Herold, Julian Fer at Atera, 30.03.2020 r. o 19:25
Republikański przypał, foch, a abdykacja

Szanowni,

widząc co się dzieje w Baridasie można z całą pewnością, że to rynsztok, w którym ciężko znaleźć jakieś uniwersalne ideały, cele lub cokolwiek innego co mogło by przyczynić się do jakiegoś kompromisu.

Obserwując wydarzenia, które ostatnio miały miejsce według mnie trzeba zacząć od 10 marca br. Był to dzień, w którym wydawało by się, że w pełni oddany naszemu krajowi Baridajczyk zaczął wygłaszać hasła podżegające do rewolucji i obalenia. Po słowach:
Cytuję:
"...Mając na celu nie tylko walkę polityczną ale i zbrojne powstanie przeciwko tyranii powołuję Gwardię Narodową do ochrony i walki o republikę..."
jako Komendant Królewskiej Gwardii Baridasu powinienem go aresztować i złożyć wniosek o o ukaranie do Króla, ale byłem ciekaw co ciekawego wyniknie z głoszonych republikańskich haseł, które miały doprowadzić do tego by każdy Baridajczyk był sobie równy. .
Cytuję:
Obywatele i Obywatelki, Towarzysze i Towarzyszki!

Zwracam się dziś do Was jako zwykły obywatel i jako założyciel Komitetu Narodowego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią. Dorobek, wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów baridajski dom ulega ruinie. Chaos i demoralizacja przybrały rozmiary klęski. Naród osiągnął granice wytrzymałości psychicznej. Wielu ludzi ogarnia rozpacz. Obejmując urząd Króla Baridasu wierzyłem, że potrafimy się podźwignąć. Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu? Historia oceni nasze działania. Nie obeszło się bez potknięć. Wyciągamy z nich wnioski.

Obywatele i Obywatelki!

Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie baridajskiej historii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność – chodzi o przyszłość Baridasu. Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym powołuję Komitet Narodowy.

Pragniemy państwa opartego na ideach demokratycznych, egalitarystycznych, wykonującego wole całego narodu. Mając na celu nie tylko walkę polityczną ale i zbrojne powstanie przeciwko tyranii powołuję Gwardię Narodową do ochrony i walki o republikę.

/ - / Adrian Maksymilian Józef Alatriste

GBGIaaxB.png

Jak widać wystarczyło by Król abdykował i zaraz znalazł się chętny "do koryta". Być możne nie było by w tym dziwnego, ale jak zobaczyłem jak ta propagowana między innymi i przez niego wolność wygląda w praktyce.

Obłuda wyszła przy okazji odmowy nadania obywatelstwa baridajskiego (tu wypada mi dodać, że taka odmowa do tej pory, o ile w ogóle była stosowana) mogła dotyczyć jakiś skrajnych przypadków, które nawet teraz ciężko mi znaleźć w swej pamięci. Tu trzeba dodać, że ze względu na długoletnią współpracę i bardzo dobre stosunki, które od lat Królestwo Baridasu utrzymywało z Konsulatem Sclavinii w wielu aktach prawnych zawsze zapisane było, że każdego Sclavińczyka traktuje się priorytetowo i podkreślano, że nie potrzebne jest zamieszkiwanie Baridasu by takie obywatelstwo uzyskać mieszkając w Sclavinii np. w Eldoracie.

Jak się okazuje teraz obecny Wicekról Alfred Fabian von Tehen-Dżek tj. osoba, która jak do tej pory myślałem, której zależy na jak największych swobodach republikańskich odmawia nadania obywatelstwa baridajskiego argumentując to słowami. które nijak się mają do głoszonych republikańskich wartości, ani do stanu prawnego. Co ma piernik do wiatraka, a brak króla do tego, że obywatelstwo nie możne być nadane

"...przez wzgląd na abdykację JKW Laureta Gedeona i powołanie Interrexa jestem zmuszony oddalić wniosek..."

