Hans Media, Krzysztof Hans van der Ice, 19.05.2020 r. o 01:16
Kronika 19/05/2020 nr. 18
Seria wydawnicza: Kronika

9a6KYlmL.jpg
Czołówka (grafika) : https://youtu.be/arZJASTA7Ys
Wydanie nr. 18 z 19 maja 2020 roku.
1. Stopka Redakcyjna:
Pora na kolejne wydanie Kroniki. W tym numerze opowiem ważne informacje o konkursie Our Sound!

2. Sarmacja/Trizondal: 10 lat Konkursu Piosenki Our Sound
uid_4ce9eefbb2d9f1dda4f10587fd3355661553520915960_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.jpg
Dokładnie 10 lat temu 2 maja o 19:48 wpisem na forum Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu powołany został konkurs piosenki Our Sound:
Cytuję:
Jak wiadomo leży sprawa Mikrowizji którą miało nam zrobić Neopolis. Wpadłem na pomysł byśmy sami zrobili taki międzymikronacyjny Konkurs Piosenki. Dzięki tej konkurencji naszej strony może Neopolis przypomni sobie o Mikrowizji. Co o tym sądzicie ??
Nazwę konkursu czyli "Our Sound - Micronation Song Contest" wzorowałem jakby co na Azjatyckim odpowiedniku Eurowizji który wystartuje w listopadzie.
To właśnie te słowa powołały wydarzenie będące rozrywkowym odpowiednikiem V-Mundialu dla Polinu i to pomimo że sami mieszkańcy RSiT uda się zrealizować. A jednak - heroiczna praca Krzysztofa Hansa (wtedy Polanda) przez kilka miesięcy spowodowała że wydarzenie obecnie po 10 latach stało się wręcz kultowe a co edycje w stawce możemy znaleźć blisko 20 v-państw a przez całą dekadę przetoczyło się ich aż ponad sześćdziesiąt. Co najlepsze pomysłodawcy inicjatywy pomysł chodził po głowie już od października 2009 roku kiedy to Krzysztof Poland (Hans) na wspomnianym wcześniej forum zapytał się jak wygląda sprawa z podobną inicjatywą którą chciało zrobić Neopolis:
Cytuję:
O ile wiem dawniej był pomysł zrealizowania pomysł zrealizowania Konkursu muzycznego podobnego do Eurowizji. Czy ten pomysł został zrealizowany a jeśli tak to ile miał edycji. Chciałbym się też zapytać czy jest szansa na odnowienie tego pomysłu bo mógłbym pomóc w jego realizacji.
Tamten projekt ograniczał się tylko do piosenek nagranych przez obywateli mikronacji. Pomysł się nie przyjął stąd inicjatywa z Neopolis upadła ale to jednak na jej bazie w RSiT powstało Our Sound. Kluczem do sukcesu okazał się autonomiczny wybór formy piosenek przez kraje które mogły wybierać jak tylko chciały. Co ciekawe zachowało się nawet logo I edycji wydarzenia autorstwa Guedesa de Limy i Tomasza Czunkiewicza.
e25YmV2f.png
Dodatkowo poniżej można przeczytać pierwszy regulamin konkursu:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Our_Sound_-_Micronation_Song_Contest
Pierwsza edycja trwała do 20 listopada i wzięło w niej udział 18 państw z których to wygrała Monarchia Austro-Węgier a konkretniej mówiąc zespół Omega z piosenką "Gyöngyhajú lány o dziewczynie w perłowych włosach. Księstwo Sarmacji reprezentował zespół 3+2 z piosenką "Far Away" który finalnie zakończył rywalizacje w połowie stawki na 9 miejscu, zaś gospodarzy czyli RSiT reprezentowała grupa Rammstein z piosenką "Amerika" która to otarła się o zwycięstwo kończąc rywalizacje na 2 miejscu w przeciwieństwie do autorskiej piosenki Bartosza Frytki o Winktown która to skończyła na 14 miejscu. Pełne wyniki pierwszej edycji są dostępne tutaj: https://micropedia.fandom.com/wiki/I_Our_Sound_-_Micronation_Song_Contest
A jaki jest Our Sound dziesięć lat po debiutanckiej edycji? Ciągle zaskakujący i inspirujący! Przez 10 lat Our Sound gościło dziesiątki mikronacji i jeszcze więcej piosenek stając się najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w Polinie. Miejmy nadzieje że i na kolejnym konkursie (tym razem w Księstwie Sarmacji) jak i w kolejnych edycjach będziemy odkrywać nowe utwory a przy tym też dobrze się bawić. Kronika jako patron medialny Our Sound będzie obserwował sytuacje i dużo o niej wspominał w kolejnych swoich numerach.


3. Od redakcji: Kilka słów na koniec.
Tymi informacjami kończymy kolejne, tym razem specjalne wydanie Kroniki. Jak zawsze zachęcamy tutaj w imieniu nas i naszego wydawnictwa "Hans Media" do przysyłania własnych propozycji artykułów na prywatną wiadomość do wydawcy gazety. W przypadku ciekawych artykułów jest bowiem planowana nagroda pieniężna.
Tymczasem dziękujemy serdecznie za uwagę. Do przeczytania wkrótce!

Krzysztof Jan Hans - mówi jak jest

Rejestr zmian

Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
4 664,00 lt
Ten artykuł lubią: Alexander Rose, Felix Polon von Sarm, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Guedes de Lima, Grzegorz von Hippogriff-Czartoryski, BetelRigSun (Karol von Sarm), Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Dobre. Jak zawsze.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
To już 10 lat... ale ten czas leci, masakra.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@GuedesDeLima Nie wiem, jestem od wczoraj (20 V 2020)
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12143/0

Kolejne wieści o asteroidzie!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.