Ferment, Piotr vel Bocian, 10.05.2020 r. o 23:18
Skandal! Państwowe dokumenty najwyższej rangi leżały na ulicy.

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
28fM3V2E.png


To nie jest prowokacja ani fotomontaż! Dokumenty najwyższej rangi państwowej leżały rozrzucone na ulicy!

Redakcja otrzymała kilka niepokojących zgłoszeń o leżących na jednej z ulic Feru dokumentach państwowych. Jako reporter Fermentu pojechałem na miejsce i na własne oczy potwierdziłem te doniesienia. Co ważne, na miejscu dopiero równo ze mną znalazła się policja, która do tej pory nie znalazła czasu na sprawdzenie doniesień. Udało mi się przejrzeć część dokumentów, które zebrali przechodnie.

- Przyszłam wczoraj, paczę, a tu coś jest rozrzucone – mówi pani Genowefa, która jako jedna z pierwszych zauważyła leżące na ziemi materiały. – Na początku żem myślała, że to jakieś śmiecie – świadectwa szkolne lub karty do głosowania, ale tam było dużo obliczeń i zdjęć zwierząt, więc złożyłam zawiadomienie na policję, że cuś tu leży.
Na moje pytanie czy służby mundurowe szybko zareagowały na zgłoszenie, usłyszałem:
¬- Panie, a gdzie tam! Dopiero dziś przyjechali, ale nic nie robią, nie dotykają, tylko czekają na instrukcje od przełożonych. I pewnie długo poczekają, bo podobno wszyscy są w jakiejś kwaterze w związku z berłowirusem.

Znalezione dokumenty dotyczą tajnych (do tej pory) badań prowadzonych dla armii, które zwiększyć mają jej zdolność bojową i poprawić bezpieczeństwo żołnierzy. W tym celu przewidywane jest wykorzystywane możliwości jakie dają…krowy.

3visfPet.png

Według uczonych te zwierzęta wbrew pozorom są bardzo inteligentne. Jedna ze znalezionych przeze mnie stron akt jest zestawieniem przeprowadzonych eksperymentów, które udowodniły, że większość krów ma iloraz inteligencji większy niż 150, co sugeruje, że mają one bardzo wysoką inteligencję, dużo wyższą niż przeciętny człowiek (średnie IQ człowieka to 120-130). Wynika z tego, że krowy są tak mądre, że potrafią z sukcesem udawać zwierzęta dość głupie, na co do tej pory udawało się wszystkich nabrać. Wydaje się, że po upublicznieniu tych wyników zmieni się podejście przeciętnego rolnika do bydła. Nie wiadomo jednak czy i jak zmieni się zachowanie zwierząt.


f15Y9v8R.jpg
Krowa na czatach w jednym z posterunków – zwierzęta nawet w niezwykłych miejscach wyglądają naturalnie.


Krowy brały już udział w wielu szkoleniach zorganizowanych przez armię, których wyniki są obiecujące. Dzięki odpowiednim urządzeniom dostępnym wojsku, są w stanie sterować bezzałogowymi dronami bojowymi, które brać będą udział w walkach. Daje to w przypadku konfliktu zbrojnego wielką przewagę, bo żaden przeciwnik nie będzie podejrzewał krów o czynny udział w walce i przeznaczał na ich likwidację amunicję. To oznacza, że na pierwszej linii walczyć mogą niezauważenie krowy, a żołnierze mogą w tym czasie stacjonować daleko w bezpiecznym miejscu.
yPx8oQq2.jpg
Pracownik techniczny przygotowuje jedną z krów do pracy z wirtualnym panelem.
xBy8N5C9.jpg
Bydło ma większy iloraz inteligencji niż człowiek, więc bez problemu jest w stanie zdalnie sterować najbardziej skomplikowanymi bezzałogowymi statkami powietrznymi.

