Herold, Juliette Altrimenti, 16.05.2020 r. o 20:08
Ach, działo się! #Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Trzy dni, osiem wystąpień, dwa konkursy, setki wiadomości. To był całkiem dobry Kongres! Intelektualiści mikroświata nie zawiedli i tym razem. Siła płynąca z przemówień była niebagatelna, publiczność z pewnością nie powinna czuć się zawiedziona, dosłownie każda prelekcja rodziła falę dyskusji. Możecie być z siebie dumni! Pokazaliście, że sarmackie społeczeństwo wcale nie jest tak stetryczałe, jak nas straszą. Specjalne podziękowania kieruję do Ramaela, Andrzeja Fryderyka oraz Guedesa de Limy i jego Unicorn Media Corporation.

Xrw7lt99.png

Jako pierwszy na scenę wkroczył Guedes de Lima. Wygłosił bardzo budujące i potrzebne przemówienie, uświadomił nam, że kreatywność wymaga pobudzenia. I – być może – stworzył lek na marazm, jednak weryfikacja tejże hipotezy wymaga dalszych badań. Wykład ten wzbudził w publiczności wiele wspomnień, jak widać – Sarmaci są skłonni do poświęceń ku chwale ojczyzny. Tuż po Guedesie na scenę dostojnym krokiem wmaszerował Andrzej Fryderyk. Przedstawił swoją koncepcję przenikania się realnych emocji z bytowaniem w mikronacjach. Jego psychoanaliza czynników utrzymujących mikronautów w świecie wirtualnym spotkała się z żywym zainteresowaniem. Tego dnia Alfred Fabian von Tehen-Dżek przekonał nas, że… tak naprawdę, mimo, że często nieświadomie – kochamy średniowiecze. Uświadomił o niebagatelnym wpływie tejże epoki na niemal wszystkie aspekty Sarmacji.

Drugiego dnia było równie dobrze. Ramael swoim wystąpieniem dobitnie podkreślił kruchość sztuki w świecie mikronacji. Zaznaczył potrzebę stworzenia trwałych miejsc przechowywania dzieł sztuki, by nie przepadały w eterze. Kolejnym mówcą tego dnia był Wojciech Hergemon. Swoim, lekko zaczepnym, wywodem na temat istotności monarchii w Sarmacji wnioskował, że monarchia to już relikt przeszłości; sprowokował tym samym publikę do burzliwej dyskusji.
Następnie Akrypa Ali Shariat wprowadziła publiczność w niuanse bialeńskiej kultury. Mało kto wiedział, że Szyicka Bialenia to miejsce, gdzie spotkać można Magiczne Dziewczyny. Kongres tego dnia dostarczył wielce edukacyjny.

Ostatniego dnia do skutku doszły 2 wykłady. Adam Jerzy Piastowski ożywił tłum wykładem o Teutońskiej wódce. Wieści głoszą, że po wykładzie odbyła się konsumpcja przedstawionych rodzajów wody wysokoprocentowej. Redakcja Herolda jest skłonna wierzyć tym informacjom, biorąc pod uwagę, iż kolejny mówca – Eradl Adrian Marcus Pius da Firenza (notabene obecny na wykładzie Piastowskiego) wygłosił mocno specyficzny wykład. Mówił o wdrażaniu dźwięku galopu jesiotra, ale.. nie był pewien, czy jesiotr jesiotrem jest. Wszystko to odniósł do spinu kwantowego, gdzie cytując „jedno działa na drugie, oboje są jednością...ale osobno". I tym samym wszystko stało się jasne.

C0Gje8C5.png

Podczas kongresowych dni można było wziąć udział w dwóch konkursach! Na platformie stworzonej przez Ramaela istniała możliwość dokończenia jego dzieła. Konkurencja ta spotkała się z dużym zainteresowanie! Wielu uczestników przedstawiło więcej niż jedną pracę. Niekwestionowanym zwycięzcą został Alfred Fabian von Tehen-Dżek, tuż za nim znalazł się Andrzej Fryderyk. Trzecie miejsce na podium zajęli ex aequo Eugeniusz Maat oraz Joanna Izabela. Przyznano także nagrodę specjalną dla Adama Kontickiego za jego duże zaangażowanie w grze.

