[XX-VMUNDIAL] Relacja po piątej kolejce wraz z grupą C i D

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Relację z grup C i D przygotował Leszek Karakachanow Sr., korespondent dalejalfabetny:
Baridas jeszcze może nie awansować z grupy C. Wystarczy, że przegra z Trizondalem, a Teutonia nadrobi 5 bramek różnicy bilansu bramkowego, Biorąc pod uwagę że dzielni Gelloni zarobili już 19 razy w siatkę nie uważamy tego za żadne science-fiction. Taka sytuacja to rezultat remisu baridajsko-teutońskiego. Teutończycy byli górą przez całe spotkanie, otworzyli wynik po szybkim rajdzie MIIKKI VILJALI i w czwórkę obsadzili obronę jedenastki kolejki. CLYDE LEWIS (19 cegieł) przeszacował jednak pobłażliwość sędziego a ANDRÉS LÓPEZ OBRADOR zamienił karnego na gola w 51 minucie. Teutoni chyba nie doszacowali przeciwnika, wprowadzony w 70. minucie młodziutki napastnik MARKKU HYVÄRINEN nie miał szans nadgryźć królewskiej baridajskiej obrony. W drugim meczu turkmeńskiej trizondalskiej kadrze miło było wbić 5 goli bezradnym gellońskim sierotom, ale po prawdzie nikt już im nie wróży ćwierćfinału.

W grupie D nawet roślinki w szatni wiedziały, że z zagwarantowanym z awansem Wandystan nie podejdzie bardzo poważnie do rewanżu z Gnomami. Z 12 punktami już ma właściwie zapewniony awans, musiał tylko osiągnąć w 2 ostatnich kolejkach 1 punkt. Z drugiej strony Gnomia stała pod ścianą. Ale nawet same Gnomy nie spodziwały się takiego rozwoju wydarzeń. Gnomia pomoc pod wodzą YEHUDIEGO ALGAZI rozniosła wandejski środek, wraz z samotnym napastnikiem DANEM SHALOMEM wpakowali 3 gole, a dodatkowo mieli jednego nietrafionego karnego. Dobrze ocenieni wandejscy napastnicy mogli tylko tęsknie patrzeć na fantastycznie dysponowanego DAVIDA NIMNIEGO, który zgarnął najlepszą w karierze ocenę 18 cegieł i kapitana kolejki. W drugim meczu Dreamland strzelił 3 gole, a kontuzji doznał ich kreator HARUT ANTRANIKYAN. Mecz Gnomia-Dreamland będzie meczem o awans, trudno przewidzieć rozwój sytuacji.

Relację z grup A i B przygotował Krzysztof von Thorn-Macak, korespondent przednioalfabetny:
W grupie A sytuacja się wyklarowała i właściwie już wiemy kto awansował do rundy pucharowej.
Starosarmacja pewnie wygrywa ze Scholandią 4-0. Już w pierwszej minucie Delatorre zdobywa pierwszego gola. Scholandczycy nie mieli za dużo do powiedzenia w tym meczu choć trzeba im przyznać, że dwukrotnie zagrozili bramce bronionej przez Ebendje. Jednak to starosarmaci cieszyli się ze zdobywanych bramek. Kolejno w 21, 65 i 72 minucie. W tej chwili mają 15 punktów, 13 strzelonych bramek i żadnej straconej. Jedynie Hasseland grający w grupie B ma lepsze statystyki (19 strzelonych, o straconej).
W drugim meczu Sławonia wysoką wygraną (również 4-0) niemalże zagwarantowała sobie występy w dalszej części v-mundialu. Musieliby przegrać 5-0 ze Scholandią aby stracić awans a przypomnijmy, że pierwszy mecz Sławonia wygrała 2-0. I w tym meczu pierwszy gol padł w pierwszej minucie po uderzeniu Psajdaka. Kolejne bramki padały w 44, 70 i 90 minucie meczu.
Ostatnia kolejka to spotkanie Starosarmacji z Bialenią oraz mecz na wagę awansu: Scholandia - Sławonia.

W grupie B sytuacja jest wciąż otwarta, choć teoretycznie większe szanse na awans ma Loardia. A to dlatego, że Paderland spotka się z Hasselandem a Loardia z przesadnie odmłodzoną Sclavinią. Nawet jeśli obydwa zespoły wygrają to różnica bramek jest kolosalna na korzyść Loardii.
A co się działo w tej kolejce na boiskach?
Sclavinia stawiła niespodziewane duży opór i przegrali tylko 0-2 .Paderlandczycy choć kontrolowali sytuację w środku pola to nie potrafili przekuć tego na sytuacje podbramkowe. Ostatecznie stworzyli dwie akcje na ich szczęście obydwie zakończone golem.
W drugim meczu obydwie drużyny popisywały się świetną grą defensywy. Wszelkie rajdy były gaszone po obydwu stronach boiska. Gdyby nie wykorzystany rzut wolny przez Jin Yuan Mui w 25 minucie to mecz zakończyłby się podziałem punktów. Jednakże Hasseland będąc pewnym liderem w tabeli mógł sobie pozwolić na to aby wprowadzić aż trzech juniorów do wyjściowego składu.
Ostatnia kolejka to będzie batalia Paderlandu z Hasselandem oraz spacerek Loardii ze Sclavinią.

Specjalnie dla Murawy i Walki wypowiedział się też Zdzisław Kręcina, prosto z browaru w Ferze:
5 kolejka a v-mundialowcom nadal udaje się przygotować relacje przed kolejną kolejką, niesamowite! Polecam mordeczki.

Od redakcji: błąd zecerski został naprawiony jeszcze przed kolejną kolejką, bananów i słodkości.