Co więcej, krowy testowane były pod kątem wytrzymałości w zależności od środowiska pracy i zdały testy wyśmienicie. Doskonale pracują na lądzie (szczególnie w lasach mając naturalnie maskującą skórę), pod ziemią, gdzie wykorzystywane są w akcjach ratowniczych, jak i pod wodą, gdzie z odpowiednim sprzętem spędzić mogą do dwóch godzin. To daje wojsku niewyobrażalne dotąd możliwości i przewagę strategiczną.


12RkF53X.jpg
Bydło doskonale pływa. Przy drobnej pomocy technicznej ma w tym środowisku wielką przewagę nad wrogiem.


0ej7qkj1.jpg
Krowy mają doskonałą orientację pod ziemią, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach nie ryzykując życia ludzkiego.

3visfPet.png

Pozostaje pytanie skąd tak ważne dokumenty znalazły się na ulicach Feru. Wszyscy wskazują na odbywające się manewry wojskowe, podczas których najwidoczniej jednemu z wysokiej rangi oficerowi wypadła zawartość jednej z teczek. Sytuacja ta stawia nas jednak wszystkich w bardzo złym świetle, szczególnie na arenie międzynarodowej. Kto traktować nas będzie poważnie, skoro nasze wojsko nie jest w stanie zapanować nad posiadanymi dokumentami? Czy naprawdę mamy tak nieporadnych żołnierzy? Jak poradzą sobie z ważniejszymi zadaniami?

Jako redakcja zdajemy sobie sprawę, że armia będzie chciała sprawę zbagatelizować, a sam temat obrócić w żart. Jesteśmy gotowi przyjąć na siebie krytykę i kpiny. Nie zmienia to jednak faktu, iż jako poważne czasopismo byliśmy zobowiązani do przekazania tak istotnych informacji nawet kosztem ewentualnych konsekwencji wizerunkowych.

7tsQvBTA.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, ramael, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Serduszka
10 351,00 lt
Ten artykuł lubią: Juliette Alatriste, Wojciech Hergemon, Joanna Izabela, Albert Jan Maat von Hippogriff, Grzegorz von Hippogriff-Czartoryski, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Eugeniusz Maat von Hippogriff, Alexander Rose, Felix Polon von Sarm, Adam Jerzy Piastowski, Guedes de Lima, Filip I Gryf, ramael, Joahim von Ribertrop von Sarm, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Cillian Saerucaeg, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Wojciech Hergemon
Już po Dremlandzie!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Jako dowódca wojsk stacjonujących obecnie w Ferze dementuję, jakoby były to oficjalne czy nieoficjalne materiały KSZ - wydaje się, że to albo czyjś żart (mamy do czynienia z próbą fałszowania dokumentacji wojskowej?) albo próba dezinformacji. Oczywiście jako oficer dowodzący prosiłbym o przekazanie rzekomych dokumentów w celu weryfikacji źródła.
Odpowiedz Permalink
Ursus I Wielki von Sarm
Serio krowy
Odpowiedz Permalink
Felix Polon von Sarm
Cytuję:
wszyscy są w jakiejś kwaterze w związku z berłowirusem
Według ostatnich doniesień był to mitrawirus.
Chyba, że o ten ostatni jest nowy.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
I masz, może jeszcze Rząd karze nam chodzić w maseczkach po terytorium Księstwa?
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@GuedesDeLima Tylko na Discordzie :D.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
@GuedesDeLima Tylko w przypadku pojawienia się krów na ulicach...
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Żądamy ukarania winnych!
Odpowiedz Permalink
ramael
Zdjęcie jednej z najwybitniejszych agentek wywiadu:

92Z3h3Pr.png
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
@FelixPolon Niestety nie skupiłem się na temacie wirusa, więc trudno mi z całą stanowczością stwierdzić czy dokładnie to jest tam sam wirus. Wydaje mi się, że kobiecina mogła mieć na myśli mitrawirusa.

@BvTJ Dokumenty zostaną przekazane armii do weryfikacji w najbliższym możliwym terminie.
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
@Ramael Super!
Odpowiedz Permalink
BetelRigSun (Karol von Sarm)
Takiego szpiega nikt się nie spodziewa! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.