[XX-VMUNDIAL] Relacja po fazie grupowej

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Krzysztof von Thorn-Macak i moja osoba (grupy C i D) zapraszają na podsumowanie fazy grupowej:

Ostatnia kolejka grupy A to właściwie spacerek. Albo jak kto woli dorzynanie rannych. Starosarmacja bowiem pokonała najsłabszą w grupie Bialenię 5-0 (sędzia nie uznał szóstej bramki) i takim samym wynikiem Slawonia rozgromiła Scholandię, która wystawiła młodocianego bramkarza. Obydwa mecze wzbudziłi w kibicach emocje pod tytułem "czy będzie dwucyfrówka". Slawończykom uzyskanie 5 bramek zajęło 92 minuty, Starosarmatom 78 z czego pierwsze cztery bramki padły w pierwszej połowie.
Do ćwierćfinałów przechodzi Starosarmacja i Slawonia.
Nadmienię również, że Starosarmaci kończą etap grupowy bez straty gola.

W grupie B mocno rezerwowy skład Hasselandu potwierdza swoje panowanie i pokonuje Paderland 3-1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W drugiej połowie kibice oglądali grę w dziada i mecz Baridasu z Trizondalem puszczony przez litościwego operatora na telebimie. Część zawodników również była bardziej zainteresowana tym co się dzieje na telebimie niż tym co na ich własnej murawie... W drugim meczu tej grupy Loardia bez problemów pokonała młodziutki skład Sclavinii 4-0.
Do ćwierćfinałów awansował Hasseland i Loardia.
Dla zainteresowanych dodam, że Hasseland nastrzelał najwięcej bramek ze wszystkich teamów, bo aż 22! Co daje 3,66 bramki na mecz!

Grupa C miała najbardziej niepewną sytuację, gdzie 3 drużyny walczyły o awans, ale ostatecznie Baridas po golu PIETERA BUMUBUMA w 88 minucie i 7 strzałach na bramkę nie dali Trizondalczykom większych nadziei na awans. DANNY TREJO został oceniony na 21 gwiazdek (najlepiej ze wszystkich graczy turnieju) i rzeczywiście nie pozwalał rywalom na jakiekolwiek piśnięcia w baridajskim polu karnym. Równolegle Teutonia, jeszcze przed meczem teoretycznie pod kreską, planowo pokonali 6:1 niepodziewanie żwawe Pustkowia Gelloni. Honorowego i jedynego w turnieju strzelił CZESIEK WOŹNIAK. Trizondalczycy dzielnie walczyli i ugruntowywali pozycję grupy C jako grupy śmierci, ale ostatecznie starczyło tylko na dwa remisy i dwie przegrane z awansującymi.

Do ćwierćfinałów przechodzi Baridas i Teutonia.
Pustkowia Gelloni wpuściły najwięcej bramek - 25. Taki sam bilans bramkowy miała Sclavinia, ale Gellonia strzeliła honorową bramkę.

Rywalizacja w grupie D zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem Wandystanu. Na papierze najsilniejszy Dreamland przegrał z nimi dwumecz i w ostatniej kolejce musiał pokonać Gnomię. Podopieczni trenera Michaelusa w pierwszym starciu byli zwycięscy z Niewysokimi, więc byli zdecydowanym faworytem tego starcie. Niestety, Dreamlandczycy opuścili czarnoleskie hotele niezbyt w formie, a rezerwowi gracze byli zużyci do tego stopnia, że nawet nie wyczołgali się na ławkę rezerwowych. NOAM BENATAR po raz kolejny niespodziewanie poprowadził kolegów do zwycięstwa 3:0 nad wyżej notowanym rywalem.
W drugim meczu Sborna rozstrzelała Suderland 6:0. Suderland z kolejki na kolejkę stawiał coraz mniejszy opór, honorowego gola zdołali jedynie ustrzelić w meczu otwarcia z Wandystanem. Królem strzelców został DAN SZALOM z Gnomii, a kibice nie mogli narzekać na specjalny brak emocji.

Do ćwierćfinałów przechodzi Wandystan i Gnomia.
Za pierwsze mecze z Gnomią i Dreamlandem wandejska Sborna osiągnęła najwyższe wyniki cegłowe całej drużyny - po 16 cegieł.

System X11 nie krzyżuje wygranych z wiceliderami tylko układa tabelkę według tego jak kto grał w fazie grupowej. Hasseland wygrał wszystkie mecze i ma najlepszy stosunek bramek więc zajął pierwsze miejsce. Tabelka wygląda tak (team, punkty, różnica bramek):

Na podstawie tej tabeli zostały ułożone pary ćwierćfinałowe:
Hasseland - Loardia (Stadion Miejski im. Antoniego Hermana Strzałeckiego w Czarnolesie)
Starosarmacja - Teutonia (Stadion Wojskowy im. Hetmana Magnuma von Graudenza w Grodzisku)
Wandystan - Slawonia (Stadion Miejski w Grodzisku)
Baridas - Gnomia (Arena auf Schwarzwald)

W teorii patrząc na statystyki oraz to jak sobie radzili w fazie grupowej to ćwierćfinały powinny wygrać Hasseland, Starosarmaci, Wandystan i Baridas. Z czego ten ostatni głównie dlatego, że ma mocniejszego bramkarza. Ale szanse są tak 51/49. Ale i Teutonia ma dość mocny skład a dodatkowo Bielak (Starosamacja) pauzuje za kartki.
Według moich wyliczeń w półfinałach spotkaliby się Hasseland z Baridasem oraz Starosarmacja z Wandystanem.
W pierwszym meczu znów na papierze szanse są w miarę równe ale wskazałbym na Hasseland. Może dopiero w rzutach karnych?
W drugim meczu w teorii powinni wygrać Starosarmaci.

W takim układzie w finale spotka się Hasseland i Starosarmacja. I tu się może zdarzyć wszystko ;)

Oczywiście moje kalkulacje mogą wziąć w łeb bo silnik X11 daje jednak pewna losowość wydarzeń. Jakiś rzut wolny albo karny, jakaś kontuzja, jakaś czerwona kartka i sytuacja się totalnie zmienia. A pucharówka v-mundialu nie przewiduje meczy rewanżowych wiec trzeba grac na maksa od pierwszej do ostatniej minuty każdego meczu.

Zostały nam trzy wieczory piłkarskie, siedem meczy, ośmioro trenerów, prawie setka piłkarzy (licząc z rezerwowymi) i tysiące kibiców na całym v-świecie.