ŠTIN

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Szanowni Czytelnicy

Maj, miesiąc przez wielu uważany za najpiękniejszy i najprzyjemniejszy ze wszystkich z uwagi na pełni rozkwitu wiosnę. Rozbuchana przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami, które unoszą się w powietrzu niczym miłość, lotna, ulotna, która w końcu przeminie by odsłonić prawdzie, brutalne oblicze Teutońskiego Maja.

Żywiąc patriotyczne przywiązanie do historii, Teutońska Destylarnia Trunków Wysokoprocentowych im. Cesarza Jakoba ma zaszczyt przedstawić najnowsze dziecko z segmentu tym razem whisky o nazwie Š T I N (pol. nóż).
IWLxA04s.jpg

Opis produktu:
Ręcznie uformowana przez teutońskich mistrzów szklarskiego rzemiosła butelka w kształcie noża o pojemności 0,5l. Wygląd butelki odzwierciedla zbrodniczy charakter czynu popełnionego na narodzie Teutońskim. Numer banderoli został ustalony taki sam dla wszystkich butelek: 04052006, będącym nawiązaniem do daty początku wydarzeń majowych. Poza tym nasz nowo zatrudniony Honorowy Degustator twierdzi, że nigdy nie pił tak dobrego trunku.

Wskazania:
Zaleca się pić w temperaturze pokojowej z widokiem na krajobraz teutońskiej ziemi. Idealny do podania dla wszystkich lejdi i dżentelmenów kochających wysublimowany smak whisky. Aromat alkoholu intensyfikuje się wybornie w połączeniu z cygarami pochodzącymi z Tropicany.
Działania niepożądane:
Specjalnie przygotowana receptura wzmacnia odwagę w podejmowaniu decyzji, załączając czasami kod na nieśmiertelność. Alkohol samoistnie zamarza w momencie przetransportowania go do Grodziska. Po rozmrożeniu śmierdzi siarką i nie nadaje się do spożycia.

Skład:
- Wydestylowany, zesłodowany jęczmień z okolic Międzyrzecza Gawrackiego, nieobodal Eltdorf.
- Drożdże dziadunia, produkowane na zamku Zielnyborskim w rezydencji samego Arcyksięcia.
- Woda, krystalicznie czysta, górska pobierana u źródła Perperum w Masywie Teuzeńskim. Czerpana przy pomocy sitka o 2006 oczkach.
- Leżakowana w dębowych beczkach* wyprodukowanych wprost z Doliny Dębowej, przez co zawdzięczamy jej charakterystyczną miedzianą barwę.
*Ciekawostka – beczka zbijana przez lokalnych bednarzy jest bez użycia gwoździ. Zostały one zastąpione specjalnie zeszlifowanymi kośćmi gellońskimi.

Cennik:
5000 lt za 0,5 litrową butelkę whisky (wpłat należy dokonywać na konto instytucji) z możliwością umieszczenia dedykacji po wcześniejszym uzgodnieniu jej treści z właścicielem TDTW%. Z uwagi na duże zainteresowanie trunkiem, czas realizacji zamówienia może się nieco wydłużyć.

Konkursik:
Za darmo z wytłoczonym numerem #1, oraz autorską dedykacją dla pierwszej osoby, która prawidłowo odpowie na dwa pytania: Co niesie w sercu Teutoński Lew, oraz co jest jego rykiem? Odpowiedzi można udzielać pod artykułem.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Eugeniusz Maat, Filip I Gryf, Joanna Izabela, ramael.
Serduszka
6 961,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Alexander Rose, Eugeniusz Maat, Wojciech Hergemon, Felix Polon von Sarm, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, GdL, Joahim von Ribertrop von Sarm, Joanna Izabela, ramael, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Wojciech Hergemon
Serca dają, a odpowiedzi brak.

W sercu Teutoński lew niesie Żywy Płomień, a jego rykiem jest Pieśń Banitów.
Cytuję:
Strzeż się, wrogu, strzeż się szpiegu,
mgieł nad drogą.
Teutoński Lew kroczy
tuż za tobą.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@kaxiu - Gratuluję odpowiedź udzielona prawidłowo. Nagrodę zgarnia Arcyksiążę... dejm to chyba było zbyt proste.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@AJPiastowski Nie ma dla mnie zbyt prostych pytań o Teutonię. Choć to akurat wymagało namysłu.
Odpowiedz Permalink
GdL
Miód na moje uszy i przede wszystkim podniebienie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.