Wychodzi na to, że wicekról obywatelstwo nadaje selektywnie według własnego "widzi lub nie widzi mi się". Nie nadaje Ludwikowi Tomović, a nadaje Kristianowi Arpedowi, bo niby co ten pierwszy mógł by zaszkodzić, a ten drugi pomoże? To nic innego jak próba zafałszowania rzeczywistości, bo oby łączy tylko jedno - dawno ich nie było widać na tej ziemi.
h276cCzi.png
1lL3az06.png
Ciężko mi uwierzyć, że wcześniej Alfred Fabian von Tehen-Dżek wypowiadał się tak jak to widać na cytacie poniżej.
GKeWVR25.png
Trudno zrozumieć też tą równość gdy czyta się to co napisał jego kolega o tych samych republikańskich poglądach, ale widać, że "ręka rękę myje". Szkoda. Jak widać to osoba, która często sama wypowiada się, że nie potrafi konstruować prawa i prosi o to inne osoby tj. Adrian Maksymilian Józef Alatriste dokonuje"błyskotliwej interpretacji prawnej".
j8tV4rA1.png

Na koniec wisienka na torcie. JKW Piotr II Grzegorz tj. osoba, która ostatnio została powołana na urząd wicekróla, by mając wolną rękę tj. zgodę na działania w imieniu króla na prowadzenie wszelkich działań związanych z prowadzeniem negocjacji z tymi, co się nazwali republikanami złapała focha po tym jak niby to król miał:
Cytuję:
"...grozić grzywnami i nadawać obywatelstwa..."
Jak dla mnie to król ostrzegł jedną osobę przed grzywną i nadał jedno obywatelstwo, którego nie nadał Piotr II Grzegorz. Jak widać oburzenie było, aż tak wielkie, że słowa dotrzymał i Piotr II Grzegorz i Laurẽt Gedeon I.

Jak żyć? To pytanie jak i ewentualne Wasze refleksje i subiektywne oceny zostawiam Wam. Mi został jedynie żal do republikanów o to, że zamiast rozmawiać i próbować się dogadać starali się jak mogli by się nie dogadać rozpoczynając postem, w którym zaczynali słowami:
Cytuję:
"...Mając na celu nie tylko walkę polityczną ale i zbrojne powstanie przeciwko tyranii powołuję Gwardię Narodową do ochrony i walki o republikę...",
by chwilę później publikować republikańską konstytucję przy wykorzystaniu stanowiska wiceprzewodniczącego rady.

To tak ma wyglądać baridajska rzeczywistość?

W związku z tym, że Adrian Maksymilian Józef Alatriste ostatnio zarzucał mi, że gdy mi się nie podobają rządy w Baridasie to opuszczam kraj przenosząc się w inne miejsce postanowiłem tym razem zostać i jeśli zostanę to nie zamierzam biernie się przyglądać temu co się tu wyprawia.

Liczę, że wolność słowa w Baridasie jakimś cudem się utrzyma, a Książe poczuje odpowiedzialność za swe działania w Baridasie i nie będzie wykraczał poza czynności Interreksa.

(-) Julian mar. Fer at Atera
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 896,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Adi Alatristé, Albert Jan Maat von Hippogriff, Jakub Wysocki, Joahim von Ribertrop von Sarm, Felix Polon von Sarm, Severin Verwaltung-Esteladio, Laurẽt Gedeon I, Santiago Vilarte von Hippogriff, Tomasz Liberi.
Komentarze
Adi Alatristé
Bardzo mnie to cieszy, że zostajesz, aktywność będzie rosła dalej. Obiecuję, że jeśli będziesz ze swojej strony proponował czy to referendum czy nową ustawę na pewno zostanie ona poddana dyskusji i głosowaniu. Nie zauważyłem, żeby komuś stronnictwo republikańskie zabraniało komukolwiek wyrażać swoje myśli i poglądy, nie mamy nawet takich narzędzi. Król owszem miał i z tego korzystał zamykając dyskusję. Proszę również o potwierdzenie moich "często wypowiadanych słów" odnośnie braku umiejętności w tworzeniu prawa, napisałem to raz - kurtuazyjnie :). Dodać do tego również bym chciał, że napisałem o tym, że nadałbym obywatelstwo co w sumie przeczyło decyzji Wicekróla.

Co do cytowania
Cytuję:
"...przez wzgląd na abdykację JKW Laureta Gedeona i powołanie Interrexa jestem zmuszony oddalić wniosek..."

Dobrze, że potem wrzuciłeś zrzut ekranu z całą wypowiedzią. :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@JulianF przytoczyłem konkretne 3 artykuły z Ordonansu pozostawionego przez Jego Królewską Wysokość Laureta Gedeona I. Nadanie obywatelstwa w tym przypadku byłoby niezgodne z prawem Królestwa, nawet nie przez wzgląd braku aktywności Ludwika w Baridasie gdyż ten zamieszkuje Eldorat, ale nawet przez brak Króla Baridasu - który nadanie obywatelstwa musi zatwierdzić w przypadku gdy dana osoba nie zamieszkuje Almery lub Ciuad de Bravo. Z tego co doskonale pamiętam Kristian Arped zamieszkuje Ciuad de Bravo czyli miasto leżące w Królestwie Baridasu, natomiast Ludwik Tomović - Eldorat znajdujący się w Konsulacie Sclavinii. Nie rozumiem natomiast, dlaczego JW Markiz szuka problemu tam, gdzie go nie ma.

