Podsumowanie XX v-mundialu

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
XX V-mundial Starosarmacja za nami! dziękuję kolegom Heniowi, Timiosowi i Vrhisowi za udaną organizację imprezy na boiskach Grodziska i Czarnolasu. Finał wygrał Baidas - wielkie gratulacje! Planowana jest jeszcze osobna relacja z finału.

Graczem turnieju bezsprzecznie i o co najmniej dwie długości został baridajczyk Danny Trejo (32 l.) z wielokrotnym wynikiem 21 cegieł. Dla porównania, wandejski napad w finale wykręcił 16 i 14 cegieł.

Turniejowi statystycy podają, że na 6 czerwonych kartek 4 trafiły to protokołu przy nazwiskach reprezentantów z grupy B, solidarnie po jednym graczu z Paderlandu, Sclavinii, Hasselandu i Loardii.

Królem strzelców turnieju został Jonas Yeste z Loardii, który poprowadził swoją druźynę do niespodziewanego 3 miejsca na turnieju. Do tego tytułu wystarczyło w tej edycji zaledwie 6 goli, czyli poniżej gola na kolejkę. Był też królem klasyfikacji brugijskiej, dokładając 3 asysty.

To był emocjonujący turniej, z dwukrotną loterią rzutów karnych oraz zdecydowaną przewagą meczy emocjonujących i na styku w fazie pucharowej. Faworyci odpadali w niespodziewanych okolicznościach. Trenerzy z nieprawdopodobnie długim doświadczeniem w X11, grający od pierwszych v-mundiali nadali ton temu turniejowi.

Osobiście najbardziej zapamiętam dziwaczną reprezentację Sclavinii U-18, która nawet po raporcie błyszczała jak papier po frytkach a nie jak złoto. Żaden z zespołów z ostatnich miejsc nie zdobył nawet punktu, nie postawił się lepiej notowanym zespołom. Za to budowany naprędce zespół Slawonii doszedł do ćwierćfinału.

Formuła v-mundialu jest niestety na wyczerpaniu. Nie znajduje oprawcia ani w v-polityce, ani w v-mediach, ani w v-społęczności. Dzięki zaangażowaniu wyżej wymienionych weteranów turniej doszedł do skutku i był to turniej udany. Niemniej przyszłość v-piłki widzę w SLP, ewentualnie w innych ligach. Stery Ligi Mikroświatowej symbolicznie przekazałem w ręce selekcjonera mistrzów z Baridasu. Dziękuję wszystkim za udział.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
9 855,00 lt
Ten artykuł lubią: Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Albert Felimi-Liderski, Alexander Rose, Filip I Gryf, Piotr vel Bocian, Konrad Jakub Arped-Friedman, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Guedes de Lima, Gotfryd Slavik de Ruth, BetelRigSun (Karol von Sarm).
Komentarze
Joahim von Ribertrop von Sarm
Koniec v-mundiali?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Stawiam na nowego sternika i życzę mu wszystkiego najlepszego :)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Ale jak to? Teraz? No proszę.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Może zwyczajnie wystarczy zmniejszyć częstotliwość turniejów. Mam takie wrażenie, że kiedy bym się nie zalogował do Sarmacji, zawsze trwa jakiś mundial. Raz na rok byłoby optymalnie. Inaczej to ta impreza powszednieje.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@KonradFriedman Hmmm, ciekawe.
Ale policzmy.
Sezon pomundialowy to sezon w którym wszystkie zespoły grają jakby w jednej lidze. Zespołów jest 16 czyli kolejek łącznie 30. Dwa mecze w tygodniu czyli mamy 15 tygodni + dwa na przerwę międzysezonową.
Sezon przedmundialowy mający na celu uszeregowanie zespołów do konkretnych grup to już sezon gdzie mamy dwie grupy po 8 zespołów czyli 14 kolejek co daje 7 tygodni. Plus dwa tygodnie na przerwę.
No i sam mundial, który jest dość intensywny bo trwa tylko 9 kolejek co daje 4,5 tygodnia. Plus dwa tygodnie na przerwę rzecz jasna.
15+2+7+2+4,5+2 = 32,5 tygodnia.
Czyli faktycznie niecałe dwa mundiale na rok.
Kwestia jest, że zdarzają się pressy z przygotowań, info z drużyn i tak dalej. Kiedyś było dużo więcej wydarzeń i imprez sportowych więc v-mundial mieszał się z innymi dyscyplinami.
Obecnie ja zauważam jeszcze wyścigi konne i zmagania w SLP, która to liga jest oparta na tym samym silniku co v-mundial i co więcej zespoły prowadzi tam połowa managerów z v-mundialu...
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
@Vhris jak by mi ktoś pomógł to możemy "podkręcić" narrację wokół v-piłki w dedykowanej rubryce, którą mógłbym stworzyć w Przeglądzie Politycznym i jeszcze szerzej go kolportować. Powiedzmy do większości mikronacji. Sam jednak nie opcji, żebym ogarnął. W każdym razie, deklaruję pomoc jako "UMC".
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluję sprawnie pokierowanego i zorganizowanego mundialu. Z radością czytałem wieści z boisk, sprawnie zredagowane sprawozdania były na wysokim poziomie.
Gratuluję zwycięzcy :)
Brawo
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.