Herold, Juliette Altrimenti, 04.05.2020 r. o 22:28
Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych - program imprezy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
i6XM5X3y.png
Niemal za tydzień rozpocznie się trzecia edycja jednego z najpopularniejszych wydarzeń mikroświata – wystartuje Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych. Przez 4 dni oczy mikroświata skierowane będą w stronę Baridasu – tego maja stanie się epicentrum wydarzeń. Swoje prelekcje zgłosiło wiele znanych mikroświatowi osób. Tematyka jest różnorodna – od tych poważnych, dotykających naszego „prawdziwego ja”, poprzez popularnonaukowe, na kontrowersyjnych kończąc. By wzbogacić formułę, Kongres podzielony został na trzy człony: najważniejszy – wystąpienia prelegentów i panele dyskusyjne, rozrywkowy – strefa fabuły i narracji oraz konkursy z nagrodami. Zapraszam do szczegółowego przeglądu czekających nas wydarzeń.

Yg1vAVKZ.png
Główna scena Kongresu stanie w Almerze. Kongres otworzy JKW Andrzej Fryderyk, w swoim wystąpieniu opowie o czułych punktach ludzi mikroświata. Podjęcie się tej trudnej tematyki w Jego wykonaniu z pewnością dostarczy nam wiele przemyśleń. Tuż po nim pojawi się JKW Karolina Aleksandra z podróżniczym wykładem o dworcach mikroświata, którzy – paradoksalnie – podczas ostatniej edycji zdobył największą popularność… pomimo faktu, że się nie odbył. Ów wykładowy dzień zamknie JW. Guedes de Lima opowiadając o grzeszkach niemal każdego z nas, o tym, jak skłonności alkoholowe wspomagają wirtualny żywot.

Kolejnego dnia jako pierwszy wystąpi słynny artysta mikroświata, ramael, oczaruje publiczność opowieścią o tworzeniu w warunkach wirtualnych. Kolejny gość Kongresu Znawców Rzeczy Niepotrzebnych, Prześwietny Wojciech Hergemon uraczy wykładem o sarmackiej monarchii. Trzeciem prelegentem tego dnia zostanie przedstawiciel Bialenii, Akrypa Ali Shariati, prawiąc o „Magicznych dziewczynkach w Szyickiej Bialenii”.

Trzeci dzień Kongresu zapowiada się również interesującu. JKW Michaś Elzbieta II opowie publiczności o rozwoju ruchu drag queen w Al Rajnie w czasach Rewolucji Komunistycznej. JW. Adam Jerzy Piastowski będzie przekonywał o zaletach wódki z Teutonii, zaś JO Jaśnie Oświecona Rihanna Aureliuš-Sedrovski przybliży sposób kreowania wirtualnych postaci na bazie tych realnych.

Ostatniego dnia Kongresu JKW Adrian Maksymilian Józef Alatriste opowie o swoim koniku, o rekonstrukcji prajęzyków. Anonimowy Autor postanowi rozwiązać zagadkę mniejszości kobiet w mikroświecie. Wisienką na torcie, omegą Kongresu stanie się wykład Prześwietnego Eradla Adriena Marcusa Piusa da Firenzy, o wdrażaniu symulacji dźwiękowych na przykładzie Jesiotra Baridajskiego miażdżącego orzechy podczas galopu po drodze krajowej nr.7 w Strugach Deszczu późną zimą, a nawet latem z uwzględnieniem różnic architektonicznych między renesansem a Barokiem, bez wyprowadzania wzorów różniczkowych w koncepcji zamkniętego układu kwantowego. Uff!

v130i700.png
Po każdym wykładzie możliwa będzie dyskusja z autorem, wzięcie autografu czy też... pamiątkowe zdjęcie. Ale to nie koniec możliwości! Każdy przybyły na Kongres będzie miał dostęp do kongresowej kantyny, gdzie – oprócz specjalnego menu – uraczy się rozmową z uczestnikami.
Ciuad de Brawo, bananowe miasto Baridasu, także przygotowuje się na wzmożony ruch – lokalne knajpy i uzupełniają rezerwy tego, co mają najlepsze. Przygotuj się więc nie tylko na dawkę wiedzy i ciekawostek, ale także na zabawę!

Vf99YWvT.png
Celem Kongresu będzie maksymalne zaangażowanie uczestników. A uczestnikiem może być każdy! Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji:

=> To już trzecia edycja, brałeś udział w poprzednich? Opowiedz nam o tym, o swoich wrażeniach, kongresowych przygodach w dowolnej formie (opis, zdjęcia, rysunki, anegdoty, filmy, itp.)
PS. Nawet jeśli nie byłeś uczestnikiem poprzednich edycji, porusz wyobraźnię i weź udział w konkursie!

=> Swoją cegiełkę w organizacji dołożył ramael, przygotował rysunki związane z Sarmacją. Ale… szkopuł tkwi w tym, że nie są one pomalowane! Pokoloruj je, zrób screen ekranu i pochwal się swoim dziełem, najlepsze rysunki zostaną nagrodzone!

=> Trzeci filar rozrywki zapewni platforma kurnik.pl, zapraszam na… bijące ostatnio rekordy popularności na discordzie kalambury!


Plan wystąpień:
vkh3RzSq.jpg
LbR2UF88.jpg
V23y9SKj.jpg
Uvs2xsSl.jpg
Dotacje
7 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Andrzej Fryderyk, ramael, GdL, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian.
Serduszka
12 063,00 lt
Ten artykuł lubią: Jakub Wysocki, Eugeniusz Maat, Andrzej Fryderyk, ramael, Joanna Izabela, Wojciech Hergemon, Adi Alatristé, Albert Felimi-Liderski, Michaś Elżbieta II, Felix Polon von Sarm, Alexander Rose, GdL, Konrad Jakub Arped-Friedman, Joahim von Ribertrop von Sarm, Akrypa Rabotowicz von Primisz, Filip I Gryf, Henryk Leszczyński, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Ursus I Wielki von Sarm, Piotr vel Bocian, Janusz Zabieraj, Arsacjusz Basenik.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Polecam tę inicjatywę.
Odpowiedz Permalink
GdL
Wincyj takich incjatyw, wincyj.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
żałuję, że nie zdążę przygotować żadnego referatu, niestety zbyt wiele rzeczy przez niektórych uznawanych za potrzebne :(
Odpowiedz Permalink
Piotr vel Bocian
Zapowiada się fantastycznie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.