Gdyby Ludwik Tomović przeprowadził się do Almery lub Ciuad de Bravo nie widziałbym jakichkolwiek przeciwwskazań do nadania obywatelstwa. Bo co wtedy by uniemożliwiało nadanie takowego? Potraktowałem obu tak samo - to znaczy zgodnie z prawem. Ciekawe, bo jak złożyłem projekt nowej konstytucji, to zarzucono mi łamanie prawa, a jak się poprawiam - to też niedobrze, bo nie pasuje mi to pod dyktando. Czy nie pachnie JW hipokryzją?

Poza tym, prosiłbym następnym razem zweryfikować to, co się pisze, bo przecież swoją decyzję uargumentowałem prawnie. Jestem ciekawy, jaka byłaby argumentacja JW Markiza umożliwiająca nadanie obywatelstwa.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Czyli impreza trwa dalej, nice...meh.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Poza tym, bo podejrzewam, że nie będzie się chciało JW szukać, zacytuję odpowiedni artykuł z Kodeksu Społecznego jeszcze raz.

Wicekról lub zgodnie z jego decyzją Marszałek Baridasu nadaje obywatelstwo na wniosek mieszkańca. Jeżeli osoba nie jest mieszkańcem żadnego baridajskiego miasta, w rozumieniu sarmackiego systemu informatycznego, nadanie obywatelstwa może nastąpić tylko w szczególnie uzasadnionych wypadkach po uzyskaniu pozytywnej opinii Króla. Nadanie obywatelstwa staje się skuteczne z chwilą ujawnienia w systemie informatycznym.

To chyba jednoznacznie stwierdza, że w procedurze nadania obywatelstwa baridajskiego osobie spoza Baridasu przez Wicekróla - musi zostać uzyskana zgoda Króla - którego jeszcze NIE MAMY.

I nie jest to moje urojenie, nie jest to nawet akt prawny, zostawiony przez poprzednika - to jest porządek prawny zostawiony przez JKW Laureta Gedeona I.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
A no i jeszcze jedno - obecnie nadanie obywatelstwa obywatelowi/mieszkańcowi Baridasu od momentu oddania korony Baridasowi przez Roberta Fryderyka miało miejsce tylko raz - dokładniej zostało ono nadane Szymonowi Grańskiemu znanemu obecnie jako Konsul Andronik. Przy czym warto podkreślić, że zostało ono nadane na podstawie wyjątkowych zasług dla Królestwa Baridasu oraz sporej aktywności, jaką wykazywał się Szymon Grański w Baridasie. Postów Ludwika Tomovicia w Królestwie Baridasu w ostatnim czasie nie widziałem, lub była to aktywność śladowa.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Baridajskiego jublu Baridajskiego chaosu ciąg dalszy...
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@AFvTD Bzdura i naginanie rzeczywistości.
Cytuję:
A no i jeszcze jedno - obecnie nadanie obywatelstwa obywatelowi/mieszkańcowi Baridasu od momentu oddania korony Baridasowi przez Roberta Fryderyka miało miejsce tylko raz - dokładniej zostało ono nadane Szymonowi Grańskiemu znanemu obecnie jako Konsul Andronik. Przy czym warto podkreślić, że zostało ono nadane na podstawie wyjątkowych zasług dla Królestwa Baridasu oraz sporej aktywności, jaką wykazywał się Szymon Grański w Baridasie. Postów Ludwika Tomovicia w Królestwie Baridasu w ostatnim czasie nie widziałem, lub była to aktywność śladowa.
Po pierwsze: wyjątkowe zasługi i nadanie obywatelstwa honorowego dla Szymona Grańskiego znanego obecnie jako Konsul Andronik za wyjątkowe zasługi to całkiem inny temat.
Po drugie: Szymon Grański najpierw otrzymał zwykłe obywatelstwo, a zostało one zamienione na honorowe tylko z tego powodu, że został Konsulem.
Po trzecie: nadanie obywatelstwa dla Sclavińczyka miało miejsce raz (od czasu abdykacji Cudzoziemca), bo nikt inny ze Sclavinii się o to obywatelstwo nie ubiegał.

