Nowe rozdanie w finansach publicznych

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Zgodnie z moją wyborczą obietnicą - dzienny podatek w obecnej formie został zniesiony. Ustawa została ogłoszona dzisiaj, przy czym poszczególne zmiany wchodzą w życie w chwili ich wprowadzenia przez NIA, lecz nie później niż w ciągu 30 dni od ogłoszenia. Będę postulować, aby uchylenie podatku dziennego wprowadzić niezwłocznie, jeszcze przed opracowaniem wszystkich funkcjonalności.

W miejsce uchylanych podatków wprowadzona została możliwość nakładania podatków przez prowincje - czy i w jakiej formie prowincje to uczynią - czas pokaże. Wątpię jednak, że podatki te będą równie wysokie jak obecne - siłą rzeczy prowincja wprowadzająca wysoki podatek naraża się na utratę mieszkańców. Dodatkowo z podatków zostały w całości zwolnione instytucje użyteczne społecznie - tak aby znacznie ułatwić tworzenie funkcjonalności typu SG (system gospodarczy).

Dodatkowym przepisem stymulującym sarmacką gospodarkę jest wprowadzenie dotacji dla inicjatyw generujących obrót liberta w sposób systemowy (wszelkiej maści sklepy, galerie, gry itd. oparte na oskryptowaniu) w wysokości do 50.000 lt. Kwota - w razie przyznania dotacji - będzie wypłacana bezpośrednio wykonawcy rozwiązania - zatem pomysłodawca inicjatywy dostanie stronę "pod klucz".

Jednocześnie informuję o dalszych planach odnośnie do polityki finansowej. Na chwilę obecną dysponujemy ogromnym nawisem środków (kilka milionów libertów), które są wpuszczane z powrotem w prawdziwy obieg (w miejsce przelewania ich między kontami podatkowymi). Wraz ze spadkiem ilości środków zostanie wprowadzona mniej rozrzutna polityka finansowa, a jednocześnie rozpoczęte zostaną próbne małe emisje liberta - docelowo równoważące budżet.

Przypominam również, że już jakiś czas temu odstąpiono od pobrania zaległych podatków. Mam nadzieję, że wprowadzane zmiany wpłyną pozytywnie nie tylko na poczucie sprawiedliwości systemu fiskalnego, ale również i na postrzeganie liberta oraz jego rzeczywisty obrót w gospodarce.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Eugeniusz Maat, Filip I Gryf.
Serduszka
6 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Cillian Saerucaeg, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Fryderyk, Timan Demollari, Joanna Izabela, Joahim von Ribertrop von Sarm, Eugeniusz Maat, Alexander Rose, BetelRigSun (Karol von Sarm), Filip I Gryf, Ludwik Tomović, Adam Jerzy Piastowski, GdL.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.