INTERAKTYWNE MIASTO!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Niestey wniosek Lorda Namiestnika o przywrócenie miasta Vienbien został odrzucony przez władze, szanujemy decyzje Pani minister lecz nie poddajemy się tak łatwo.

Jedyna na dzień dzisiejszy szansa jest zebranie 500,000 libertów i ubieganie się o założenie nowego miasta, sugeruję również zebranie podpisów zainteresowanych mieszkańców zamieszkaniem w mieście jakie przedstawie ponieżej.

Pierwszym walorem nowego miasta będzie INTERAKCJA miasto interaktywne będzie polegało że realnie będzie można się poruszać po miasteczku tak jak pokazano w filmiku niżej załączonym, każdy budynek będzie jakieś instytucji czyli WASZ kto będzie miał założoną swoją instytucje w naszym mieście otrzyma siedzibe w takim budynku gdzie każdy obywatel wędrujący po mieście będzie mógł kliknąć na dany budynek i będzie przekierowany automatycznie do tej instytucji.

Prawda że świetne?

To jest wstępna mapa miasteczka która też będzie interaktywna i jest podzielona na parcele klikając na dany kwadracik będzie wyświetlała się informacyja czy parcela jest zajęta czy też na sprzedaż

K79k858r.jpg

To tylko zarys całego naszego projektu, jeśli chcesz zamieszkać w takim właśnie mieście lub chcesz mieć swoją siedzibe w interaktywnym biurowcu to koniecznie napisz w komentarzu i już wkrótce będzie założona lista do podpisania.
Każdy obywatel który zdeklaruje się zamieszkać w naszym mieście dostanie na start cały biurowiec dla własnej instytucji.

Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer UDM
Cris Menago
Serduszka
8 970,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, GdL, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Adam Jerzy Piastowski, Eugeniusz Maat, Piotr vel Bocian, Albert Jan Maat von Hippogriff, Wojciech Hergemon, Filip I Gryf, Felix Polon von Sarm, Santiago Vilarte von Hippogriff, Siergiusz Asketil, Jakub Wiśniowiecki von Sarm.
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
A w czym te mieszkania będą?
Odpowiedz Permalink
GdL
Będzie ku temu jakaś aplikacja stworzona?
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Cytuję:
Niestey wniosek Lorda Namiestnika o przywrócenie miasta Vienbien został odrzucony przez władze, szanujemy decyzje Pani minister lecz nie poddajemy się tak łatwo.

Bardzo doceniam pomysł, jest wyjątkowy. Wiem jednak, że początkowo każdy chciałby Tworzyć tylko swoje miasta, pracować tylko dla swojego dobra i szczęścia, tworząc własną enklawę. Pozornie wydawać by się mogło, czemu nie... Ale tak jak zostało to napisane przez Panią Minister Spraw Wewnętrznych w uzasadnieniu nie ma skąd po prostu wziąć mieszkańców chętnych do przyłączenia się, aby takie miasto tworzyć.

Sugeruję zamiast na Vienbien skupić się na przykład na Angemontcie i dogadać temat z Lordem Szambelanem.

Albo jeśli bardzo zależy Ci na zrobieniu czegoś od podstaw, proszę zapracować sobie na lenno i spróbować je rozwijać w dowolny sposób. Przykłady tego typu inicjatywy podrzucam tutaj.
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
Bardzo kibicuję pomysłowi.
Zdecydwany powiew nowości.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@GuedesDeLima dokladnie wszystko oparte na stronie internetowej takowego miasta.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@joahimvonribertrop beda to budynki dkladne takie jak na filmiku poprzez klikniecie na budeynek bedzie przekierowanie na strone instytucji czy miejsca zamieszkania
Odpowiedz Permalink
Jakub Wiśniowiecki von Sarm
brzmi bardzo dobrze
Odpowiedz Permalink
Jakub Wiśniowiecki von Sarm
Chętnie bym tam zamieszkał
Odpowiedz Permalink
GdL
Coś nowego, trzymam kciuki i proszę się nie zrażać. Jak nie drzwiami to oknem albo przez komin!
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@GuedesDeLima dokladnie mysle ze obywatele bardzo chetnie przyjma takie realia - nie wiem dlaczego wladze nie chca ulepszenia zycia oraz podniesienia jego komfortu swoim obywatelom, ja osobiscie widze z tego same korzysci
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Paradoksalnie nie trzeba mieć miasta w systemie, żeby mieć miasto ;). Zielnybor od lat jest usunięty z systemu, a mi to nie przeszkadza w jego rozwoju.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Ale nikt nie mówi, że nigdy nie założyły tego miasta. Po prostu w Sarmacji jest wiele takich miejscowości które kiedyś ktoś założył, nawet miał na nie pomysł ale teraz stoją smutne i zapomniane co wygląda strasznie. Tak jak mówi Arcyksiąże, nie trzeba mieć miasta w systemie żeby je rozwijać, a co przyniesie przyszłość zobaczymy.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Pomysł genialny, podoba mi się. ;-)

Jednak też zgodzę się z JKM, że lepiej by było "zająć się" obecnymi systemowymi miastami niż tworzyć nowe, które w naszych warunkach nie miały by większej racji bytu...

