewidziane i są obarczone zbyt dużym ryzykiem zagrażającym istnieniu Księstwa.

W związku z powyższym uprasza się o nie umieszczanie informacji na terytorium Korony Księstwa Sarmacji, które zachęcają do inwestycji w bitcoina, tworzące się tam kryptowaluty, wymianę wirtualnych kruszców, oraz prosi się o usunięcie wszystkich linków dających później możliwość przekierowania na realną platformę blockchainową także tych, które są subdomeną. Nie ma zgody na użytkowanie i łączenie liberta jako waluty przyjętej w Księstwie Sarmacji do posługiwania się nią i tworzenia na rynku kryptowalutowym. Zakazuje się jakiegokolwiek powiązania sugerującego, że Księstwo Sarmacji wspiera i zezwala swoim mieszkańcom/obywatelom użytkowanie platform służących do wymiany kryptowalutowej. Uprasza się Szanowną Prefekturę, aby wszelkie przyszłe treści tego typu pojawiające się w naszym systemie informatycznym były natychmiastowo ukrywane.n4x96oVn.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
12 084,00 lt
Ten artykuł lubią: Joanna Izabela, Bartosz von Thorn-Janiczek, Jakub Wysocki, Alexander Rose, Filip I Gryf, Cris Menago, Cillian Saerucaeg, Joahim von Ribertrop von Sarm, Piotr de Zaym, Eugeniusz Maat, Wojciech Hergemon, Andrzej Fryderyk, Oktawian Jacek Osielecki, Henryk Leszczyński, Jakub Wiśniowiecki von Sarm, Tutmozis Grenlandzki, GdL.
Komentarze
Bartosz von Thorn-Janiczek
Mądrze.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Ciekawe. Na początku oświadczenie rady ministrów a następnie prywata. Zastanawia mnie na jakiej podstawie uprasza się o to wszystko i śmiem twierdzić, że powyższe oświadczenie jest dowodem na niezrozumienie czym jest kryptowaluta mimo zaangażowania tak znamienitego grona - można by rzec śmietanki intelektualnej Sarmacji.
A w całej tech historii chodzi tylko o przejęcie kontroli. Wystarczy zajrzeć na stronę autora pomysłu na której znajduje się cały manifest projektu. A nawet można przeczytać jak ogromną rolę ten projekt odgrywa. Co ciekawe można po osobach w to zaangażowanych wyciągnąć wniosek, że jest to próba reaktywacji instytucji, która już istniała w historii mikronacji i cele miała zbieżne z UDM (chyba, nie pamiętam nazwy). Być może nie zainspirowana przez owego jegomościa ale raczej "zwietrzenie okazji".
Odpowiedz Permalink
Alexander Rose
Bardzo dobrze, że takie oświadczenie zostało wystosowane.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Bardzo dobrze, że to oświadczenie jest.

@Artur i co, że prywata?
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@joahimvonribertrop Skoro nie jesteś w stanie pojąć, nie ja będę ci to tłumaczył. Pozwolę sobie zadać ci pytanie, należałeś do gremium konsultującego projekt? wiele by to wyjaśniało :D
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Jakiego znowu gremium?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Pan Artur pisze dość niejasno. Domyślam się - bo nie jestem tego pewien - że chodzi o reaktywację w nowej odsłonie Organizacji Polskich Mikronacji (której przez jakiś czas byłem sekretarzem generalnym). OPM był swoistym, mikronacyjnym ONZ - a p. Cris Menago chce chyba, by UDM była taką mikronacyjną UE. Na co zresztą, podobnie jak na reaktywację OPM, nie ma szans.
Zastanawia mnie, co to jest gremium konsultujące projekt. I o jaką prywatę chodzi? Pan Artur chyba dość słabo zna Sarmację, a wypowiada się jak ktoś wszechwiedzący. Za chwilę okaże się, że w gremium byli jacyś Reptilianie, a Ziemia jest płaska...
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Ja tylko dodam, że kto co zrobi ze swoimi libertami to jego sprawa. Jak znajdzie kogoś, kto mu sprzeda Fiata Pandę za liberty, to może kupić. Tak samo może kupić sobie za liberty kryptowaluty - o ile ktoś je za liberty sprzedaje.

Natomiast Sarmacja nie jest ani portalem służącym do autohandlu, ani też handlu kryptowalutami. Wszelkie takie "transakcje" wykonywane są zatem na wyłączną odpowiedzialność ich stron. Siłą rzeczy oferty i reklamy tego typu będą usuwane.

