[XX-VMUNDIAL] Relacja po piątej kolejce

Relację z grup C i D przygotował Leszek Karakachanow Sr., korespondent dalejalfabetny:
W grupie A sytuacja się wyklarowała i właściwie już wiemy kto awansował do rundy pucharowej.
Starosarmacja pewnie wygrywa ze Scholandią 4-0. Już w pierwszej minucie Delatorre zdobywa pierwszego gola. Scholandczycy nie mieli za dużo do powiedzenia w tym meczu choć trzeba im przyznać, że dwukrotnie zagrozili bramce bronionej przez Ebendje. Jednak to starosarmaci cieszyli się ze zdobywanych bramek. Kolejno w 21, 65 i 72 minucie. W tej chwili mają 15 punktów, 13 strzelonych bramek i żadnej straconej. Jedynie Hasseland grający w grupie B ma lepsze statystyki (19 strzelonych, o straconej).
W drugim meczu Sławonia wysoką wygraną (również 4-0) niemalże zagwarantowała sobie występy w dalszej części v-mundialu. Musieliby przegrać 5-0 ze Scholandią aby stracić awans a przypomnijmy, że pierwszy mecz Sławonia wygrała 2-0. I w tym meczu pierwszy gol padł w pierwszej minucie po uderzeniu Psajdaka. Kolejne bramki padały w 44, 70 i 90 minucie meczu.
Ostatnia kolejka to spotkanie Starosarmacji z Bialenią oraz mecz na wagę awansu: Scholandia - Sławonia.

W grupie B sytuacja jest wciąż otwarta, choć teoretycznie większe szanse na awans ma Loardia. A to dlatego, że Paderland spotka się z Hasselandem a Loardia z przesadnie odmłodzoną Sclavinią. Nawet jeśli obydwa zespoły wygrają to różnica bramek jest kolosalna na korzyść Loardii.
A co się działo w tej kolejce na boiskach?
Sclavinia stawiła niespodziewane duży opór i przegrali tylko 0-2 .Paderlandczycy choć kontrolowali sytuację w środku pola to nie potrafili przekuć tego na sytuacje podbramkowe. Ostatecznie stworzyli dwie akcje na ich szczęście obydwie zakończone golem.
W drugim meczu obydwie drużyny popisywały się świetną grą defensywy. Wszelkie rajdy były gaszone po obydwu stronach boiska. Gdyby nie wykorzystany rzut wolny przez Jin Yuan Mui w 25 minucie to mecz zakończyłby się podziałem punktów. Jednakże Hasseland będąc pewnym liderem w tabeli mógł sobie pozwolić na to aby wprowadzić aż trzech juniorów do wyjściowego składu.
Ostatnia kolejka to będzie batalia Paderlandu z Hasselandem oraz spacerek Loardii ze Sclavinią.

Relację z grup A i B przygotował Krzysztof von Thorn-Macak, korespondent przednioalfabetny:
W grupie B festiwal strzelecki trwa w najlepsze.
Loardia rozstrzelała Paderland zabierając im tym samym marzenia o wyjściu z grupy. Niby dzielą ich tylko 3 punkty ale zarazem mają 14 bramek różnicy na korzyść Loardyjczyków. A mecz zakończony 4-0 jasno pokazuje kto powinien wyjść z grupy.
W drugim meczu Hasseland w przeciągu 18 minut strzelił 5 bramek i.... odpuścili dalszą grę. Zresztą nie dziwię im się. To co robili z tą drużyną 17-latków to była parodia futbolu. Zastanawiające jest tylko to, że trener Sclavinii nie wystawia Pierre Alonso, który może nie wniósłby za wiele w linii pomocy ale na pewno pozostali młodzicy zdobyliby dzięki niemu więcej doświadczenia...
Hasseland z kompletem punktów, 18 strzelonymi bramkami i czystym kontem przoduje w tabeli i już wybiera sobie koszulki na ćwierćfinały. Loardia musi jeszcze pokonać Sclavinię ale w tym przypadku pytanie nie brzmi "czy pokona" ale "iloma bramkami".

Pierwsza kolejka rewanżowa w Grupie A niewiele wniosła. Starosarmaci pewnie pokonali Sławonię prowadząc od 2 minuty po strzale Pinzona. Nawet wymuszona kontuzją zmiana Zaeva (17 lat) na Martincica (28 lat) nie pomogła. Gospodarza w pełni kontrolowali grę (63% posiadania piłki) i nie dopuszczali przeciwników pod swoje pole bramkowe.
W drugim meczu Scholandia po raz drugi potwierdziła swoją wyższość nad Bialenią. Tym razem skromnym zwycięstwem 1-0 po golu Barricka zdobytym w 28 minucie. Trzeba im jednak oddać, że w sumie stworzyli 5 sytuacji podbramkowych a ich trener Aasky został wybrany managerem kolejki w grupie A.
Następna kolejka to korespondencyjny pojedynek Scholandii i Slawonii. Ci pierwsi zagrają z liderem i będę starali się co najwyżej podzielić punktami choć pierwszy mecz przegrany 0-3 nie zapowiada tego. Ci drudzy z kolei zagrają z Bialenią i będą liczyli przynajmniej na powtórkę poprzedniego meczu wygranego 1-0.
Z drugiej strony Bialenia wciąż ma szanse na urwanie punktów a Starosarmaci planują ukończyć fazę grupową z kompletem punktów.