Wstyd i hańba Wicekrólu.
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
@AFvTD zahaczę tylko o jeden szczegół - udział króla w nadaniu obywatelstwa. Odmowa jego nadania oznacza, że to wnioskodawca nie spełnił jakiegoś warunku, natomiast na to, że króla nie ma, nie miał on wpływu. Więc na moją logikę w tej części decyzja jest błędna (aczkolwiek może być słuszna w pozostałej części).
Gdyby chcieć ją oprzeć tylko na argumencie wakatu na tronie, to wtedy wymuszałoby to nie odmowę, ale zawieszenie postępowania.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Dwa równie stare i szlachetne rody
W pięknej Almerze, gdzie przebiega sztuka,
Wskrzeszają zamęt przycichłej niezgody
I krew szlachetna dłonie szlachty bruka
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@SantiVilarte Po pierwsze: korona została zwrócona Księciu, więc kto jest Królem Baridasu? Po drugie: wszystkie wymagane warunki formalne do nadania obywatelstwa baridajskiego dla Wymienionego Sclavińczyka, który legitymował sie zamieszkaniem w Eldoracie zostały spełnione. Winny się nie przyzna do błędu - to po trzecie,

@defloriusz co cy nie powiedzieć - pięknie napisane :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@JulianF Ale warunki nie zostały spełnione. Niech mi JW pokaże, gdzie kandydat na obywatela napisał w ostatnim miesiącu posta na forum Baridasu... Aktywność obywatela nie zamieszkującego Almery lub Ciuad de Bravo musi być dostateczna. Jakoś nie zauważyłem, aby była jakakolwiek aktywność więc ciężko mówić o dostatecznej. Ile razy mam już to powtórzyć, żeby do Markiza wreszcie dotarło?
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@AFvTD jak zwykle na szybko i po łepkach. Zacytuję to co WKW umknęło:
Cytuję:
Art. 3.

Nadanie obywatelstwa

1. Warunkiem uzyskania obywatelstwa baridajskiego jest posiadanie obywatelstwa Księstwa Sarmacji.
2. Przesłanką nadania obywatelstwa jest dostateczna aktywność mieszkańca oraz jego były i obecny stosunek do Królestwa, jego obywateli i władz.
3. Obywatelstwo baridajskie nadaje się mieszkańcom Królestwa Baridasu, którzy posiadają profil mieszkańca w systemie informatycznym oraz są zameldowani w jednym głównych miast systemowych Baridasu.
4. Szczególnie uzasadnionym wypadkiem uzasadniającym nadanie obywatelstwa jest znacznych rozmiarów aktywność mieszkańca albo dostateczna aktywność mieszkańca, zamieszkującego Sclavinię.

Gdzie jest napisane, że aktywność mieszkańca Sclavinni ma dotyczyć terenów Baridsu?

Nawet na Wicekróla się WKW nie nadaje, ale za to naginać rzeczywistość w imię równości i sprawiedliwości republikańskiej to WKW potrafi. To jakieś zakłamanie. Nigdy bym żadnego Baridajczyka nie posądzał o to by bez powodu odmówił innej osobie baridajskiego obywatelstwa.

Hańba!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JulianF pewnie ze piekne, to Szekspir! tylko miasto inne :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@JulianF Oh ok. @CarmenLaurent @PiotrdeZaym @SantiVilarte chcecie obywatelstwo Baridasu? W końcu nie ma potrzeby mieszkania w Baridasie, a wasza aktywność jest bardzo wysokoa

@LudwikTommo zachęcam do ponownego złożenia wniosku! Zapraszam też pozostałych mieszkańców Sclavinii @Rihanna @joahimvonribertrop @Marceli
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@AFvTD sarkakazm. No cóż. Zdążyłem się przekonać na co WKW stać. Człowiek toczy się szybko, ale by mieć odwagę przyznania się do błędu to już trzeba mieć charakter. Szkoda, że tego WKW brak :(
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@JulianF mógłbym powiedzieć to samo o JW
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
@AFvTD Wątpię, bo ja w odróżnieniu od WKW do błędów się potrafię przyznać i to robię, a WKW nie potrafi :(
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Jakoś nie zauważyłem
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
@JulianF w takim razie czekam na przeprosiny za uchwalenie gównianych przepisów prawnych. :)
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
@AFvTD aktualnie podziękuje. Poczekam, aż w końcu ogarniecie ten chaos.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@joahimvonribertrop Ależ jaki tam chaos - to jest tylko artystyczny nieład. ;-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.