Gazeta Teutońska, Cillian Saerucaeg, 02.06.2020 r. o 00:25
Złość 2

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
CwT9UOb6.png
72jv8tQ9.png
Zauważyłem, albo mi się tak wydaje, że Złość się bardzo przyjęła. Pierwszy artykuł artykułem na medal jest chyba bardzo Dobrym "wynikiem". Postanowiłem, że opublikuję kolejną kolejne takie sobie wydanie na sto dni panowania Księcia Filipa. Więcej w Złości radości. Chciałem napisać coś większego, jakiś artykuł i go sprzedać, ale nie wyszło mi z pisaniem. Dla zainteresowanych, jest na samym dole.
542jic18.png
"Sto Dni"
Oryginalnie, to miał być znaczek, jednak nie potrafię ładnie tego zmieścić by zamienić to w znaczek. Cóż. Jego Książęcej Mości życzę kolejnych długich dni rządzenia.
exODi6f6.png
"Przestępstwo"
Uważam to za moje najlepsze dzieło, które do dzisiaj zrobiłem. Chaotyczne, brudne lecz najlepsze. Mężczyzna czy kobieta? Królowa Joanna czy inna męczennika? Może jezus bez brody?
Cvh3c89E.png
"Smutek młodego człowieka"
Narysowałam to jako taki sobie trening. Nie jest to oryginał, lecz jestem ciekawy czy ktoś pozna.

A teraz, krótki, nie interesujący "artykuł" na temat aktywności.

Chyba każdy z nas wie, lub słyszał że nad Pollinem zawisł cień mgły. Ta mgła, jest jeszcze daleko. Pomyślne wiatry mogą ją rozhuśtać, jak nierealny wiatr co przebija się przez biały dym z marlboro.
Mgła ta zwana jest Realiozą. Jednak, czy faktycznie ona tu jest? Czy jest ona jedyne złym potworem w ciemności, który po włączeniu lampy okazuje się być krzesłem z przewieszoną bluzą?
Nie potrafię na to odpowiedzieć. Kiedy mój ołówek robi slalony po białej, taniej kartce nie sprawdzam statystyk. Nie czytacie White Paper'u(Ang - Biały Papier, raport na temat danego problemu i na niego rozwiązania.) czytacie moje myśli.
Jeśli kryzys aktywnościowy ma skończyć się fatalnie, nie będzie to ani w tym roku ani następnym. Podejrzewam, że jeśli mikronacje nic nie zadziałają, ostatni bastion tej społeczności internetowej padnie gdzieś w 2022.
To bardzo długa droga, nie?
Mikronacje istnieją gdzieś od 2000, więc to chyba długa droga.
Ale czemu mikronacje mają ten kryzys?
Niektóre wątki przytłaczają. Jak piętnastolatek, zaczynający liceum, ma się orientować w dzienniku prawnym? Jeśli jego marzeniem było zostanie internetowym policjantem, jego "marzenie" zostanie zgniecione pod naporem nauki prawa?
Wiem, gdzie idziecie myślami. Nie. Nie proponuje zmniejszyć ilości prawa.
W wielu grach czy społecznościach internetowych, istnieje pozycja patrona. Pomagają oni wprowadzić nowych graczy i nowych członków społeczności do właśnie społeczności, czemu nie istnieje coś takiego o tu, w mikronacjach?
Czemu nie ma wyluzowanej osoby z stażem, która zna się na prawie itp. do której możemy napisać różnej maści pytania?
W teorii, wystarczy znaleźć sobie przyjaciela. W praktyce, guzik "Znajdź Patrona" byłby znacznie lepszy.
Teraz tak sobie myślę, że miałem nie dawać własnych odpowiedzi na to pytanie. No cóż.
Mikronacje na razie żyją. Są mniej żywe niż w 2017, ale żyją. Strony na fejsbuku, instagramy niestety nam nie pomagą, jeśli czterdziestoletni mężczyzna z siwizną na awatarze będzie próbował werbować nastolatków do tej społeczności
44LNct2A.png
Powinniśmy w końcu przyjąć fakt, że mikronacje to gra, taki w sobie Roleplay, i powinniśmy go reklamować jaki taki w sobie roleplay. Mikronacje żyją, ale umrą, jeśli nic nie zrobimy. Nawet ja, osoba która nie jest tu więcej niż miesiąc, wie o tym.


Ps: za literówki, jeśli są, sorry
Serduszka
9 846,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Fryderyk, Eugeniusz Maat, Alexander Rose, Oktawian Jacek Osielecki, BetelRigSun (Karol von Sarm), Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Guedes de Lima, Joahim von Ribertrop von Sarm, Joanna Izabela, Felix Polon von Sarm, Adam Jerzy Piastowski, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Wojciech Hergemon, Henryk Leszczyński, Juliette Altrimenti, Timan Demollari, Jakub Wiśniowiecki von Sarm.
Komentarze
Joanna Izabela
Mówienie o umieraniu mikronacji są zawsze, jednak ktoś zawsze się trafia. Po ostatnich wydarzeniach wydaje mi się, że na masowy napływ młodych ludzi nie jesteśmy przygotowani. Trochę inne realia, trochę inne oczekiwania. Trudno niektórym się pogodzić, że nie ma się na własność państwa od razu, że zasady są trochę inne. Na pewno trzeba pomagać, idea patrona jest dobra ale tylko jeżeli idzie w parze z kompleksowym samouczkiem. Jeżeli są chętne osoby do pomocy w takim to je przygarnę.
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
Jaki 40 letni mężczyzna ;)
Ja nawet połowy tego nie mam.

A jeśli chodzi o pomysł to wydaje mi się bardzo dobry. Napewno to pomoże się odnaleźć to wszystkim nowym. Ale potrzebna jest osoba o dużej cierpliwości i długim stażu. I sporej ilości czasu.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
"Chyba każdy z nas wie, lub słyszał że nad Pollinem zawisł cień mgły." Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie dodać, że to ostry cień mgły.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Wystarczy się wylogować po kolei i może Sarmacja wreszcie zdechnie. Dupa, zostanie Piastowski i będzie sam sobie sterem, marynarzem i okrętem. Lubię się śmiać z typa i wchodzę tu czasami.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Muszę sie zgodzić z treścią artykuły (o dziełach sztuki mogę powiedzieć jedno - rewelacja!).

Obraz może być przytłaczający, lecz przyszłość jest w "ruchu". Może nasze realistyczne prognozy sir nie sprawdzą?

*jak na razie widać Sarmacja trzyma się w ryzach, tylko pytanie, ile na to nakłada się kłótni i sporów. Są czynnikiem aktywnościowym, ale czy na dłuższą metę?
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
Może się nie sprawdzą, jednak lepiej działać niż siedzieć na dupie, nie?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.