Druga konkurencja, kalambury, podzielona została na 3 etapy, każdy miał miejsce innego dnia kongresu. Finalnie zwycięzcą okazał się Orjon Surma!

VU4nJp1w.png
X4483yG2.pngT4l2TEf4.png

Ten Kongres nie miałby szansy istnieć bez aktywnej publiczności. To, co podczas tych trzech dni zrobili Sarmaci, zasługuje na pełne uznanie. Ewidentnie widać było, że śledzą przemówienia, biorą udział w dyskusjach, inicjują rozmowy. Dlatego też zmodyfikowano pierwotne założenie, co do ilości i wysokości nagród dla publiczności. Zdecydowano o przyznaniu 4 nagród (Guedes de Lima, Adam Jerzy Piastowski, Joanna Izabela, Eradl Adrian Marcus Pius da Firenza ) w wysokości 8 000 lt oraz 5 (Andrzej Fryderyk, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Wojciech Hergemon, Henryk Leszczyński, Michał Elżbieta) w kwocie 4 000 lt.

Kongres dobiegł końca. Równolegle rozpoczęły się także dwa panele dyskusyjne. Jako – że jeszcze trwają – ich publikacja zostanie przesunięta w czasie. Warto poczekać!
Niech zostaną z nami dobre wspomnienia o Kongresie. I garść nowych, jakże (nie)potrzebnych, informacji, które z pewnością wzbogacą nasze codzienne v-życia!
Serduszka
14 668,00 lt
Ten artykuł lubią: Eugeniusz Maat, Wojciech Hergemon, Joanna Izabela, Santiago Vilarte von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joahim von Ribertrop von Sarm, Andrzej Fryderyk, Artur Jarowit, Felix Polon von Sarm, Ludwik Tomović, GdL, Siergiusz Asketil, ramael, Adi Alatristé, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Henryk Leszczyński, Filip I Gryf, Arsacjusz Basenik, Albert Felimi-Liderski, Alexander Rose, Orjon Surma, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Adam Jerzy Piastowski, Piotr vel Bocian.
Komentarze
Eugeniusz Maat
Jedno z najfajnieszych wydarzeń w Sarmacji odkąd się tu przeprowadziłem :)
Liczę na kolejną edycję!!! <3
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Brakowało tylko hostess.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Genialne wydarzenie!
Odpowiedz Permalink
Artur Jarowit
Przyglądałem się, gratuluję niewątpliwego sukcesu :D
Odpowiedz Permalink
Felix Polon von Sarm
Super inicjatywa! ♥
Odpowiedz Permalink
GdL
Juliette, ogromne gratulacje. Bardzo udane wydarzenie.
Odpowiedz Permalink
ramael
Podziękowania powinny być kierowane przede wszystkim w Twoją stronę, Juliette, za organizację tak ważnego wydarzenia. Dziękujemy za inicjatywę, besos <3
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
to był kawał starej, dobrej sarmacji, jak za dawnych, dobrych czasów. powinny się tu posypać wsie lenne!
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Tak to działa. Żeby coś zadziałało, trzeba zaangażowania organizatora, a nie narzekania, że społeczeństwo leniwe i nic mu się nie chce. I rolą Rady Ministrów, Księcia i wszystkich takie osoby wspierać. Więc kolejny raz – dzięki wielkie Jul!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Kongres siadł jak okręt podwodny na mieliźnie... było spoko, była cytrynówka, były kalambury, tylko cycków nie było ale i tak czekam na kolejną odsłonę :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Powtórzę tylko za przedmówcami, brawo za organizację! Oby więcej tak udanych inicjatyw.
Odpowiedz Permalink
Piotr II Grzegorz
. Wando. Aktywność. Trzy. Kropka.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@EugeniuszMaat ja bardziej :P
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.