Jednak miasto naturalnie można rozwijać, nie musi być wklepane w system, aby istniało i miało się dobrze, czego życzę z całego serca. ;-)
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Cytuję:
Po prostu w Sarmacji jest wiele takich miejscowości które kiedyś ktoś założył, nawet miał na nie pomysł ale teraz stoją smutne i zapomniane co wygląda strasznie.

w samo sedno! dokladnie to mnie sklonilo do takich decyzji. Nie chce zakladac NOWEGO - KOLEJNEGO miasta chce przywrocic do zycia juz jedno takie jak wspomniano wyzej, czyli chce odbudowac Vienbien.
Cytuję:
nie trzeba mieć miasta w systemie żeby je rozwijać
oczywiscie ze to wsytarczy do tego aby kontynuowac w ten sposob jaki jest do tej pory - czy tego chcemy? chyba nie! chcemy przyciagnac nowych aby to zrobic musimy wyrozniac sie na tle innych mikronacji.

nie naruszymy w zadnym przypadku ani konstytucji ani histori poprostu do tej pory klikajac na jakies miasto pojawia sie profil w Sarmacji i sa rowniez zenetrzne strony i w naszym przypadku klikajac na taka zewnetrzna strone bedziemy przechodzic w tryb iteraktywny i kazdy profil czyli kazda instytucja zamiast byc zwyklym napisem bedzie w formie budunku.

Streszczajac moj pomysl poprostu zwykly tekst = budynkowi w 3D

Aby wyjsc i wroci np na forum czy glowna strone bedzie opcja: Lotniska wsiada obywatel do samolotu i w trakcje podroz przelacza sie na forum
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Cytuję:
w samo sedno! dokladnie to mnie sklonilo do takich decyzji. Nie chce zakladac NOWEGO - KOLEJNEGO miasta chce przywrocic do zycia juz jedno takie jak wspomniano wyzej, czyli chce odbudowac Vienbien.
Vienbien nigdy nie było miastem systemowym. W Teutonii też mamy dużo miast wspominany Zielnybor, który rozwijany jest przez Arcyksięcia, Eltdorf, Margon - wszystkie można by je było zrobić systemowo. Z perspektywy osoby która musi zarządzać prowincją, duża ilość miast bez pokrycia jest błędem. Aktualnie Teutonia jest w demograficznie całkiem dobrej sytuacji, mam ludzi którzy zajmują się tymi miastami, rozwijaja je i dzięki im za to. Jednak ponad rok temu tak nie było, miałam miasta duchy, czasami pojawiła się jedna osoba było fajnie, jednak po paru miesiącach znikała i znowu zostawaliśmy z pustą skorupą. Jak mówiłam narracyjnie projekt fajny, na korzyść Hasselandu, może zgarnie wiecej osób chętnych do tej prowincji, jednak na ten moment nie jestem za utworzeniem kolejnego miasta systemowego.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
a wiec dajcie w moje rece takie miasto duch ktore jest w systemie lecz opuszczone! odkupie je za 100.000 i rozwine. Wtedy pogodzimy wszystkie strony
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
na dzien dzisiejszy klikajac w Krolestwo Hasseland otwiera sie nam taka strona http://hasseland.sarmacja.org/ mowiac jesyzkiem Pani minister "smutna" powiedzlbym bardzo smutna ta strona - przepraszam ale wlasnie to odstrasza nowych obywateli.

Strona glowna

gvEnZo48.png

Wchodzac na te strone sa rozne zakladki z lewej strony ktore po kliknieciu powinny miec inna tresc - tak nie jest.

11sqnW0r.png

wracajac do mojego projektu nowy mieszkaniec klika w Krolestwo Hasselandu otwiera sie strona glowna klika w zakladke Wicekrolestwo Vienbien i wchodzi w tryb "gry" ale ograniczony tylko do poruszania po miesice ktore bedziemy rozwijac i w kazdej chwil bedzie mogl wrocic do strony glownej poprze podroz samolotem.

PS jesli kiedys by mialo Lorda Namiestnika przejechac auto to zostaje wam nadal miasto rozwiniete interaktywnie- powiedzmy taka strona www w 3D
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Trzeba uzgodnić z namiestnikiem danej prowincji jakie miasto może zostać przekazane, jako władza centrala się nie wtrącamy. Tak samo nie wtrącamy się w to jak wygląda strona Hasselandu i co na niej zmienić bądź nie. Dlatego w przypadku Hasselandu najlepiej iść do Santiago Vilarte i z nim porozmawiać. Jeżeli chodzi o inne samorządy to konkretne osoby są wypisane w zakładce "Władze"
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
W ramach traktatu Sarmacja - Hasseland, zgodziliśmy się, że Hasseland na początek będzie miał tylko jedno miasto systemowe - Angemont. Jest jeszcze kilka innych, które mogłyby takimi być, obok Vienbien także Shimontsen na przykład. Ja za chwilę rozpocznę w Saviunie, czyli naszym parlamencie, debatę na temat przyszłości Vienbien. To jest właściwe miejsce na taką dyskusję.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
W jakiej technologii tworzysz widoki 3d miasta?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Zapraszam p. Menago i innych zainteresowanych do udziału w dyskusji http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?p=326868#p326868
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@AF glownie unity...
Jak wszystko sie ulozy zalozymy akadamie i bedziemy uczyc tej tenchologi
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.