Dwór Książęcy, Filip I Gryf, 29.05.2020 r. o 15:43
Tytuł nieprzyciągający uwagi [rocznica za nami, co przed nami]

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
AG866.pngPT Obywatelki i Obywatele Księstwa,


R
ocznica 18-lecia Księstwa już za nami - oddając cześć naszym v-przodkom, nie zapominając o naszej historii i tradycji, dziedzictwie mikroświata czekamy z niecierpliwieniem na kolejne rocznice, które uświadamiają nam nasz sens działania w Rzeczpospolitej Sarmackiej i pobudzają do dalszej aktywności. Ostatnimi dniami ratyfikowane zostały traktaty o stowarzyszeniu (kolejno) Teutonii i Baridasu z Księstwem Sarmacji, co nie zostało przeoczone przez wielu obserwatorów...

Na pewno jest to moment przełomowy i wierzę, że również piękny symbol Sarmacji - Rzeczpospolitej Sarmackiej, w której skład wchodzą Baridas, Hasseland, Teutonia, Sclavinia i Starosarmacja. Nasze drogi się nie rozchodzą, wręcz przeciwnie - ufam, że jest to nowa karta w naszych dziejach - "biała", "czysta". Nie zapominając o radościach i smutkach, zwycięstwach i porażkach, które są cennymi doświadczeniami i wskazówkami, jak budować wzajemne poczucie zaufania i współpracy.

Słychać różne głosy - jedni są zadowoleni z takiego obrotu spraw i są zmotywowani do dalszej mikronacyjnej działalności, inni wieszczą nam upadek i przedstawiają najczarniejsze scenariusze. Mogę przyznać, że nie wiadomo, co się stanie za parę lat, a może nawet szybciej, czy niedawne świętowanie pięknej rocznicy zamieni się w lament pogrzebowy. Jednak zamiast tylko zastanawiać się nad przyszłością trzeba zatroszczyć się o to, aby te najgorsze scenariusze się nie spełniły.

Doba wymierania mikroświata, spadek osób przychodzących i zostających jest strasznym widmem, ale rzeczywistość kształtuje się inaczej. Nowi obywatele pełni energii i zapału, z różnymi pomysłami, które mogą w Sarmacji zrealizować jest idealnym przykładem na to, że jeszcze to nie ten moment, by mówić o kryzysie. Mogę nawet powiedzieć, że po nieszczęśliwym roku 2019, kiedy gros obywateli odeszła lub rozeszła się po innych mikronacjach, a cały aparat państwowy był zagrożony - udało nam się taki "kryzys" przezwyciężyć i mam nadzieję, że i zwalczyć.


C
o jednak robić dalej? Skoro już nie ma kryzysu, czy możemy spać spokojnie? Na pewno musimy zakasać rękawy i odbudować to, co nas wyróżnia wśród innych - samorządy. Jest to element, który nadaje nam kolorytu i atrakcyjności, daje młodym Sarmatom jak i już doświadczonych, starszych "kolegów" pole do popisu i rozwoju swoich umiejętności, często na wagę złota.

Jednak nie możemy też zapomnieć o współpracy w ramach Rzeczpospolitej i aktywnego udziału w aparacie centralnym, przedstawicielskim. Silna Sarmacja, silne samorządy i odwrotnie. Jest to relacja, która daje nam wielkie korzyści i w dobie problemów demograficznych jest pewnego rodzaju symbiozą. Nie wyobrażam sobie istnienia Sarmacji bez Baridasu, Hasselandu, Sclavinii, Teutonii i Starosarmacji...

Dlatego będę popierał wszelkie inicjatywy, zarówno odgórne jak i te oddolne, które będą miały na celu wzmocnienie Sarmacji, ochrony jego granic i suwerenności. Po ostatnim Kongresie widać, jak wielką siłę sprawczą ma każdy z nas. Cegła po cegle, takie inicjatywy umacniają naszą wspólnotę i jest to widzialny znak, że "jeszcze Sarmacja nie umarła, póki my v-żyjemy"...

P
ostanowiłem zrobić potężny wdech i wydech, zregenerować swoje siły i zapasy energii (internet też ;-D ). Regencja zacznie się jutro i potrwa do następnej soboty. Jednak cały czas będę dostępny, wszelkie sprawy będzie wykonywał Regent, którym został mój Prześwietny Ojciec. W razie nagłych i pilnych spraw na pewno będę informowany i podjęcie decyzji będzie jak najszybciej.

Raduj się Sarmacjo!

Z wyrazami szacunku,


Zu3FuKPP.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
10 907,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Cris Menago, Felix Polon von Sarm, Cillian Saerucaeg, Artur Jarowit, Alexander Rose, Wojciech Hergemon, Joanna Izabela, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, BetelRigSun (Karol von Sarm), Eugeniusz Maat, Andrzej Fryderyk, GdL, Julian Fer at Atera, Adi Alatristé, Laurẽt Gedeon I, Jakub Wysocki, Adam Jerzy Piastowski, Sir Stronisław, Oktawian Jacek Osielecki.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Udanego wypoczynku wobec tego!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Również z nadzieją patrzę na wspólną przyszłość Sarmacji i Teutonii po podpisaniu traktatu. W końcu, po naprawdę wielu latach i wielu niepotrzebnych słowach - odkłamano historię. Nie jesteśmy w końcu traktowani jako jakaś piąta kolumna, tylko jako partner, z którym można razem budować przyszłość. Cóż, czekałem 14 lat i niezmiernie mnie cieszy to że doczekałem. Pytanie czy w nowym porządku Starosarmacja nie powinna trafić bardziej bezpośrednio pod berło Filipa I Gryfa - ale to już raczej pytanie do Księcia i mieszkańców.
Odpowiedz Permalink
GdL
Nie wyobrażam sobie Sclavinii poza Sarmacją. :) Vivat Księstwo! Vivat Książę!
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
:O
:0
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Nie pozostaje nic innego jak tylko zgodzić się z przedstawioną treścią i życzyć wszystkim powodzenia w znalezieniu swojej drogi.
Odpowiedz Permalink
Sir Stronisław
Precz z socjalizmem! Niech żyje Książe!
Odpowiedz Permalink
Oktawian Jacek Osielecki
Jako nowy członek społeczności mogę powiedzieć, że po pierwszym dniu mam ochotę zostać na dłużej. Nie wiem, jak wyglądały wcześniejsze czasy ale mam nadzieję, że uda się w dalszym ciągu rozwijać idee mikronacji.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.