Akademia Neksjalistyczna, Janusz Zabieraj, 29.05.2020 r. o 11:01
Reinkarnacja, czyli ponowne wcielenia dusz w mikroświecie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Cytuję:
Wydawnictwo Akademii Neksjalistycznej pragnie zaprezentować publikację ks. prał. doc. dr net. Janusza Adama Zabieraja SJ, która stała się podstawą nadania mu stopnia naukowego doktora netowego. Praca porusza problematykę reinkarnacji, czyli procesu ponownego wcielania się dusz mikronautów w coraz to nowe avatary. Empiryczne doświadczenia przebywania mikroświecie pozwalają postawić tezę, zgodnie z którą reinkarnacja, a właściwie metempsychoza, jest procesem powszechnym i co więcej – stanowi jedną z najważniejszych cech, za pomocą których odróżniających świat wirtualny od świata realnego.

W publikacji omówieniu wpierw podlegają najważniejsze pojęcia związane z tytułowym procesem, jak również przedstawione zostają zapatrywania odnoszące się do reinkarnacji trzech religii – mazdaizmu, rotryzmu oraz Świadków Wieniawy, a także filozofii – idealizmu A. Swarzewskiego i koncepcji A. Montserrata. Te trzy religie oraz dwie filozofie zawierają bowiem nauki dotyczące omawianej problematyki. Na zakończenie autor odnosi się do relacji reinkarnacja – istota mikroświata oraz prezentuje własną teorię związaną z tym zjawiskiem.

Serduszka
11 267,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Alexander Rose, Felix Polon von Sarm, BetelRigSun (Karol von Sarm), Wojciech Hergemon, Joanna Izabela, Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Jakub Wysocki, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Cillian Saerucaeg, Eugeniusz Maat, Andrzej Fryderyk, GdL, Adam Jerzy Piastowski, Adi Alatristé, AH044, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ciekawe!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@Zabieraj @PiotrdeZaym Jestem pod wrażeniem i mówię to bez żadnej ironii. Temat jest ciekawy, praca zrobiona porządnie (choć nie ukrywam, że część tylko przejrzałem, jeśli chodzi o zagadnienia okołofilozoficzne to tracę skupienie najpóźniej kilka wieków po atomizmie). Gdyby wszystkie nadania wirtualnych tytułów zawodowych i naukowych miały podobną podstawę - miałoby to naprawdę sens. Widziałem już prace licencjackie bronione na publicznych uczelniach, którym poświęcono znacznie mniej zaangażowania (pomijam objętość, która zresztą jest jedynie wyznacznikiem objętości ;)).
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@kaxiu Bardzo dziękuję za uznanie. Jest mi miło.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Cóż, przede wszystkim gratuluję osiągnięcia tytułu tak znakomitą pracą. Cieszę się również, że HAN ma tak zdolnych studentów.

Chciałbym odnieść się do pracy doktoranckiej, natomiast najpierw wymagać to będzie ode mnie gruntownych przemyśleń, a także ubrania tego w jakoś brzmiące słowa ;)

Jestem też pod wrażeniem, że chociaż praca jest naprawdę spora, to jednak przez cały czas udało się autorowi skupić uwagę czytelnika (przynajmniej moją). Nieczęsto się zdarza, aby dłuższe prace dawały mi przebrnąć od początku do końca, więc z całą pewnością mogę stwierdzić, że ta jest naprawdę wyjątkowa.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@Zabieraj to niewątpliwie najlepszy student jakiego kiedykolwiek miała HAN! Co do prac licencjackich to hmmm faktycznie, czytałem rozmaite - i na pewno niejedna była pisana z mniejszym zaangażowaniem...
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ej, a nie wstyd wam się tytułować księżmi?
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
Dziękuję za pozytywne komentarze. W ramach Akademii będę kontynuował badania neksjalistyczne czy też mikrozoficzne. Będzie też możliwość studiowania i pracy naukowo-dydaktycznej. Wkrótce wszystko ogłoszę, czekam teraz tylko na grafika na logo.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
A ja chciałem zaapelować do HAN i Hasselandu, do @PiotrdeZaym i @SantiVilarte żeby dzieła studentów nie pozostawały na dyskach google. Macie FTP Hasselandu, powinno to wystarczyć, ale jak będzie potrzeba to dla HAN na pewno znajdzie się osobna subdomena.

To jest zbyt wartościowe, by zginęło w odmętach googlowych. Wrzucajcie to na nasze serwery!

W razie czego deklaruję swoją wszelką pomoc. Ale jestem pewien że @AFvTD ogarnie w razie potrzeby. Zachęcam. Mocno.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@AF Czy WKM pomoże też w ten sposób Akademii Neksjalistycznej i jej przyszłym pracom?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Zabieraj Przyznam że nie śledziłem powiązań Akademii Neksjalistycznej i HANu – byłem przekonany jest ona oddziałem HANu, dlatego też mówiłem w wypowiedzi o HAN.

Dla porządku i celów historycznych najlepiej jest, jak mimo wszystko jak najwięcej prac jest gromadzonych w jednym miejscu, niż jak rozbija się to po wielu podmiotach, często jednoosobowych. I trochę też widzę w tym rolę HANu, jako że ostatnio produkuje wiele prac.

Dlatego też trochę liczyłem, że HAN, które ma większe zaplecze osobowe i również produkuje wiele wartościowych prac w ramach swojej działalności, podejmie się działań agregacyjnych. Jeśli jednak będzie wola, by robić to samodzielnie – jak najbardziej rozumiem i również postaram się pomóc.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@AF Rozumiem. Na pewno wszystkie moje prace zostaną na dysku Google. Mam nadzieję, że inni pracownicy AN, jeżeli będą czy studenci, też będą tak robić. Prace nie mogą zniknąć.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Zabieraj Z dyskiem google różne rzeczy się dzieją. Dlatego lepiej, jakby znalazły się na serwerach Księstwa.
Odpowiedz Permalink
GdL
Szanuję za wykonaną pracę; domyślam się, że pozycja ta nie powstała na przysłowiowym kolanie.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Akademia Neksjalistyczna, jak rozumiem, to jakaś nowa instytucja naukowa - na HAN neksjalizm oczywiście pozostanie, bo tu w v-świecie się zaczął.
Odpowiedz Permalink
Janusz Zabieraj
@PiotrdeZaym Tak, AN to nowa prywatna szkoła wyższa. Chciałbym, aby wykładane były na niej różne przedmioty. Neksjalizm ma spajać te dziedziny wiedzy. Natomiast dla zasług prof. Zayma jako prekursora v-neksjalizmu, Akademia nada tytuł honorowego doktora.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
W końcu coś godnego uwagi, co czyta się z zainteresowaniem. Tego typu opracowań zrobionych z pasją i przekonaniem nam trzeba!
Odpowiedz Permalink
AH044
Dziękuję Koledze za ujęcie w opracowaniu.
Jeśli chodzi o samą publikację - chylę czoła. :)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AF na pewno to zabezpieczymy, dopóki w ogóle sprawa ze stroną Hasselandu się wlecze, to będę magazynował i zbierał takie teksty, oczywiście za zgodą twórców, żeby docelowo utworzyć jeden zbiór hasselandzkich tekstów literackich i naukowych.

A swoją drogą, ten system przypisów nie jest zbyt popularny ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.