Jednocześnie przypominam - w Księstwie jest jedna waluta, której wyłącznym emitentem jest Rada Ministrów, a tą walutą jest libert. Brak jest jakiegokolwiek publicznego interesu w zamianie liberta na inną walutę, kontrolowaną przez osobę prywatną.
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
@kaxiu Dodałbym nawet, że ZWŁASZCZA kontrolowaną przez osobę prywatną. A p. Artur wypowiada się niestety jak typowy internetowy troll w tej chwili: "nie rozumiesz? ja nie będę ci tego tłumaczył!" jest niestety objawem trollingu.
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@PiotrdeZaym Tyle pytań, a wystarczy czytać ze zrozumieniem. Co do reszty notatki to ... brak słów ...
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
@BvTJ Brawo! Absurdalna kwestia taki też sposób rozmowy :D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@Artur śmiem twierdzić inaczej. Przede wszystkim jest to stanowisko Rady Ministrów, więc podpisuje się pod nim cała RM - włącznie ze mną. Rada Ministrów jest organem decyzyjnym w tej kwestii, ponieważ to ona kreuje politykę wewnętrzną i zagraniczną (we współpracy z Księciem) Księstwa Sarmacji.

Jeżeli decyzja obecnej Rady Ministrów nie jest satysfakcjonująca - nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować to zmienić w przyszłej kadencji - zdobywając poparcie społeczeństwa.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Ja chciałem tylko sprostować: w żadnym razie swoich wypowiedzi nie zamieszczałem jako Marszałek Trybunału, ani Radca NIA. Jako MTK odmawiałem udzielania jakiejkolwiek wiążącej opinii.

Wszystko co napisałem, pisałem jako obywatel i jest to możliwe do odczytania w komentarzach pod artykułami oraz na discordzie.

Niemniej obywatelsko też popieram i pochwalam zdecydowane działanie Rady Ministrów w sprawie.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Artur
Ciekawe. Na początku oświadczenie rady ministrów a następnie prywata.

@Artur - Proszę nie insynuować. Prywatna wypowiedź w wątku "Microcoin i co dalej" polega na lżejszym przekazaniu informacji tłumacząc konkretnie moje stanowisko tak, aby każdy, zwłaszcza nowy obywatel zrozumiał intencje. Jednocześnie byłbym hipokrytą, gdybym prywatnie twierdził co innego, a jako szef RM pisał co innego, więc nie rozumiem w czym problem.
Artur
Zastanawia mnie na jakiej podstawie uprasza się o to wszystko
Upraszać wg. definicji oznacza prosić usilnie o coś. Kieruję wiec prośbę do wszystkich, podawane argumenty padały w debacie, podstawą jest więc stosowne zachowanie we wzajemnym szacunku i zrozumieniu czego bym oczekiwał od kulturalnych ludzi.
Artur
śmiem twierdzić, że powyższe oświadczenie jest dowodem na niezrozumienie czym jest kryptowaluta mimo zaangażowania tak znamienitego grona - można by rzec śmietanki intelektualnej Sarmacji.
Nie przeczę, nie rozumiem wszystkich mechanizmów, ale biorąc na chłopski rozum pewne fakty stwierdzam pewne zagrożenia, które potencjalnie mogą wyniknąć, a za które odpowiedzialności nie chciałby brać nikt jak przyjdzie co do czego.
Andrzej Fryderyk
Ja chciałem tylko sprostować: w żadnym razie swoich wypowiedzi nie zamieszczałem jako Marszałek Trybunału, ani Radca NIA. Jako MTK odmawiałem udzielania jakiejkolwiek wiążącej opinii.

@AF Oczywiście, zgoda. Zamieszczałeś jako obywatel mający sporą wiedzę płynącą z doświadczenia na zajmowanych stanowiskach... w tym chyba możemy się zgodzić, za co chciałem podziękować.
Odpowiedz Permalink
Oktawian Jacek Osielecki
Zgadzam się w 100% z oświadczeniem.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
RATUJCIE LIBERTA!
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Pan Artur jest dosłownie rozbrajający...
Cytuję:
Tyle pytań, a wystarczy czytać ze zrozumieniem.
Aha, No tak. Że ja na to nie wpadłem?!
Cytuję:
Co do reszty notatki to ... brak słów ...

Współczuję. No, brak słów jest naprawdę ciężką przypadłością.

Czyli to prawda. Pan Artur = troll. Przykre.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Chcialem tylko sprostowac jedna rzecz
Cytuję:
W związku z powyższym uprasza się o nie umieszczanie informacji na terytorium Korony Księstwa Sarmacji, które zachęcają do inwestycji w bitcoina, tworzące się tam kryptowaluty

Z tego co mi wiadomo to do dzisejszego dnia przynajmniej przez ten okres ktory jestem tutaj nikt nigdy nie promowal inwestycje w Bitcoina!!!

Jestem coraz bardziej przekonany ze nadal moja koncepcja nie zostala dobrze zrozumiala.

Owszem moja wina sam zle to wytlumaczylem
Odpowiedz Permalink
Arsacjusz Basenik
Na to czekałem
Odpowiedz Permalink
GdL
By jakakolwiek podobna inicjatywa miała szansę powodzenia (i przy okazji zdobycia zaufania Sarmatów) potrzeba przejrzystego wyjaśnienia i jasnego rozgraniczenia wirtuala od reala. W tym przypadku wydaje mi się, że tego zabrakło. Uważam, że Rząd wykazał się dużą odpowiedzialnością w tym przypadku. Rozumiem jednak, że decyzja ta nie wszystkim się podoba.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.