Park Stołeczny, Cris Menago, 26.04.2020 r. o 09:44
Sarmacja vs technologia

Nawiązując do artykułu Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 23.04.2020 r. o 11:32 Co (i po co) robić? https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12084/10

Nasuwa mi się kilka pytań
Czy aby Sarmacja jest gotowa na nowy poziom?
Czy aby władze są gotowi wesprzec taką inicjatywę - czy się im to spodoba?
Czy aby cały lud jest gotowy zasmakowac nowej ery, nowej technologi?

M8EsXmxU.png

Jakie korzyści mogą z tego być?

Dla Sarmacji oczywiście zyski i zadowolenie całego ludu ponieważ
 1. powastanie nowe miasto,
 2. powstaną nowe instytujce,
 3. import,
 4. eksport,
 5. powstana nowe miejsca pracy,

Dla całego ludu?
 1. również zyski z dobrze płatnych prac,
 2. dużo rozrywki,
 3. bary,
 4. restauracje,
 5. koncerty,
 6. casyna ect.

Pierwszym moim projektem będzie Zjednoczenie wszystkich mikronacji, co spowoduje przyciągniecie większej uwagi oraz wzrost naszych obywateli ponieważ Sarmacja będzie najbardziej atrakcyjna mikronacja jaka kiedykolwiek istniała!

5G2Up9I2.jpg

Ale otrzywiscie bez waszego wsparcia to wszystko nie będzie miało racji bytu a wiec jeśli chcesz dołożyć jedną cegiełke do nowego miasta to bardzo proszę cię o wsparcie finansowe. JEŚLI JESTEŚ GOTOWY NA ZAPISANIE SIĘ W HISTORI TO PROSZĘ WESPRZYJ TEN PROJEKT.

Im szybciej zbierzemy kapitał tym szybcie powstanie lepsze jutro - i to dzięki również twojej zasłudze

PV6tZV4U.png


Na każde pytania będę się starał odpowiadać jak najszybciej to będzie możliwe

Z poważaniem
Cris Menago
Dotacje
4 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Felix Polon von Sarm, Juliette Altrimenti, Amir Sadowski.
Serduszka
5 433,00 lt
Ten artykuł lubią: Felix Polon von Sarm, GdL, Juliette Altrimenti, Joahim von Ribertrop von Sarm, Filip I Gryf, Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Felix Polon von Sarm
Na czym miałyby polegać działania "Zjednoczenia wszystkich mikronacji"?
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@FelixPolon cos na zasadzie Unii Europejskiej - tylko bez oszustwa, czyste i klarowne zasady.

PS: dziekuje za dotacjie
Odpowiedz Permalink
Eugeniusz Maat
A co z historią i kulturą poszczególnych części Księstwa?
Czy nie jesteśmy już wystarczająco zintegrowani?
Odpowiedz Permalink
GdL
Jakie korzyści dla poszczególnych mikronacji wiązałyby się z powstaniem takiej instytucji?
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@GuedesDeLima przedewszystkim wspolnota, i dochody poprzez biznesy miedzynarodowe. Wspolna waluta (opcjonalnie) za ktora bedzie mozna wykupic obligacje UDM, zakladac lokaty wszystko na dobrym procencie oraz na realnej plaformie.

Nawjiekszym atutem bedzie to ze kazda mikronacja bedzie mogla sprzedac obligacje oraz sprzedac te wspolna walute na gieldzie za realne pieniadze za ktore bedzie mogla pokryc koszty za serwery, ulepszenia ect
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@EugeniuszMaat nie chcemy naruszyc zadnych praw i zmieniac histori ani kultury stad tez postanowilem zalozyc osobne miasto
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Zjednoczenie wszystkich mikronacji jest nierealne. Między mikronacjami istnieje zbyt wiele problemów, by doszło do zjednoczenia. Przykład z podwórka? Saramcja i Dreamland. Szansa na zgodę w kwestii Awary jest... co najmniej nierealna.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@joahimvonribertrop dziekuje za opinie - wlasnie takie slowa dodaja mi wiekszego apetytu na dokonanie tego
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
Cytuję:
Między mikronacjami istnieje zbyt wiele problemów, by doszło do zjednoczenia.

i tutaj jest potrzebny ktos kto o tym nie wie i - ZROBI TO!!!

dlatego jestem nowy i jak zbiore srodki na zalozenie miasta a moze regionu to dokonam tego
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Cytuję:
zbiore srodki na zalozenie miasta
Toż to 500 tysięcy Libertów!
Cytuję:
a moze regionu
Nie do końca rozumiem... mogę prosić o wyjaśnienie?
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
A ja powiem, ze powstanie nowego miasta nie jest trafne -> i tak by musiało być gdzieś ulokowane wiec i tak by miało bagaż historii, miasta prywatne mają szybkie umieranie (szczególnie jak dana osoba przestaje być aktywna), a miasta aktywne które teraz maja mieszkańców na pewno same by chciały żeby ktoś tworzył w nich instytucje, żeby można było tworzyć narracje.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
... wiec najwyrazniej nie pozostaje nic innego jak stworzenie nowego samorzadu / prowincji, nazwalem to wyzej regionem @joahimvonribertrop

postaram sie znalesc w Sarmacji jakas bezludna wyspe i sprobowac sie na nie osiedlic i zrealizowac moj projekt przy czym sciagajac z zewnatrz nowych obywateli

