Mikrocoin #01
Seria wydawnicza: Mikrocoin

lrrJxp4x.jpg

Czym jest pieniądz?
pytanie absurdalne (oczywiste) przecież każdy z nas wie czym jest ten pieniądz! ale okazuje się że jest to pewnego rodzaju technologia która jest zakorzeniona w nas tak gleboko w ludziach że nie potrafimy wytrzymać pięcio minutowej rozmowy z 4 latkiem na ten temat, jeżeli nas zapyta:

  • Tato ile jest pieniedzy?
  • Skąd się biorą pieniadze?
  • Dlaczego tato ja nie mogę sobie wydrukować jeśli potrzebuje?
  • Dlaczego to nie jest legalne?
  • Co zrobić żeby mieć więcej?

… potraficie wymienić jednego człowieka w polsce który decyduje o tym aby uruchomić prase drukarską i wydrukować pieniądze?
… potraficie wymienić ile w polsce jest fizycznie złotówek? – najważniejsze że ktoś wie (he) to jest najlepsza odpowiedź!

Nagle okazuje się że te oczywiste pytania zaczynają być trudne i mówimy - synku! idź odrób lekcje bo za trudne pytania zadajesz.

Dlaczego przytoczyłem te pytania? żeby wam powiedzieć że pieniądz to jest technologia i teraz okazuje się że w polsce mamy w obrocie 241 miliardów złotówek, a w systemie bankowym mamy ponad trylion 300 miliardów złotych 6 razy więcej pieniędzy jest cyfrowym zapisem gdzieś w jakieś wewnętrznej księdze rozrachunkowej banków…

Każdy z was może stworzyć nowy pieniądz – mam na myśli cyfrowy żeton który jest między innmi kryptowalutą taką jak Mikrocoin

UDM
już wkrótce uruchamia usługę emisji personalnych tokenów, czyli cyfrowych walut.

Chciałbym żebyście zrozumieli że nie ma czegoś takiego jak fizyczny pieniądz, większość pieniądza jest cyfrowa. I teraz uwaga! kryptowaluty niczym się nie różnią w swojej esencji od tego co używamy dzisiaj pozatym że sa sprawiedliwym, globalnym, programowalnym, dostępnym dla każdego, otwartoźródłowym pieniądzem.

Przykład
Macie 1000zł bierzecie i zanosicie je do banku, dajecie pani - pani bierze wkłada do sejfu a później dopisuje paluszkiem do waszego konta na komputerze (w takim bardziej skomplikowanym excelu) jakieś jednostki, w polsce są to zł, w eurpoie euro, sarmacji libert, i teraz taki Mikrocoin czy inne kryptowaluty są tym samym, są księgą rozrachunkową gdzie jest napisane kto ile posiada aktualnie jakiś jednostek.

Jest jedna istotna różnica między tymi księgami, ta bankowa jest zamknięta ma tylko bank do niej dostęp i nie wiadomo kto ile ma, czy dopisują , czy piorą a w przypadku Mikrocoina ta księga jest otwarta i trasparętna wyobraźcie sobie że można zobaczyć ile pieniędzy jest na jakimś koncie i każdy może to zobaczyć, każdy widzi każdy przelew, ale nie wolno żadnego przelewu zatrzymać, skasować, cenzurować, każdy może wykorzystać tę trasparetną sieć która jest zdecentralizowana to oznacza że nie ma tylko jednego komputera który zarządza tą siecią, nie ma funadcji, prezesa, firmy która tym zarządza - tylko ta sieć zarządzana jest prez setek tysiecy komputerów na całym świecie i każdy z tych komputerow jest totalnie równy jest to globalny protokół wymiany wartości i teraz Mikrocoin to jednostka rozliczeniowa w takim globalnym systemie transakcyjnym.

Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer UDM
Cris Menago
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 006,00 lt
Ten artykuł lubią: Felix Polon von Sarm, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Tutmozis Grenlandzki, BetelRigSun (Karol von Sarm), GdL.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Mam kilka pytań.
1. Kryptowaluty się nie emituje. Kryptowaluta generuje się w oparciu o węzły przeliczające sumy kontrolne dla transakcji. Wobec tego w jaki sposób UDM planuje wprowadzić w obieg walutę?

2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa waluty, transakcje musi przeliczać wiele niezależnych węzłów. W jaki sposób UDM planuje to zagwarantować?

3. Kto będzie tego używać?
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Cytuję:
1. Kryptowaluty się nie emituje. Kryptowaluta generuje się w oparciu o węzły przeliczające sumy kontrolne dla transakcji. Wobec tego w jaki sposób UDM planuje wprowadzić w obieg walutę?
znowu walka slow :) UDM wygenerowalo tokena na blockchaine WAVES jutro oficjalny artykul na ten temat
Cytuję:
2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa waluty, transakcje musi przeliczać wiele niezależnych węzłów. W jaki sposób UDM planuje to zagwarantować?
jak wyzej wspomnialem jest to oparte na blockchaine
Cytuję:
3. Kto będzie tego używać?
kazdy na calym swiecie moze go juz w tej chwil zakupic na oficialnej gieldzie https://waves.exchange/ ale zadaniem UDM jest aby wszsytkie mikronacje uznaly za walute alternatywna lub tez nawet glowna - pierwsi czlonkowie dostana na start od UDM okreslona liczbe waluty
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
Sądzę, że mikronauci lubią swoje liberty czy inne waluty, i sądzę że państwa lubią kontrolować ich wartość i ilość w obiegu.

Mam małą wiedzę jak wygląda system kryptowalut, lecz zakładam się generowanie w jakimś serwisie nie jest jakoś bezpieczne, i nie sądzę że mikronacje oddadzą bezpieczeństwo swojej gospodarki jakiemuś bitcoinowi
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@ZwariujeZaraz polecam wiecej lektury na temat krypto! na dzien dzisiejszy nie ma bezpieczniejszej technologi od blockchaina
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@crismenego Ok, to pytanie kolejne. Może pomocnicze. Kto generuje walutę?
Odpowiedz Permalink
Cillian Saerucaeg
@crismenego nie chcę wydawać pieniędzy w mikronacjach a chcę mieć zabawę. Podziękuje
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@ZwariujeZaraz prosze bardzo. Moim zamiarem tez bylo stworzenie tego do zabawy lecz skutkiem ubocznym jest to ze mozna tez realnie zarobic, powtarzam tylko mozan! to taki przyjemny skutek uboczny
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@AF w przypadku Mikrocoina zrobilem to ja... Ale kazdy czlowiek posiadajacy wiedze z programowania na blockchaine oraz srodki na pokrycie kosztow moze sobie wygenerowac wlasnego tokena - kryptowalute - pytanie tylko czy ma na to pomysl co zrobic z tym dalej
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@crismenego No właśnie. Więc jaki jest interes państwa jest w tym, aby przyjąć jako swoją walutę, której nie dość że nie jest w stanie emitować, to dodatkowo wszystkie wyemitowane pieniądze ma jakiś typ, których tylko jakąś część odstąpi państwu?
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Kolenje odcinki juz sa gotowe w naszej instytucji: https://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/1008
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.