W ten sposob historja i tradycja zostanie nie naruszona, a Sarmacja bedzie miec profity z podatkow
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Szkoda, że na głównej nie działają emotki. Wstawiłbym tu teraz :lol:

To nie jest tak że ot tak możesz sobie zrobić nowy samorząd. Nie ma już bezludnych wysp. A nawet jeśli są, to należą do jakiegoś samorządu.

(Ewentualnie można poczekać na wojnę w jakiejś prowincji, wygrać ją, i oddzielić jej część. Tak powstała Tropicana, z tym, że jest ona zależna od Teutonii).
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Wybacz ale jednak prowincje nie tworzą się od tak, są to byłe niezależne państwa które dołączyły się do Sarmacji. Mikroświat ma swoje ramy i usypywanie wysp raczej wiąże się z uśmieszkiem pogardy niż przyklaskiwaniem. Dodatkowo to samo co przy miastach powiedziałam dotyczy też prowincji. Każda by chciała mieć kolejnego aktywnego obywatela po to żeby móc tworzyć narracje. Zarządzanie prowincją nie jest łatwe, brakuje ludzi, tworzenie kolejnych przy i tak niżu demograficznym mija się z celem. Zastanawiam się skąd pęd do swojej prowincji czy swojego miasta skoro równie dobrze można zamieszkać w obecnym (a tego jest do wyboru do koloru) i tworzyć to co się zaplanowało ->koncerty, kasyna, rozrywka itd.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Wcześniej mówiłeś że marzy się "założenie studia muzycznego i wspierać artystów, organizować koncerty." Proszę bardzo - w Teutonii mamy Teutoński Teatr Narodowy, który wcześniej był Filharmonią. Nie widzę problemów, żeby znów zmienić ją na Filharmonię i oddać tobie w zarząd tej instytucji. Dodatkowo założyć własne studio zawsze można, miałabym nawet zlecenie na 6 maja.
Odpowiedz Permalink
Alexander Rose
Cytuję:
... wiec najwyrazniej nie pozostaje nic innego jak stworzenie nowego samorzadu / prowincji
Nawet jeśli jakimś cudem Ci się uda, to co to da? :D Czy nie lepiej działać w już istniejącej prowincji?
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@AlexanderRose taki byl zamiar, lecz obawa byla ze bedzie sie to gryzlo z tradycjami Sarmacji ktorych nigdy nie chcialbym urazic...

ale czytajac Wasze opinie zaczyna miec to wszystko sens, dziekuje z calego serca @CarmenLaurent za wypowiedzi, czy moglbym prosic wiecej info na temat
Cytuję:
Teutonii mamy Teutoński Teatr Narodowy, który wcześniej był Filharmonią. Nie widzę problemów, żeby znów zmienić ją na Filharmonię i oddać tobie w zarząd tej instytucji
Odpowiedz Permalink
GdL
Trzymam kciuki. :)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ja zastanawiam się nad tym, jak można te interesujące inicjatywy przekształcić w coś, co będzie miało sens i szanse na realizację. Unia mikronacyjna? Cóż, wszelkie wysiłki do stworzenia jakiejś nowej Organizacji Polskich Mikronacji, choćby w wersji light, spełzły na niczym. Nowe miasto na nowej wyspie? Hmmmm. Można - jednoosobowe? Nowa prowincja - no nie, nie widzę możliwości.
Ale może coś innego? Np. jakaś międzymikronacyjna organizacja nowych technologii, pozarządowa? Właśnie: niezależna od władz, skupiająca mieszkańców poszczególnych mikronacji i ewentualnie jakieś fimy. Np. w Angemont, w Hasselandzie, chętnie założymy Hasselandzkie Laboratorium Nowych Technologii SA z udziałem np. 50% kapitału samorządowego i 50% prywatnego. HLNoTech chętnie wejdzie do takiej organizacji. Może w takim kierunku idźmy?
Odpowiedz Permalink
GdL
Może ze Sclavinii zrobić mikronacyjną dolinę krzemową? :D Akurat szukamy pomysłu na narrację.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Lubię nowych mieszkańców, są tak bardzo nieświadomi realiów życia wirtualnego, sądząc że ograniczenia nie istnieją, do czasu aż fascynacja mikronacjami nie przejdzie po około miesiącu.
Odpowiedz Permalink
Cris Menago
@PiotrdeZaym bardzo ciekawe pomysl
Odpowiedz Permalink